Alytus dėl teismo sustabdyto konkurso gali netekti pusės milijono

Alytus dėl teismo sustabdyto konkurso gali netekti pusės milijono 1
Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Chirurgijos skyrius liko vienintelė neremontuota įstaigos zona, o šviežiausias remontas buvo atliktas Vaikų ligų skyriuje (nuotrauka apačioje). Dzukijosveidas.lt nuotraukų montažas.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Chirurgijos skyrius – paskutinė likusi neremontuota įstaigos zona. Liepą įvyko rangovų konkursas šio objekto kapitalinio remonto darbams atlikti, tačiau jis buvo apskųstas teismui, o šis įpareigojo savivaldybę laikinai viską stabdyti. Dėl šios susidariusios situacijos Alytaus miesto savivaldybė gali netekti Vyriausybės skirtų beveik pusės milijono eurų.

Dalyvauti minėtame konkurse paraiškas pateikė keturios įmonės, tačiau tik viena jų atitiko reikalavimus ir laimėjo konkursą. Tiesa, jos pavadinimo Alytaus miesto savivaldybės administracija neatskleidžia.

Viena iš konkurso pretendenčių Alytaus bendrovė „VA statyba“ konkursą apskundė teismui ir paprašė panaikinti savivaldybės sprendimą atmesti jos pasiūlymą. Teismas įpareigojo savivaldybę konkursą laikinai sustabdyti. Susisiekus su įmonės „VA statyba“ atstovais, jie tikino, kad kol kas vadovas Virginijus Almanaitis susidariusią situaciją komentuoti atsisako.

Dabar savivaldybė atsidūrė tarsi spąstuose, mat jeigu teisminiai procesai truks ilgesnį laiką, per šiuos metus nebus suspėta įsisavinti Vyriausybės skirto beveik pusės milijono eurų lėšų, o tai reiškia, kad šio finansavimo savivaldybė iš viso neteks. Tokiu atveju Alytaus ligoninės Chirurgijos skyrių savivaldybei gali tekti remontuoti už savo lėšas. Alytaus ligoninės chirurgijos skyriaus kapitaliniam remontui Vyriausybė gegužę skyrė 494 tūkst. eurų.

Šios lėšos buvo pasiskolintos ir įtrauktos į šių metų valstybės biudžetą, todėl pagal Biudžeto sandaros įstatymą į kitus metus negali būti perkeliamos.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Rolando Juonio pasiteiravus, ko ketinama imtis, kad Chirurgijos skyriaus kapitalinis remontas galiausiai būtų pradėtas ir savivaldybė suspėtų įsisavinti Vyriausybės skirtą beveik pusės milijono dotaciją, jis tikino, kad kol kas rankos surištos ir šiuo metu negalima nei nutraukti pirkimų, nei skelbti naujo konkurso.

„Konkursą apskundusi įmonė mano, kad iš konkurso ji buvo pašalinta nepagrįstai, todėl jie apskundė šį sprendimą. Įmonių reikalavimų atitikimas buvo tikrinamas etapais, tad galutiniame etape liko tik viena įmonė, kuri ir laimėjo konkursą. Šiuo metu negalime nei nutraukti konkurso, nei pasirašinėti sutarties su laimėtoju. Dabar belieka laukti, kol pasisakys teismas, ar mes buvome teisūs, ar ne“, – kalbėjo R. Juonys. Jis patikino, kad teismo procesas gali trukti nuo mėnesio iki dviejų, o tai reiškia, kad įsisavinti Vyriausybės skirto beveik pusės milijono eurų tikrai nepavyks. Nepaisant to, savivaldybė nuleisti rankų neketina ir planuoja imtis kito plano.

„Dėsim visas pastangas, kad Alytaus ligoninės chirurgijos skyrius būtų suremontuotas. Mes tikimės, kad bus galimybė pakeisti tų pinigų paskirtį, deramės su Vyriausybe, kad leistų įsisavinti mažesnę sumą, o likusią grąžinti. Tada prašysime, kad tą grąžintą sumą mums grąžintų kitais metais“, – apie planus kalbėjo administracijos vadovas.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Dmitrijus Kačiurinas patikino, kad šiuo metu Chirurgijos skyrius dar rugpjūčio pradžioje buvo atlaisvintas ir paruoštas remonto darbams. 24 skyriaus lovos buvo perkeltos į kitas ligoninės patalpas ir šiuo metu darbas chirurgijos skyriuje vyksta įprastai.

Vienas komentaras apie “Alytus dėl teismo sustabdyto konkurso gali netekti pusės milijono

  1. Kokia čia bėda? Jeigu VA statyba darys remontą už 1.5 mln, tai dar ir į pliusą savivaldybė išeis 300 tūksta čių. Ko čia panikuoti, kad pinigų biudžete daugiau liks, ponai ĮSISAVINTOJAI?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.