Diskutuota, kaip panaudoti atsilaisvinusias įstaigų patalpas

Didesnė dalis alytiškių atsilaisvinusius Pirmojo Alytaus ir Putinų švietimo ir ugdymo įstaigų pastatus siūlo naudoti slaugos ir socialinėms reikmėms. Dalis miesto gyventojų mano, kad jie ir toliau galėtų būti naudojami švietimo, neformaliojo ar ikimokyklinio ugdymo reikmėms. Dar kitų apklausoje dalyvavusių gyventojų vertinimu, jos galėtų tikti bendruomenių ir kultūros poreikiams.

Tokią informaciją Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariams, seniūnaičiams, įvairių įstaigų ir bendruomenių atstovams ketvirtadienį pristatė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Vykdant valstybės politiką ir buvusių Alytaus globos namų auklėtinius apgyvendinant šeimynose, A. Juozapavičiaus gatvėje liko tuščias daugiau kaip 3 tūkstančių kvadratinių metrų ploto pastatas.

Taip pat nuo rugsėjo 1 dienos nustojus veikti Alytaus jaunimo ir suaugusiųjų mokyklai, liko nenaudojami šios mokyklos pastatai, užimantys daugiau kai 2,5 tūkstančio kvadratinių metrų plotą.

Miesto vadovų teigimu, norėtųsi, kad statiniai toliau tarnautų toms reikmėms ir paslaugoms, kurių labiausiai reikia alytiškiams, todėl visą praėjusią savaitę alytiškiai internete ir socialiniuose tinkluose galėjo išsakyti savo nuomonę apie jų panaudojimą. Tokia galimybe pasinaudojo per tūkstantį miesto gyventojų.

Pasak vicemerės, alytiškių siūlymų įvairovė gana plati: įrengti hospisą (paliatyvios slaugos namus), patalpas panaudoti senelių namams, perkelti Alytaus miesto pedagoginę psichologinę pagalbą, o suaugusių ir jaunimo mokyklos vietoje įkurti daugiafunkcį centrą.

Tarp pasiūlymų minėtos ir galimybės jas naudoti verslui įrengiant pabėgimo kambarį ar šaudyklas, pramogų centrą, teikti apgyvendinimo paslaugas.

Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis kvietė ir tarybos narius, ir seniūnaičius bei susitikime dalyvavusius bendruomenių atstovus išsakyti savo nuomones bei pasiūlymus.

„Norime išgirsti kuo daugiau nuomonių, jas įvertinti, apibendrinti, kad svarstydami komitetuose ir priimdami sprendimą taryboje, rastume geriausią sprendimą. Kaip matyti iš pasiūlymų gausos, visiems vienodai priimtiną sprendimą rasti bus sunku, bet reikės ieškoti priimtino didesnei daliai, taip pat atsižvelgiant ir finansines galimybes, kurias turėsime“, – sakė meras.

Diskusijos dalyviai naujų, netikėtų ar originalių pasiūlymų neišsakė, daugelis sutiko, kad reikia racionaliai įvertinti visas galimybes maksimaliai išnaudoti patalpas tokiai veiklai, kuri galėtų būti greta, derėtų pagal pobūdį ir tenkintų miesto bendruomenės interesus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *