Lauros Radzevičiūtės kreipimasis dėl Rolando Juonio pasisakymų – ant prokurorų stalo

Laura Radzevičiūtė. Dzukijosveidas.lt nuotrauka.

Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė Laura Radzevičiūtė dėl Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Rolando Juonio, pasak jos, tyčia ir tendencingai skleidžiamo melo, kreipėsi į prokuratūrą. Politikė viešai išplatino pranešimą spaudai.

Pranešime rašoma, kad pastarosiomis dienomis, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius R. Juonys, siekdamas nukreipti visuomenės dėmesį, dėl jam 14-os Alytaus miesto savivaldybės tarybos narių pareikšto nepasitikėjimo, paskleidė apie tarybos narę, Antikorupcijos komisijos pirmininkę, L. Radzevičiūtę, kuri inicijavo juo nepasitikėjimo procedūrą, neatitinkančią tikrovės informaciją.

Pranešime įvardijama ir kokie teiginiai konkrečiai yra neatitinkantys tikrovės: kad L. Radzevičiūtė jam kenkia dėl to, jog ji atstovauja įmonę, kuri planuoja Alytuje užsiimti iškastinės mineralinės uolienos perdirbimo veikla ir taip siekia paveikti verslus, kuriuose dirba beveik 2000 žmonių.

Dėl šios, pasak L. Radzevičiūtės, tyčia ir tendencingai R. Juonio skleidžiamos šmeižikiškos informacijos ji šiandien kreipėsi į Alytaus apylinkės prokuratūrą. Politikė kreipėsi dėl Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus R. Juonio elgesio kriminalizavimo, t. y. dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 154 straipsnio pagrindais. BK 154 str. 1d. yra nurodyta, kad „tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.“

L. Radzevičiūtė prokuratūrai skirtame pareiškime nurodo, kad pirma, R. Juonys, viešai šmeiždamas L. Radzevičiūtę, pažymi ir tą aplinkybę, kad ji, kaip kandidatė dalyvauja rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą, kurie bus po pusantro mėn. Tai laikotarpis, kai kiekvienam kandidatui yra ypač svarbūs dalykinės reputacijos ir visuomenės pasitikėjimo klausimai. Antra, vertinant visuomenės informavimo priemonėse patalpintų teksto ir vaizdo įrašo turinį galima matyti, kad R. Juonio šmeižtu buvo bandyta tyčia sukurti tikrovės neatitinkančią ir neigiamą nuomonę apie pareiškėją L. Radzevičiūtę ir artėjančiuose Seimo rinkimuose apgaulės būdu paveikti žmonių valią realizuojant savo rinkimų teisę, t. y. įtakojant asmenų apsisprendimą nebalsuoti už L. Razdevičiūtę Seimo rinkimuose. Trečia, pareiškime nurodytos faktinės aplinkybės akivaizdžiai rodo, kad R. Juonio šmeižtas pasklido dideliu mastu, žala padaryta negrįžtamai, todėl buvo pažeista L. Radzevičiūtės garbė ir orumas, pakenkta jos reputacijai, ji pažeminta prieš visuomenę bei tyčia sukeltas dirbtinis visuomenės nepasitikėjimas jos asmeniu.

„Rolando Juonio teiginiai absoliučiai neatitinka tikrovės ir yra akivaizdžiai tyčiniai, konkrečiai tendencingai nukreipti prieš mano asmenį, siekiant visuomenės akyse pakirsti pasitikėjimą mano  asmeniu ir taip nukreipti dėmesį nuo jam, kaip administracijos direktoriui, 14-os tarybos narių pareikšto nepasitikėjimo dėl Alytaus Kudirkos ligonininės chirurginio skyriaus kapitalinio remonto viešo pirkimo. Dėl iškastinės mineralinės uolienos perdirbimo įmonės veikos visuomenėje yra kilęs rezonansas, t.y. didelė visuomenės dalis neigiamai vertina tokio pobūdžio įmonės veiklą, todėl akivaizdu, kad Rolandas Juonys per žiniasklaidos informavimo priemones teigdamas, kad aš neva atstovauju įmonės, kuri ketina steigti iškastinės mineralinės uolienos perdirbimo įmonę, interesus prieš mano asmenį nuteikia tą visuomenės dalį, kuri priešinasi šios gamyklos atsiradimui ir kuri neigiamai vertina tokios įmonės atsiradimą Alytaus mieste“, – pažymi L. Radzevičiūtė.

L. Radzevičiūtė Alytaus apylinkės prokuratūros ne tik prašo pradėti ikiteisminį tyrimą R. Juonio atžvilgiu, bet  ir prašo užtikrinti padarytos nusikalstamos veikos tyrimo objektyvumą ir nešališkumą, įvertinant tai, kad R. Juonys yra dirbęs pareigūnu Alytaus apskrities vyriausiame policijos komisariate.

Panašūs įrašai:

2 komentarai apie “Lauros Radzevičiūtės kreipimasis dėl Rolando Juonio pasisakymų – ant prokurorų stalo

  1. šį strapsnį prisitaikyk sau panele,gavusi dešimtis įspėjimų iš žurnalistų ir etikos komisijų už šmeištâ , melą ir kitus darbelius.Vargu ar patikės Petrašiūnai tokia politike.Gaila būtų !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *