Alytaus ligoninėje išsiplėtusių kojų venų gydymui – modernus būdas

Jau netrukus Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje startuos nauja paslauga – išsiplėtusių kojų venų lazerinės operacijos, kurias atliks užsienyje stažavęsis Alytaus chirurgas Svajūnas Žukauskas (nuotraukoje kairėje). Dzukijosveidas.lt nuotraukos.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės chirurgijos skyriaus artimiausiu metu laukia daug pokyčių ir naujovių. Čia planuojamas ne tik skyriaus patalpų kapitalinis remontas, nuolat atnaujinama įranga, bet ir tobulėja operacijų būdai. Jau netrukus čia startuos nauja paslauga – išsiplėtusių kojų venų lazerinės operacijos, kurias atliks užsienyje stažavęsis Alytaus chirurgas Svajūnas Žukauskas.

Žinojo, kad sugrįš į Alytų

Daugiau kaip šešerius metus Alytaus ligoninėje dirbantis S. Žukauskas savo karjerą šioje įstaigoje pradėjo dar būdamas rezidentūros studijose. Kaune ir Vilniuje jis baigė bendrąją bei abdominalinę chirurgiją. Pasiteiravus, kodėl profesinę karjerą tęsti pasirinko būtent Alytuje, o ne didžiosiose šalies ligoninėse, kurias dažniausiai renkasi jauni specialistai, gydytojas ilgai negalvodamas atsakė niekada negalvojęs apie didžiuosius miestus, nes jį visuomet traukė namai, šeima, o Alytus yra puikus miestas.

„Žinojau, kad po studijų grįšiu į Alytų“, – teigė chirurgas.

Po operacijos – trumpesnė reabilitacija

Ligoninėje dirbti pradėjęs gydytojas visuomet turėjo ambicijų domėtis naujausiomis tendencijomis chirurgijos srityje ir net puoselėjo vilčių, kad būtinai jų pritrauks į Alytaus ligoninę. Ir tai jam pavyko. Jau netrukus Alytuje startuos naujas išsiplėtusių kojų venų gydymo būdas, už kurį privačiose klinikose pacientams tekdavo gerokai patuštinti kišenes. Lazerines operacijas pradėti planuojama šį rudenį. Po tokios intervencijos pacientams neteks ilgą laiką leisti ligoninėje, o į darbus galės sugrįžti žymiai greičiau nei po klasikinių operacijų.

Iki šiol minėtos lazerinės operacijos buvo atliekamos tik Vilniuje, Kaune ir privačiuose gydymo centruose. Dabar ši paslauga bus prieinama ir Alytaus ligoninėje, kur kaina bus bent kelis kartus mažesnė. „Reikės susimokėti tik už tai, ko nekompensuoja ligonių kasos. Tokio pobūdžio operacija turi daug privalumų: žmogaus mobilumas atsistato ženkliai greičiau – praėjus keletai valandų po operacijos jis grįžta namo. Visų klasikinių operacijų metu daromi dideli pjūviai, o lazeriniu būdu atliekamos operacijos yra minimaliai invazinės, pacientas mažiau traumuojamas: maži pjūviai, operacija atliekama vietinėje nejautroje, trunka iki valandos, greitesnis gijimas“, – pasakojo vienas pirmųjų tokio pobūdžio operaciją Alytuje atliksiančių gydytojų.

S. Žukauskas tikino, kad kojų venų varikoze moterys serga du kartus dažniau nei vyrai. Apie 70 procentų atvejų liga yra paveldima. Taip pat šiai ligai vystytis įtakos turi ilgas stovimas darbas, viršsvoris, nėštumas.

Beje, chirurgas šių metų pradžioje buvo išskridęs į Madridą,  Quiron universitetinėje ligoninėje atliko stažuotę, kurios metu gilino žinias apie lazerines kojų venų operacijas. Jis tvirtino, kad ten visa operacinė įranga yra tokia pati, kaip ir Alytaus ligoninėje.

Alytaus ligoninėje atliekamos visos II-o lygio chirurginės paslaugos

„Visuomet orientavausi į minimaliai invazines operacijas, kurias galima atlikti laparoskopiškai. Pastarųjų Alytaus ligoninėje padaugėjo. Be to, Alytaus ligoninės įranga yra nuolat atnaujinama, todėl nenusileidžiame didžiosioms Lietuvos gydymo įstaigoms“, – pasakojo gydytojas.

Chirurgas pastebėjo, kad pacientai linkę geriau vertinti didžiųjų miestų gydymo įstaigų teikiamas paslaugas, o regionų ligoninės dažniausiai nuvertinamos nepelnytai. „Mūsų apskrities ligoninė antrojo lygio paslaugas teikia ne prasčiau nei respublikinės ligoninės. Galimybės yra visiškai tokios pačios, o kartais net geresnės, mat žmonių srautas regionuose mažesnis ir reikiamą gydymą galima gauti greičiau“, – teigė gydytojas, karjeros galimybes išbandęs ir trečiojo lygio gydymo įtaigose.

Antrajai COVID-19 bangai pasiruošę dar labiau

Tiesa, COVID-19 pandemija gerokai koregavo situaciją chirurgijos srityje. Pasak S. Žukausko, paskelbus karantiną, pirmomis savaitėmis pacientų srautai sumažėjo, nes visi vengė galimos rizikos, tačiau vėliau pasipylė pacientų srautas dėl ekstrinės chirurgijos paslaugų poreikio.

„Įsibėgėjus karantinui pacientų buvo pilnas skyrius, ženkliai padaugėjo ekstrinių operacijų“, – paaiškino gydytojas ir pridūrė, kad prognozuojamai antrajai pandemijos bangai ligoninė kaip ir dauguma kitų institucijų yra pasiruošusi dar labiau.

Ligoninės operacinėse darbas vyksta intensyviai

Per 2018 metus iš viso chirurginių operacijų Alytaus ligoninėje buvo atlikta 1044, iš jų 358 – laparoskopinės. 2019 metais iš viso atlikta 1169 operacijos, o iš jų laparoskopinės sudarė 335. 2020 metų pradžioje užklupusi koronaviruso pandemija gerokai koregavo įvairių operacijų planus, karantino metu dauguma planinių operacijų buvo atidėta vėlesniam laikui. Per aštuonis šių metų mėnesius Alytaus ligoninėje jau atlikta per 500 operacijų.

 

8 komentarai apie “Alytaus ligoninėje išsiplėtusių kojų venų gydymui – modernus būdas

  1. Laba diena noriu paklasti ar reikia siuntimo is seimos gydytojo ir kokia kaina lazeriu

 1. Laba diena,
  noriu pasiteirauti, ar tinka šeimos gydytojo siuntimas ir maždaug kiek kainuotų operacija?
  Pagarbiai
  Birutė Songailienė

 2. Laba diena,
  noriu pasiteirauti, ar užtenka šeimos gydytojo siuntimo konsultacijai? Esant venų varikozei, kiek apytiksliai kainuotų operacija lazeriu? Suprantama, kad būtina chirurgo konsultacija, bet orientacinė kaina svarbu.
  Pagarbiai
  Birutė Songailienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *