Kaip COVID-19 koreguoja kultūrinį Alytaus miesto gyvenimą?

COVID-19 gerokai pakoregavo visų mūsų gyvenimą. Jis palietė ir kultūrinį Alytaus miesto gyvenimą – dėl koronaviruso grėsmės nebeorganizuojami masiniai renginiai, o daugelis parodų, koncertų ar kitų renginių sulaukia mažesnio alytiškių dėmesio nei anksčiau.

Padiskutuoti apie tai, kaip šalyje augantis COVID-19 skaičius pakoreguos Alytaus miesto kultūros renginius, penktadienio popietę Alytaus kraštotyros muziejuje susitiko Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė, kultūros įstaigų vadovai ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas (savivaldybės gydytojas) Povilas Jagelavičius.

„Šiandien Alytaus miesto epidemiologinė situacija palyginus su šalies yra gera. Šiuo metu COVID-19 serga tik 3 alytiškiai. Šios situacijos tikrai nesinori pabloginti. Susirgimų COVID-19 skaičius šalyje kasdien auga, todėl turime susiimti ir riboti masinius renginius“, – teigė vyriausiasis specialistas (savivaldybės gydytojas) P. Jagelavičius.

Anot jo, šalyje augant koronaviruso infekcijos atvejų skaičiui, geriau atsisakyti masinių ir organizuoti tik nedidelius renginius. Mažesniuose renginiuose, anot savivaldybės gydytojo, nustačius COVID-19 atvejus nebūtų sudėtinga nustatyti dalyvavusius asmenis ir jų kontaktus.

Spalio mėnuo, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Liaukuvienės teigimu, kaip ir kasmet bus turtingas renginiais, bet masinių renginių neplanuojama.

Vis tik kultūros įstaigų vadovai pastebi, kad alytiškiai tapo kur kas atsargesni ir atsakingesni – garbaus amžiaus miestelėnai kultūros renginiuose lankosi kur kas rečiau nei anksčiau, o atvykę į juos patys atkreipia dėmesį į tai, kad juose būtina laikytis atstumo.

Kino teatro „Dainava“ direktorė Simona Butrimienė pastebi, kad pasižiūrėti filmo atvykę vyresnio amžiaus alytiškiai prašo juos kino salėje susodinti kuo didesniu atstumu nuo kitų žiūrovų.

Dėl COVID-19 sumažėjusį gyventojų lankomumą pastebi Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė. „Bibliotekoje labai sumažėjo į skaityklą paskaityti periodinę spaudą ateinančių pagyvenusių alytiškių skaičius. Kur kas mažiau jų ateina ir į čia vykstančius renginius. Vyresnio amžiaus žmonės bijo užsikrėsti koronavirusu, todėl ir vengia lankytis kultūros renginiuose“, – pastebi bibliotekos direktorė.

Mažesnio žiūrovų srauto sulaukia ir gausią spalio mėnesio programą teatro mylėtojams paruošęs Alytaus miesto teatras. Šiuo metu, anot Alytaus miesto teatro direktorės Inesos Pilvelytės, teatre vyks daug dar pavasarį turėjusių vykti ir dėl karantino atšauktų renginių, o lapkričio mėnesį, jeigu situacija dėl COVID-19 nepablogės, teatre turėtų vykti IX teatrų festivalis COM•MEDIA.

Alytaus kraštotyros muziejus spalį planuoja kelių parodų atidarymus, tačiau tokie renginiai, pasak Kraštotyros muziejaus direktorės Audronės Jakunskienės, dideliu lankytojų skaičiumi nepasižymi, bus ir tokių parodų, kurių atidarymų muziejus visai neorganizuos. Nemažo lankytojų susidomėjimo sulaukia atsinaujinusi muziejaus ekspozicija, tad, siekiant reguliuoti į ekskursijas atvykstančių alytiškių ir miesto svečių srautus, lankytojų grupės yra skaidomos į ne didesnes kaip 15 asmenų grupeles.

Naujiems ir jau tradiciniams renginiams ruošiasi Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos bendruomenė. Lapkričio mėnesį biblioteka alytiškius pakvies į trumposios prozos skaitymus-festivalį „Imbiero vakarai“. Šiame renginyje turėjo dalyvauti nemažai užsienio svečių. Deja, anot direktorės G. Bulgakovienės, dėl pasaulį apėmusios antrosios COVID-19 bangos, į šį renginį užsienio svečiai negalės atvykti. Tad šį kartą šis renginys bus ne tarptautinis, o respublikinis, o dėl būtinybės reguliuoti renginio lankytojų srautus ir išlaikyti reikiamus atstumus, iš bibliotekos erdvių persikels į Alytaus miesto teatrą.

Dėl Alytaus kultūros centre vykstančių vidaus remonto darbų šiuo metu vyksta kur kas mažiau renginių nei anksčiau. Spalio mėnesį vyks tradicinėmis tapusios edukacinės dirbtuvės „Etnosekmadieniai“, kuriose dalyvaus nedidelis alytiškių skaičius.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.