Alytaus ligoninėje – nauja koronaviruso valdymo priemonė

Dzukijosveidas.lt nuotraukos.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė nuo šiol lankytojus pasitinka kitaip – jų kūno temperatūrą matuoja ne medicinos darbuotojai su bekontakčiais termometrais, o termovizorius. Prietaisas užprogramuotas signalu įspėti ne tik apie karščiavimo požymius, bet ir apie kaukių nedėvinčius asmenis.

Apie karščiavimą įspėja signalas

„Ligoninėje įsirengti termovizorių jau svarstėme seniai. Lankytojų kūno temperatūrą matuodavome dar nuo koronaviruso pandemijos pradžios. Tai darydavo dvi ligoninės darbuotojos, kurios visiems ateinantiems matuodavo temperatūrą nuotoliniais termometrais, tačiau tam reikalingas artimesnis nei vieno metro atstumo kontaktas. Be to, ne visuomet šie prietaisai parodydavo tikslius duomenis, mat jo tikslumui svarbu, kad iš lauko atėjusio žmogaus kūno temperatūra adaptuotųsi prie įstaigos vidaus temperatūros“, – sakė Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Dmitrij Kačiurin.

Įvertinus tai, kad koronavirusas vis nesitraukia ir net grįžta su dar didesnėmis apimtimis, o ligoninė paslaugas teikia pilna apimtimi ir pacientų srautai ne itin sumažėję, galiausiai buvo nuspręsta, kad ligoninei toks prietaisas yra reikalingas. Jis kainavo apie 10 tūkstančių eurų.

„Termovizorius leis komfortiškiau jaustis ir mūsų lankytojams, mat jie galės pro duris įeiti nesustodami, nes prietaisas visą informaciją nuskaito vos per kelias sekundės dalis. Darbuotojos tik patikslina jų atvykimo laikus ir nukreipia į tuos kabinetus, kur jiems reikia. Jeigu atsitiktų taip, kad termovizorius užfiksuotų aukštesnę kūno temperatūrą nei turi būti įprastai, arba asmuo nedėvėtų kaukės, įsijungia šviesos ir garsinis singnalas, atkreipiantis personalo dėmesį“, – pasakojo D. Kačiurin.

Infekcijos atvejis ligoninėje – sėkmingai suvaldytas

Ligoninės vadovai džiaugiasi, kad pakankamai sėkmingai pavyko suvaldyti ir pirmąjį koronaviruso atvejį personalo gretose.

Prieš dešimtį dienų infekcija diagnozuota ligoninės medikei, kuri šiuo metu izoliuojasi ir gydosi namuose. Šiuo metu moteris jaučiasi gerai, tačiau izoliacijoje jai dar teks praleisti visą šią savaitę.

„Tikėjomės, kad anksčiau ar vėliau toks atvejis nutiks ir mūsų įstaigoje, tad labai džiaugiamės, kad pavyko jį pakankamai sėkmingai suvaldyti. Teko izoliuoti apie 40 darbuotojų, vienus savaitei, kitus – trims dienoms. Teko sustabdyti planines chirurgines paslaugas. Tyrimams nepatvirtinus nė vieno koronaviruso atvejo mūsų darbuotojams, visi jie į darbus grįžo šeštadienį. Pirmasis atvejis mus išmokė, kaip reikia elgtis, ką daryti ir kaip kuo efektyviau suvaldyti riziką“, –  sakė pavaduotojas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *