Tarybos narių reikalavimas – ant mero stalo

Dzukijosveidas.lt ir Alytaus miesto savivaldybės nuotraukos.

Ant Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio stalo nugulė dešimties tarybos narių reikalavimas sušaukti neeilinį tarybos posėdį dėl laikinojo savivaldybės administracijos vadovo Giedriaus Šimo įpareigojimo pasirašyti taikos sutartį teisminiame ginče su bendrove „VA statyba“ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Chirurgijos skyriaus kapitalinio remonto darbų viešųjų pirkimų istorijoje ir panaikinti sprendimą atmesti šios įmonės viešajam pirkimui teiktą pasiūlymą.

Viešųjų pirkimų procese „VA statyba“ buvo viena iš trijų iš konkurso pašalintų įmonių. Motyvas, kodėl ši bendrovė neteko galimybės toliau varžytis, buvo netinkamos formos darbų atlikimo grafikas. Įmonės atstovai tokį savivaldybės viešųjų pirkimų komisijos sprendimą apskundė teismui.

Savo poziciją šiuo klausimu išdėstė ir Viešųjų pirkimų tarnyba, kuri konstatavo, kad komisijos sudarytų reikalavimų, susijusių su darbų atlikimo grafiku, tikslas nėra aiškus. Tarnybai neaiškumų sukėlė ir darbuotojų skaičiaus reikalavimas kiekvienam numatytam darbui.

Nepalankaus verdikto šią savaitę Alytaus miesto savivaldybės administracija sulaukė ir iš Kauno apygardos teismo, kuris konstatavo, kad „VA statybos“ pasiūlymo atmetimas dėl minėtų reikalavimų neatitikimo negali būti laikomas teisėtu ir pagrįstu ir turėjo būti suteikta proga pataisyti darbų grafiko neatitikimus.

Teismas Alytaus miesto savivaldybės administraciją įpareigojo į viešųjų pirkimų konkursą grąžinti jame dalyvavusią „VA statyba“ ir iš naujo vertinti jos pateiktą pasiūlymą.

Pažymima, kad užsitęsus teisminiams ginčams, išlieka grėsmė prarasti Vyriausybės dotaciją – beveik pusę milijono eurų. Teigiama, kad tai yra pasiskolintos Vyriausybės lėšos, todėl į kitų metų biudžetą jos perkeliamos negali būti.

Vienas komentaras apie “Tarybos narių reikalavimas – ant mero stalo

  1. Apsaugok Dieve Alytų nuo torpedos. Advokatė – konsultantė stumia kaip reikiant visus savo reikalus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *