Patalpų „Alemanai“ nesuteikė: lygybės svertai ar nesuvestos sąskaitos?

Patalpų „Alemanai“ nesuteikė: lygybės svertai ar nesuvestos sąskaitos? 21

Sportinių šokių klubas „Alemana“ nuo šiol negalės panaudos pagrindais naudotis savivaldybei priklausančiomis Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) patalpomis. Politikų sprendimu, patalpos atiduotos ASRC veiklai vykdyti. Nors tarybai buvo teikiamas sprendimo projektas pagal panaudą suteikti patalpas visoms trims organizacijoms – „Alemanai“, MMA ir Alytaus tradicinio aikido klubui, – politikai pritarė sprendimo projekto alternatyvai, kurioje klubas „Alemana“ buvo išbrauktas.

Ieškojo lygybės svertų

Pagal politikų sprendimą, MMA ir Alytaus tradicinio aikido klubas ir toliau galės panaudos pagrindais naudotis ASRC esančiomis patalpomis. Beje, iki nusprendžiant joms suteikti minėtas patalpas valdyti ir naudotis panaudos pagrindais, buvo paskelbti du nuomos konkursai, tačiau pasiūlymų nebuvo sulaukta.

Kitos „Alemanai“ pagal panaudą atiduoti planuotos patalpos yra atiduodamos ASRC reikmėms. Jose ir toliau kaip ASRC treneris dirbs vienas iš „Alemanos“ vadovų Kęstutis Bernatavičius. Tiesa, laisvu po oficialaus ASRC darbo metu pagal valandinį patalpų nuomos įkainį ir patvirtintą grafiką veiklą čia ir toliau galėtų vykdyti sportinių šokių klubas „Alemana“.

Tokią alternatyvą, kuriai pritarė politikai, parengė tarybos narė Laura Radzevičiūtė. Pasak jos, klubas „Alemana“ galėtų sudaryti patalpų nuomos sutartį su ASRC pagal valandinį įkainį ir naudotis patalpomis pagal nustatytą ir sutartyje patvirtintą grafiką.

Taip pat politikė pažymėjo, kad šios patalpos dar nėra įtrauktos į kainininką, todėl siūlė tą padaryti kitame tarybos posėdyje.

Politikė sulaukė kitų tarybos narių argumentų, kad visiems trims klubams sąlygos turėtų būti vienodos, tačiau ir tam ji turėjo svertų.

L. Radzevičiūtė pasidomėjo, kiek per pastaruosius penkerius metus minėtoms visoms trims visuomeninėms organizacijoms buvo skirta Alytaus miesto savivaldybės biudžeto lėšų.

„Akivaizdu, kad lygybe čia tikrai nekvepia, o skaičiai kalba patys už save. Šokių klubui „Alemana“ per penkerius metus  iš savivaldybės biudžeto skirta 87947,80 eurų lėšų,  Alytaus tradicinio aikido klubui – 6768,40 eur., visuomeninei organizacijai MMA – 550 eur. Akivaizdu, kad šokių klubui Alemana rodomas ypatingas dėmesys iš savivaldybės ir sudaromos išskirtinės sąlygos. O jeigu dar įvertintumėte tai, kad paskutinius tris metus šokių klubui „Alemana“  buvo atiduotos pagal panaudą ASRC patalpos, o tai irgi finansinė parama, nes neimamas mokestis, mokamas treneriams Bernatavičiams atlyginimas iš miesto biudžeto lėšų, akivaizdu, kad ir de minimis suma bendrai susumavus susidarytų ir konkurencija akivaizdžiai jau dabar pažeidžiama“, – kalbėjo L. Radzevičiūtė.

Laiko asmeniniu kerštu

Po tokio politikų verdikto kalbintas K. Bernatavičius neslėpė nusivylimo ir teigė, kad tai yra tokių klubų naikinimas, o politikės L. Radzevičiūtės inicijuotą sprendimo projekto alternatyvą vadino sąskaitų suvedinėjimu.

„Tai spjūvis į veidą. Pati Laura Radzevičiūtė pasakė, kad tai yra jos asmeninis kerštas man už tai, kad būdamas tarybos nariu balsavau už jos kaip Alytaus miesto teatro vadovės atleidimą iš pareigų. Bet aš ir šiandien padaryčiau tą patį. Jeigu ji surado daugumą tarybos narių, sutikusių būti tuo baudžiančiu pirštu, tai tokia ir taryba. Jos keršto akcija tęsiasi. Kai Jurgis Krasnickas skrido kaip šiferis virš Paryžiaus, tai dabar atėjo laikas kitiems“, – vaizdingų išsireiškimų šiai situacijai nepagailėjo klubo „Alemana“ vadovas.

Pasiteiravus, kaip šis tarybos sprendimas atsilieps tolesnei „Alemanos“ veiklai, K. Bernatavičius tikino dar nežinantis, esą tai priklausys ir nuo to, kokius įkainius priims taryba. Galbūt savo veiklą vykdys kitose patalpose.

„Trečiadienį mūsų merginos šoko krepšinio varžybose nemokamai, dabar to nebus. Lygiai taip pat dabar bus ir per miesto dienas, kai reikės merginoms žygiuoti kartu su „Geležinio vilko“ orkestru. Pražygiuosime, tačiau už tai teks susimokėti. Juk esame ponai Bernatavičiai, komercininkai. Pas mus juk tokia situacija – svetimiems gali mokėti, o saviems nereikia. Juk tai tik savi“, – situaciją ironizavo K. Bernatavičius.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.