Respublikiniai įvertinimai – Alytaus mokytojams ir mokyklai

Alytaus miesto vardas šiemet suspindo už nuopelnus teikiant tris skirtingus respublikinius įvertinimus švietimo bendruomenei. Alytaus Šv. Benedikto gimnazija miestų kategorijoje pelnė Lietuvos švietimo lyderės vardą. Senamiesčio pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Inga Kazlauskienė tapo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuojamo projekto „Ačiū už pamokas“ nugalėtoja. Alytaus Jotvingių gimnazijos biologijos mokytoja ekspertė Rasa Zubrickienė pelnė metų mokytojo titulą. Alytaus miesto vadovai dėkojo apdovanotiesiems už tokius miestą garsinančius pasiekimus.

Svarbiausia vaikas ir šeima

Įteikdamas apdovanojimus mokytojoms ir Alytaus šv. Benedikto gimnazijos atstovei, direktorės pavaduotojai ugdymui Giedrei Kalinauskienei, Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis apgailestavo, kad negalėjo paspausti rankos apdovanojimų dieną.

„Manau, kad pirmiausia vaikai jums taria „ačiū už pamokas“, nes nuo to, ką ir kaip jūs darote, priklauso ir kokia auga jaunoji mūsų karta – ar ji turi noro mokytis, įgyti žinių, atrasti naujų galimybių. Tikiu, kad išauginsite puikius ateities lyderius“, – apdovanodamas mokytoją I. Kazlauskienę kalbėjo miesto vadovas.

Vicemerė Jurgita Šukevičienė pabrėžė, kad ugdyti pradinių klasių vaikus, yra didžiulis iššūkis, nes būtent jiems padedami pamatai gyvenimui: „Mums irgi būtų įdomu sužinoti, kokios yra Jūsų pamokos, už kurias buvote įvertinta.“

25-erius metus mokykloje dirbanti I. Kazlauskienė teigė, kad šis įvertinimas jai buvo netikėtas, o prie viso to prisidėjo vaikai ir jų tėvai, kolegos. „Tai labai didelis man įvertinimas. Svarbiausia yra vaikas, šeima, bendradarbiavimas, ryšys tarp mokyklos ir šeimos. Vaikas ir šeima yra mokykla“, – tokio požiūrio savo darbe laikosi mokytoja.

Tai dar didesnis įpareigojimas

Apdovanojimas iš mero rankų buvo įteiktas ir Metų mokytojos titulą pelniusiai biologijos mokytojai R. Zubrickienei.

„Nežinau, ką reiškia būti geriausiu, bet dažniausiai siekiame tokiais būti. Kiek įdomi vaikui biologijos pamoka? Prisimenu mikroskopus, žiūrėjimą pro juos į ląsteles, į svogūno luobelę. Galbūt dabar vaikai žiūri į kitokius dalykus. Kai išgirdau, kad mano mokyklos, kurioje mokiausi, mokytoja yra geriausia tarp tūkstančių Lietuvos mokytojų, labai apsidžiaugiau. Tik pagalvokite, kaip džiaugiasi vaikai, prie kurių jūs prisiliečiate, ugdote. Dabar belieka galvoti, koks kelias bus toliau, nes geriausi mokytojai turi būti įvertinti. Linkiu, kad dar ne kartą savo rankose laikytumėte apdovanojimų statulėlę“, – linkėjo meras.

Beveik du dešimtmečius pedagoginiam darbui atidavusi R. Zubrickienė šį apdovanojimą vertina kaip itin didelį įvertinimą: „Didelė garbė gauti aukščiausią apdovanojimą. Bet, ko gero, man tai yra dar didesnis įpareigojimas dar labiau mylėti savo darbą, ieškoti įdomesnių sprendimų ir siekti dar aukštesnių pasiekimų“, – teigė metų mokytoja.

Dar tik papėdėje

Daugybė nuoširdžių žodžių buvo pasakyta ir Lietuvos švietimo lyderės vardą pelniusiai Alytaus šv. Benedikto gimnazijos bendruomenei.

„Tai didelis įvertinimas Alytaus miestui. Tarp tiek Lietuvos mokyklų būti švietimo lydere gali būti ne kiekviena švietimo įstaiga. Visada matydavau, kad ši mokykla stengiasi priimti kitokius iššūkius. Dabar sau užduodame tikslą, kad ne viena mūsų mokykla taptų lydere ir būtų pavyzdys kitiems. Kuo aukštesnį švietimo lygį išvystysime, tuo daugiau vaikų norės mokytis mūsų mokyklose. Tikim, kad labai aukštą savo kartelę kelsite kaskart vis aukščiau“, – lūkesčių mokyklos bendruomenei nepagailėjo meras.

Vicemerė J. Šukevičienė teigė, kad tokių rezultatų mokyklai pasiekti padėjo nuolatinis judėjimas į priekį, tobulėjimas, iniciatyvumas, reiklumas sau ir kitiems.

„Lyderės poziciją priimame kaip ženklą, kad esame gerame kelyje. Tai nesumažina mūsų iššūkių ir numatytų darbų. Tiesiog labai džiaugiamės ir jaučiamės tvirtesni negu iki šiol. Mums viskas dar priešaky, ypač tai, kas susiję su tarptautinio bakalaureato programa. Dar yra kalnų, į kuriuos mes turime įlipti, nes esame dar tik papėdėje“, – sakė pavaduotoja G. Kalinauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *