Socialinio projekto „Draugystė veža“ turo startas – Alytuje

Iš kairės: A. Krušinskaitė, I. Jokštytė, R. Aurylaitė. Organizatorių nuotr.

Socialinio projekto „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatomas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ savo kelionę pradeda Dzūkijos sostinėje – Alytuje.

Susitikimas – nemokamas, tačiau visi norintys dalyvauti privalo iš anksto užsiregistruoti čia. Renginys vyks rugsėjo 15 d. 18 val. Alytaus miesto teatro Mažojoje salėje.

Renginio organizatoriai žada dovanoti galimybę iš tikrųjų patirti, pažinti, pajausti, paliesti, pabūti kito žmogaus „kailyje“ – sudalyvauti patirtiniuose mokymuose. Taip pat – sužinoti, kas yra socialinės dirbtuvės, apsaugotas būstas, kuo ypatinga būtis grupinio gyvenimo namuose, kokios aktualiausios regiono bendruomenės socialinės problemos.

Susitikimo centrinė ašis – nuoširdžiai asmenine patirtimi besidalijantys lektoriai:

Labai tvirtos, atkaklios ir veiklios – Aistė Krušinskaitė bei Irma Jokštytė. Šiam susitikimui kartu merginos paruošė įsimintiną ir jaudinantį prisistatymą. Tai ne pirma bendra merginų patirtis – siekdamos mažinti atskirtį tarp sveikųjų ir neįgaliųjų Aistė ir Irma suvaidino rež. Karolinos Žernytės jungtiniame Kauno miesto kamerinio ir Pojūčių teatrų biografiniame spektaklyje „Supergalios“, kuris visai neseniai buvo įvertintas Kauno teatralų statulėle „Fortūna 2020“! Aistė ir Irma – tikrai ypatingos. Kaip ir jų istorijos.

Kai buvo 25-erių, mėgindama padaryti atsilenkimus Aistė nukrito nuo poros metrų aukštyje buvusio turėklo ir patyrė stuburo traumą. Teko susidraugauti su… neįgaliojo vežimėliu. Gal ir keistai skamba, bet šis įvykis ne tik nepalaužė merginos, bet dar labiau ją sustiprino. Šiuo metu Aistė – įmonės vadovė, kurioje gaminami, taisomi odiniai gaminiai, taip pat užsiimama reklaminių, motyvacinių projektų įgyvendinimu.

Irma Jokštytė, pirmiausia, nenuorama menininkė, rašytoja, keliautoja, nuolatinė įvairių seminarų, projektų, socialinių akcijų dalyvė ir tik po to… neregė nuo ankstyvos vaikystės. Nors fiziškai mergina nemato, tačiau kiek spalvų, potyrių, nuotykių, meilės žmonėms, prasmės ir optimizmo jos gyvenime! Irma yra puikus pavyzdys sveikiesiems – visas kliūtis įveikti arba apeiti, problemas paleisti arba išspręsti, svajones išpildyti arba uždaryti į stalčių galime tik mes patys!

Trečioji turo „Stiprybė tavyje“ lektorė – plungiškė Reda Aurylaitė. Maža ūgiu (1,24 cm), tačiau „didelė“ savo asmeninėmis savybėmis ir gebėjimas. Ši nuoširdi „kvatoklė“ savo optimizmu gali užkrėsti bet ką, nors jos gyvenimo kiekviena diena kupina iššūkių.

Jeigu norite „gyvai“ išgirsti ne tik šių merginų stulbinamas patirtis, bet susipažinti su įtraukiančia ir dinamiška „Spanguolės dirbtuvėlių“ komanda (trapia kūnu, bet itin stipria siela, empatiškąja Rūta Kupčinskaite, jos vyru ir dirbtuvėlių „galva“ Tadu Bartaševičiumi, Rūtos ir Tado mintis realizuojančia, kūrybiškąja Dovile Kriukelyte), savarankiško gyvenimo namų „Būkime drauge“ įkūrėja, rūpestingąja Snieguole Butrimavičiene ir jos globotinėmis Jolanta Raulinaityte bei Reda Tiškute, būtinai ateikite, kviečia organizatoriai.

Be to, jūsų laukia ir labai linksmas įvykis – galėsite padėti išrinkti vardą kartu su „Draugystės veža“ dalyviais keliaujančiu, mašinose ant saugos diržų patogiai įsitaisiusiu ir projekto simboliu tapusiu katinėliu, kurį sukūrė ir pasiuvo išradingoji Rūtelė iš „Spanguolės dirbtuvėlių“!

Renginio organizatoriai įsipareigoja laikytis visų saugumo rekomendacijų bei reikalavimų (dėl COVID-19).

Organizatorių informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *