Dzūkiškas dosnumas: garantuojame pigią šilumą Kaunui!

Į Kauną kasdien išvežama apie 50 tonų Alytaus regiono gyventojų neišrūšiuotų atliekų. ARATC nuotr.  

Jei kaimynui šilta, tai ir man nešalta! Matyt, taip galvoja ne vienas dzūkas, kurio neišrūšiuotos atliekos jau daugiau kaip pusmetį garantuoja pigią šilumą Kaunui.

Šios atliekos iš Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro technologijų parko kasdien dešimtimis tonų važiuoja į Kauną. Kad būtų sudegintos čia pastatytoje kogeneracinėje jėgainėje, kur gaminama šilumos ir elektros energija.

Nerūšiuojančių dzūkų dėka kauniečiams ji tampa gerokai pigesnė ir artėjantis šildymo sezonas jiems visai nebaisus. Nes už šilumos gamybai naudojamas atliekas Kaunui ne tik nereikia nieko mokėti, bet dar ir pinigų iš tų, kurie jas atveža, gauna.

Pavyzdžiui, Alytaus regionas už vieną jėgainėje sudegintą atliekų toną sumoka 35 eurus. O įskaičiavus ir transportavimo išlaidas, vienos tonos atliekų nugabenimas į Kauną kainuoja apie 50 eurų. Kasdien iš Alytaus į laikinąją sostinę išvežama apie 50 tonų nerūšiuotų atliekų, kurių nuvežimas ir sudeginimas kainuoja apie pustrečio tūkstančio eurų. Per vieną dieną.

O ką? Argi gaila? Geram kaimynui dzūkas ne tiktai širdį, kaip dainoje sakoma, bet ir savo atliekas atiduos! Sumes visas į vieną konteinerį ir tegu veža. Negi puls rūšiuoti vien dėl to, kad tas rūšiuotas atliekas perdirbėjai pasiima ir už jas niekam nieko daugiau mokėti nereikia? Mes ne kokie skrudžai, kad dėl kelių tūkstančių eurų nepaliktume galimybės Kaunui geriau ir šilčiau gyventi. Sumokėsime!

Informacija mąstantiems

Išrūšiuotų pakuočių atliekų tvarkymas nieko nekainuoja. Atskirai surinktas plastiko, popieriaus, stiklo atliekas surenka ir toliau tvarko perdirbėjai.

Neišrūšiuotos atliekos vežamos į mechaninio  rūšiavimo įrenginius. Čia jos rūšiuojamos, atskiriant tinkamas deginimui. Deginimas kainuoja daug. Netinkamos deginimui atliekos šalinamos sąvartyne. Tai irgi daug kainuoja. Ir kenkia sveikatai.

Nepasiduokime netvarkos virusui! Rūšiuokime!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *