Oficialu: pagal COVID-19 sergamumo rodiklius savivaldybės bus skirstomos į spalvų zonas

Koronaviruso atvejų skaičiui Lietuvoje kasdien kylant į viršų, trečiadienį į posėdį susirinkusi Vyriausybė nusprendė imtis griežtesnių priemonių viruso plitimo užkardymui.

Ministrų kabinetas nusprendė, jog nuo šiol šalies savivaldybės pagal sergamumo rodiklius bus skirstomos į zonas – žalią, geltoną, raudoną. Savivaldybių sąrašas bus atnaujinamas ir skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalios – pirmadienį. Be to, kiekvienai zonai bus pateiktos skirtingos rekomendacijos, kaip tvarkytis su viruso grėsme.

Žalioje zonoje atsidurs savivaldybė, kurioje sergamumas bus mažiau nei 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų, o teigiamų tyrimų dalis – mažiau nei 4 proc.;

Geltonai zonai bus priskiriama ta savivaldybė, kurioje sergamumas sieks mažiau nei 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų ir teigiamų tyrimų dalis –  4 ar daugiau proc. arba sergamumas bus nuo 25 iki 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų ir teigiamų tyrimų dalis – mažiau nei 4 proc.

Raudonoje zonoje savivaldybė atsiras, jei sergamumas joje bus 50 ar daugiau atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų ir teigiamų tyrimų dalis – 4 arba daugiau proc. ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais/židiniais dalis, bus 30 ar daugiau proc. per savaitę, arba sergamumas yra daugiau nei 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais/židiniais dalis, yra 30 ar daugiau proc. per savaitę (tačiau savivaldybėje turės būti registruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę).

Sustiprintos valdymo priemonės bus pradėtos taikyti, kai didžiųjų Lietuvos miestų ir jų rajonų savivaldybės bus priskirtos geltonai zonai, visais kitais atvejais – raudonos zonos savivaldybėms.

Dėl nepalankios epideminės COVID-19 situacijos nuspręsta skelbti lokalų karantiną Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono bei Švenčionių rajono savivaldybėse. Šios savivaldybės jau priskirtos raudonajai zonai, o karantinas jose bus įvestas nuo spalio 26 dienos vidurnakčio iki lapkričio 9 dienos 24 valandos.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, šiose savivaldybėse bus ribojami keleivių srautai viešajame transporte, taikomi draudimai būriuotis, bus reikalaujama laikytis dviejų metrų atstumo, išskyrus laidotuves, taip pat visose viešose uždarose erdvėse bus privaloma dėvėti kaukes visiems vyresniems nei šešerių metų asmenims, išskyrus išimtis neįgaliesiems, valgant kavinėse ir pan.

Valstybių ir savivaldybių institucijose, įmonėse darbą nurodoma organizuoti visiškai ar iš dalies nuotoliniu būdu, riboti pirkėjų ar klientų paslaugų tiekimo vietose srautą prekybos vietose, vienam žmogui skiriant 10 kvadratinių metrų plotą, arba aptarnauti tik vieną asmenį.

Draudžiamas vyresnių nei 14 metų pacientų lankymas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, išskyrus sunkius ligonius ir gimdyves, draudžiamas lankymasis ir socialinės globos įstaigose. Rekomenduojama religinėms bendruomenėms apeigas organizuoti vengiant susibūrimų arba jų visai atsisakyti.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.