Alytaus gaisro byloje – kaltinimai ir savivaldybei

Ketvirtadienį į teismą perdavus baudžiamąją bylą dėl Alytaus gaisro, prokurorai viešai paskelbė, kad pareigų šioje situacijoje neatliko ir Alytaus miesto savivaldybė. Esą ji pagal numatytą statybinį reglamentą nevykdė statinio techninės ir naudojimo priežiūros, nors privalėjo tai daryti ne rečiau kaip vieną kartą per metus.

Iki šiol viešai buvo žinoma, kad atsakomybė dėl gaisro krito ne tik ant įmonės „Ekologistika“ pečių, bet šioje istorijoje nuolat buvo linksniuojama ir Aplinkos ministerija bei Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Žinia, kad kaltinamajame akte linksniuojama ir Alytaus miesto savivaldybės atsakomybė, daug kam buvo netikėta.

Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros atstovai portalui „Dzūkijos veidas“ patikslino, kad Alytaus miesto savivaldybė statinio naudojimo priežiūros galimai nevykdė nuo 2014 iki 2019 metų. Atlikti Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje esančių statinių naudojimo priežiūrą, kontroliuoti ir administruoti Alytaus miesto valstybinėje žemėje esančių statybviečių tvarkymą, žemės darbų atlikimą ir kitus darbus pagal Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą turi Miesto ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas einantis asmuo.

Alytaus miesto savivaldybė išdėstė ir savo poziciją šioje situacijoje. Pranešime spaudai rašoma, kad pastato, kur veikė įmonė „Ekologistika“, techninė priežiūra buvo atlikta 2018 metų liepos 2 dieną. Patikrinimo akte nurodyta, kad statinių naudojimo priežiūros vykdytoja, Alytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Zelenė, dalyvaujant statinio techniniam prižiūrėtojui, patikrino statinio Pramonės g. 1 atliekamą statinio techninę priežiūrą ir nurodė priežiūrą vykdyti vadovaujantis Statybos technininio reglamento (STR) reikalavimais bei suremontuoti arba pakeisti statinio langus.

Pranešime pabrėžiama, kad priežiūros vykdytojui nesuteikta teisė vertinti technologinių gamybos procesų, įrengimų būklės ar kitų parametrų, kurie gali turėti tiesioginės ar netiesioginės įtakos aplinkos taršai, gaisro kilimui ir panašiai.

Taip pat pranešime paaiškinama, kad nuo 2018 metų spalio 12 d. iki 2020 m. kovo 9 dienos savivaldybėje vyriausiojo specialisto, atsakingo už statinių priežiūrą, etatas buvo neužimtas, nes skelbti konkursai neįvyko dėl to, kad nebuvo kandidatų.

Nuo 2019 metų sausio tik konkrečios šios pareigybės užduotys (apie 15 procentų visų apimčių) buvo pavestos Miesto ūkio skyriaus specialistui ir visą tą laikotarpį iki 2020 metų kovo buvo ieškoma darbuotojo į tas pareigas. Šiuo metu jas užima Miesto ūkio skyriaus vyr. specialistas Arvydas Kavaliauskas.

Atsižvelgiant į gaisro „Ekologistikoje“ padarinius, 2019 m. lapkričio 12 d. jos vadovui Juozui Cicėnui tuometis Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys nurodė atlikti neeilinę pastato apžiūrą ir laikančių konstrukcijų ekspertizę. Taip pat  2020 m. sausio 21 d. A. Kavaliauskas apžiūrėjo ir surašė statinio Pramonės g. 1  techninės priežiūros patikrinimo aktą, kuriame nurodė sutvarkyti langus ir stoglangius bei atlikti neeilinę  pastato apžiūrą ir laikančių konstrukcijų ekspertizę.

Vienas komentaras apie “Alytaus gaisro byloje – kaltinimai ir savivaldybei

  1. tai “Alytaus piliečiai” gal pasiaiškins kodėl netikrino ? Juk trys dar sėdi ir dabar miesto taryboje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *