Ilgametis šaudymo treneris Juozas Budrys: „Norint tapti geru šauliu – reikia talento“

Ilgametis šaudymo treneris Juozas Budrys: „Norint tapti geru šauliu  – reikia talento“ 1

Veikiausiai retas alytiškis nežino šaudymo sportui atsidavusio trenerio – Juozo Budrio. Vardan mylimo sporto ir gerų auklėtinių pasiekimų treneris jau beveik penkis dešimtmečius aukoja savo laisvą laiką, kuris atsiperka su kaupu. Specialistas yra išugdęs sportininkų, kurie pasiekė gerus sportinius rezultatus ne tik šalies kulkinio šaudymo varžybose, bet ir įvairiausiose Europos ir pasaulio varžybose. 1998 metais jam suteiktas Lietuvai nusipelniusio trenerio vardas, o 2007 m. už nuopelnus olimpiniam judėjimui įteiktas vienas garbingiausių Lietuvos tautinio olimpinio komiteto apdovanojimų – Olimpinė žvaigždė.

Portalas Dzūkijosveidas.lt kalbino J. Budrį.

Gyvenimą paskyrėte sportui, papasakokite apie tai plačiau.

Dar studijų metais pradėjau savo sportinę veiklą, kuri netrukus tapo darbu. Pirmieji žingsniai buvo 1966m. pradėjus dirbti tuomečiame Alytaus rajono sporto komitete. 1973 metais baigęs mokslus Lietuvos kūno kultūros institute įsidarbinau treneriu, o 1977-aisiais tapau Alytaus sporto mokyklos direktoriumi ir dirbau iki įstaigos reorganizacijos. Nuo 2004-ųjų iki 2014-ųjų ėjau ASRC direktoriaus pavaduotojo individualioms sporto šakoms pareigas, jas derinau su trenerio veikla. Šaudymo sporto treniruotes vedu iki šiol.

Šaudymo sporto sąlygos Alytuje yra iš tiesų puikios, ar nestinga sportuojančio jaunimo?

Alytaus miestas šiuo metu turi 4 šaudymo sporto trenerius, o ugdytinių lankančių treniruotes yra apie 80. Norinčių sportuoti yra daug, tačiau šis sportas turi savitą specifiką, kuri tinka ne visiems. Turbūt kaip ir daugelyje sporto šakų, taip ir čia vyksta natūrali atranka – vieni ateina, kiti išeina, tačiau branduolys lieka.

Pneumatinė ASRC šaudykla – geriausia Baltijos šalyse, tad ir norinčių apsilankyti joje turbūt yra ne vienas. Pasitikrinti šaudymo įgūdžius čia gali kiekvienas norintis ar tik centro sportininkai?

Šiuo metu galimybės sportuoti visiems norintiems nėra. Sportuoti gali tik ASRC sportininkai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai ir profesionalūs sportininkai, kurie turi leidimus, tačiau už treniruotes mokėti jiems taip pat reikia.

Šaudymo sportas – brangus malonumas?

Kaip pažiūrėsi. Ginklai brangūs, tačiau tie, su kuriais šaudo mūsų jaunieji sportininkai, yra nupirkti ASRC, tad jiems kainuoja tik treniruotės. Turime ir jaunimo, kuriems ginklus yra nupirkę tėvai.

Alytaus šauliai – tarp lyderiaujančių sportininkų Lietuvoje?

Taip, tarp lyderių galėčiau įvardyti didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno ir Alytaus – sportininkus.

Kaip apibūdintumėte šią sporto šaką, kokia ji yra?

Būti geru šauliu reikia ne tik didelio įdirbio, tačiau ir talento. Šiame sporte svarbiausia savybė – psichologija. Yra labai daug pavyzdžių, kuomet šaulys treniruočių metu yra tiksliausias, tačiau varžybų metu nesusitvarko su savo jauduliu ir pralaimi varžybas. Koncentracija ir ramybė yra vienos svarbiausių savybių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.