Chirurgijos skyriaus remonto istorijoje – naujos detalės

Chirurgijos skyriaus remonto istorijoje – naujos detalės 21

Ketvirtadienį vykusiame Alytaus miesto tarybos posėdyje išaiškėjo naujų detalių Alytaus apskrities A. Kudirkos ligoninės Chirurgijos skyriaus kapitalinio remonto darbų viešųjų pirkimų istorijoje. Kauno apygardos teismas įpareigojo Alytaus miesto savivaldybės administraciją į viešųjų pirkimų konkursą grąžinti jame dalyvavusią, tačiau dėl tam tikrų neatitikimų iš konkurso pašalintą įmonę „VA statyba“ ir iš naujo vertinti jos pateiktą pasiūlymą.

Tokią informaciją tarybos posėdžio pradžioje paskelbė tarybos narė Laura Radzevičiūtė. Jos manymu, susiklosčius šioms aplinkybėms, savivaldybė vis dar turi galimybę įsisavinti bent dalį Vyriausybės dotacijos ligoninės Chirurgijos skyriaus remontui.

Pasak jos, savivaldybės administracijai reikėtų sudaryti taikos sutartį su „VA statyba“. Pasak L. Radzevičiūtės, ši įmonė viešųjų pirkimų konkurso metu pasiūlė 1,5 milijono eurų, esą įmonės atstovai apie tai raštu informavo tarybos narius. Vadinasi, konkurso laimėtoja veikiausiai ir taptų „VA statyba“, mat ji pasiūlė beveik visu milijonu mažesnę sumą, nei konkurso laimėtoja „Infes“. L. Radzevičiūtės teigimu, šiuo atveju remonto darbai galėtų prasidėti dar spalio pabaigoje ir iki gruodžio mėnesio pavyktų įsisavinti bent 200 tūkstančius eurų.

Toks pasiūlymas sulaukė kitų politikų ir savivaldybės teisininkų pastabų, esą neabejotina, kad tokį teismo sprendimą konkurso laimėtoja „Infes“ skųstų ir procedūros užsitęstų dar ilgiau.

Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio teigimu, po šią savaitę vykusių diskusijų su ligoninės vadovybe, nuspręsta, kad vis dėlto iki šių metų gruodžio pradžios dėl laiko stokos nepavyks įrengti liftų ir todėl prašyti Vyriausybės dotaciją perkelti į kitų metų savivaldybės biudžetą ir remonto darbus pradėti jau tik kitąmet. Pasak mero, per didelė rizika iki metų pabaigos rezervuoti Vyriausybės pinigus, žinant, kad jų iki numatyto termino panaudoti vistiek nepavyks. Esą liftų viešųjų pirkimų procedūros gali trukti net iki pusmečio.

Pasigirsta pasiūlymų keisti ir visus viešųjų pirkimų komisijos narius.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.