Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijai vadovaus Algirdas Reipas

Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos (LRATCA) prezidentu išrinktas Algirdas Reipas, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro vadovas. Asociacijos vairas jam patikėtas ketvirtą kadenciją iš eilės.  Visus dešimt šalies regioninių atliekų tvarkymo centrų vienijančios LRATCA prezidentas renkamas dviejų metų kadencijai.

„Regioniniai atliekų tvarkymo centrai šiuo metu yra stipriausia atliekų tvarkymo sistemos dalis ir jie turėtų imtis didesnės atsakomybės už šios sistemos veiklos organizavimą bei paslaugų plėtrą“, – sakė LRATC prezidentu išrinktas A. Reipas.

Jo įsitikinimu, vienas svarbiausių regioninių atliekų tvarkymo centrų tikslų šiuo metu – pelnyti gyventojų pasitikėjimą, parodant jiems RATC kuriamą vertę ir jų teikiamų paslaugų reikalingumą.

„Regioniniai centrai dabar yra atskirti nuo gyventojų – žmonės savo aplinkoje nemato RATC veiklos,  jie tiesiogiai susiduria su privačiais atliekų surinkėjais, kuriuos tapatina su RATC, o pastarąjį suvokia tik kaip sąskaitų siuntėją“, – kalbėjo asociacijos vadovas, neabejojantis, kad tokia situacija turi būti keičiama.

Efektyviai veikiančias atliekų tvarkymo sistemas turinčiose Europos Sąjungos šalyse regioniniai centrai valdo apie 70-80 proc. apdorojimo įrenginių ir apie 30 proc. atliekų surinkimo rinkos. Lietuvoje apdorojimo įrenginių rinkoje situacija yra panaši, tačiau atliekų surinkimo procese RATC beveik nedalyvauja.

Pastaruoju metu konkurencija atliekų surinkimo rinkoje Lietuvoje yra labai susilpnėjusi, dėl to kenčia paslaugų kokybė.

A.Reipo teigimu, regioniniai centrai galėtų tapti pilnateisiais šios rinkos dalyviais, užtikrindami paslaugų nepertraukiamumą ir pakeldami jas į aukštesnį lygį.  „Regioniniai centrai turi pakankamus tiek techninius, tiek žmogiškuosius resursus teikti atliekų surinkimo paslaugas ir įrodyti, kad viešasis sektorius gali būti ne mažiau efektyvus už privatų“, – įsitikinęs LRATCA prezidentas.

Jis pabrėžia: sklandžiai sistemos veiklai yra būtinas visų sektorių ir institucijų bendradarbiavimas, išlaikant tam tikras proporcijas, kurios užtikrintų ir efektyvią paslaugų plėtrą, ir operatyvų sprendimų priėmimą.

„Regioniniai atliekų tvarkymo centrai per du savo gyvavimo dešimtmečius įrodė, kad yra patikimos, atsakingos įmonės, sugebančios priimti sprendimus, organizuoti veiklą ir užtikrinti nepertraukiamą komunalinių atliekų tvarkymą, laikantis aukščiausių tarptautinių standartų ir reikalavimų“, – sakė LRATC prezidentas A. Reipas.

Apie Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociaciją

Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija (LRATCA) buvo įkurta 2005 metais. Ji vienija visus dešimt Lietuvoje veikiančių regioninių atliekų tvarkymo centrų. Asociacija aktyviai dalyvauja kuriant ir plėtojant regioninį atliekų tvarkymo modelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *