Interpeliacija pavyko: vicemeras Š. Klėgeris atleistas dėl nepasitikėjimo

Š. Klėgeris. Dzūkijosveidas.lt nuotr.

Išaušęs trečiadienio rytas nebuvo lengvas Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojui Šarūnui Klėgeriui – neeiliniame tarybos posėdyje buvo sprendžiamas jo likimas einamose pareigose. Po daugybės diskusijų ir slapto balsavimo paaiškėjo – vicemeras atleidžiamas iš pareigų prieš terminą. Už jo atleidimą balsavo 14 tarybos narių, neatleisti pasisakė 12, vienas balsavimo biuletenis balsadėžėje rastas negaliojantis.

„Gerbiu tarybos narių sprendimą ir linkiu merui suburti stiprią daugumą, nes tolimesnis tarybos darbas bus labai komplikuotas“, – po posėdžio portalui Dzūkijosveidas.lt ir DV.TV televizijai sakė pareigų netekęs Š. Klėgeris. Jis ketinantis sugrįžti į įprastas veiklas, kurių per pusantrų metų yra pasiilgęs, o toliau savivaldybėje dirbsiąs kaip tarybos narys.

Pareiškimas dėl nepasitikėjimo vicemeru su devynių tarybos narių parašais ant mero Nerijaus Cesiulio stalo nugulė prieš dvi savaites, netrukus po sėkmingai pasibaigusių interpeliacijų administracijos direktoriui Rolandui Juonui bei jo pavaduotojai Neringai Rinkevičiūtei.

Pasak interpeliacijos Š. Klėgeriui iniciatoriaus, tarybos nario Valerijaus Venciaus, politinė vicemero atsakomybė būtina dėl jo neveiklumo ir netinkamo susidariusių problemų sprendimo, kas esą ne­ten­ki­na gy­ven­to­jų ir ken­kia miestui.

Be to, interpeliaciją pasirašiusiųjų nuomone, Š. Klėgeris ne­tin­ka­mai vyk­dė sa­vo pa­rei­gas pagal nu­sta­ty­tas veik­los sri­tis, konkrečiai – netenkino jo pasyvumas ir negebėjimas pritraukti investicijų, nesikalbėjimas su visuomene ir bendruomenių neįtraukimas į savivaldos veiklą, neinicijuojami energetinio efektyvumo ir renovacijos projektai, negebėjimas koordinuoti ligoninės Chirurgijos skyriaus kapitalinio remonto projekto eigos ir atsakomybės už jo sužlugdymą vengimas.

Į tribūną posėdžio metu stojęs žinomas alytiškis Bronislavas Geležiūnas palaikė Š. Klėgerį ir negailėjo kritikos ne tik interpeliacijos autoriams, bet ir visiems tarybos nariams. „Su Šarūnu teko gvildenti tris rimtas temas ir tai pavyko padaryti labai operatyviai. Nemanau, kad jis yra vertas atleidimo iš pareigų, o jus, mere, užjaučiu, kad tenka dirbti tokiomis sąlygomis. Kompetencijos tarp tarybos narių gal ir pakanka, bet susiskaldymas – milžiniškas. Miestas pavargo nuo jūsų gąsdinimų ir nori proveržio“, – dėstė B. Geležiūnas.

Dar prieš balsavimą meras N. Cesiulis interpeliacijos iniciatoriaus V. Venciaus pasiteiravo, ar šis turintis kandidatą vicemero pareigoms, jei jų netektų Š. Klėgeris. „Mere, turite vieną pavaduotoją ir du patarėjus, esmė dabar – greitai suformuoti administraciją, tai yra surasti direktorių ir pavaduotojus“, – sakė V. Vencius.

Portalas Dzūkijosveidas.lt primena, tai interpeliacija vicemerui Š. Klėgeriui buvo inicijuojama jau antrą kartą. Gegužės pabaigoje buvo renkami parašai dėl nepasitikėjimo visa mero N. Cesiulio komanda – ne tik Š. Klėgeriu, bet ir vicemere Jurgita Šukevičiene, dar pareigas tuomet ėjusiais administracijos direktoriumi R. Juoniu bei jo pavaduotoja N. Rinkevičiūte, tačiau dokumentas taip ir nebuvo užregistruotas.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *