Alternatyva aktyviam sportui Alytaus regiono mokyklose – šaudymai iš lankų

„Žaliasis lankas“ nuotrauka.

Iki kitų metų penkiose Alytaus miesto ir rajono mokyklose planuojama įdiegti naują sportinių užsiėmimų programą. Tradicinių kūno kultūros pamokų ar sporto būrelių metu vaikai galės rinktis šaudymą iš lankų. Šiam tikslui pradedamas vykdyti projektas, kurio metu ugdymo įstaigos bus aprūpintos ir visa reikiama įranga.

Šiuo metu daugelyje Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų tiek kūno kultūros pamokos, tiek popamokinė sportinė veikla yra orientuota į aktyvius, sportiškus vaikus bei jaunimą. Mokytojai ir treneriai daugiausiai dėmesio pamokose ar naujų būrelių grupių rinkimo metu skiria atletiško sudėjimo, aktyvių, judrių vaikų paieškai, tačiau visose mokyklose yra daugybė vaikų, kurių aktyvumas ir fizinis pasirengimas nėra aukštas.

Tokie vaikai dažniausiai net nesusimąsto, kad ir jie gali sportuoti, nes dabartinėje visuomenėje sportas įsivaizduojamas kaip labai aktyvus, daug jėgų, puikios reakcijos reikalaujantis užsiėmimas.

Šaudymo iš lanko nauda ir perspektyvos mokyklose

Lietuvos lankininkų federacija (LLF), siekdama didinti šaudymą iš lanko kultivuojančių žmonių skaičių, vykdo projektą „Lankininkai mokyklose“. Jį nuspręsta plėtoti Alytaus regione, nes čia jau trejus metus panašus projektas vyksta Likiškėlių progimnazijoje. Ši sėkminga istorija įrodo, kad tokie alternatyvūs sportai mokyklose yra reikalingi ir prasmingi.

Alytaus šaudymo iš lanko klubo „Žaliasis lankas“ trenerė Inga Timinskienė mano, kad mokiniams reikia suteikti daugiau pasirinkimo galimybių, kas leistų save realizuoti didesnei daliai moksleivių.

„Geriausias sprendimas šiai problemai – alternatyvių sportinių veiklų įtraukimas į bendrojo lavinimo mokyklas. Šaudymo iš lanko sportas yra puiki veikla, galinti įtraukti bet kurį vaiką ar jaunuolį sportuoti. Tam, kad galėtų šaudyti iš lanko, vaikas neturi būti aktyvus, greitas ar stiprus. Taip pat nėra ir jokio amžiaus apribojimo, todėl pradėti sportuoti moksleiviai gali nuo pradinių klasių ir veiklą tęsti iki pat mokyklos baigimo, o vėliau sportuoti ar aktyviai leisti laisvalaikį įvairiuose lankininkų klubuose bei bendruomenėse. Įtraukiant vaikus ir jaunimą į sportines veiklas, jau mokykloje jiems bus atveriamos galimybėssportuoti ir ateityje, o taip pat bus ugdomi sveikos, aktyvios gyvensenos įpročiai, parodoma, kad sportas gali būti visiškai skirtingas ir įvairus, tinkamas bet kokiam asmeniui“, – kalbėjo I. Timinskienė.

Tikslas – projekto įtraukimas į penkias mokyklas

Projekto tikslas – įtraukti „Lankininkai mokyklose“ programą į penkias bendrojo lavinimo mokyklas iki 2021 metų. Projekto metu bus sudarytos sąlygos šios sporto šakos plėtotei kūno kultūros pamokose bei mokyklų būreliuose.

Lietuvos lankininkų federacija penkioms Alytaus miesto ir rajono mokykloms nupirks reikalingą šaudymo iš lanko įrangą, tinkamą moksleiviams. Taip pat numatomi pristatymai mokytojams, mokiniams, bus organizuojami apmokymai mokytojams, kurie dirbs su gauta įranga. Taip pat projekto finiše numatomos varžybos bei bendras visų programoje dalyvaujančių mokyklų renginys.

Praėjusią savaitę įvyko pirmieji projekto renginiai vienoje iš naujų programos dalyvių. Alytaus rajono Butrimonių gimnazijoje buvo suorganizuotas projekto pristatymas mokytojams bei šaudymo iš lanko prezentacija moksleiviams.

„Renginyje sudalyvavo 30 mokytojų ir daugiau nei 80 moksleivių. Renginio metu buvo naudojama projektui skirta įranga ir ji iškart perduota mokyklai tolimesniam naudojimui. Mokykla ir jos direktorius Valdas Valvonis labai noriai mus priėmė ir entuziastingai sutiko dalyvauti programoje. Dėl to pas juos pirmuosius ir vyko „Lankininkai mokyklose“ pristatymas“, – pridūrė I. Timinskienė.

Tiek mokytojai, tiek moksleiviai turėjo galimybę išbandyti šaudymą iš lanko ir visi jie neslėpė geros nuotaikos bei noro užsiimti šiuo sportu dar sykį.

Projektas „Lankininkai mokyklose“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Dominykas Genevičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *