Dzūkijos merų atostogos: daugumai planus pakoregavo pandemija

„Facebook“ nuotraukų koliažas

Už lango – rugpjūtis, o Dzūkijos regiono savivaldybių merų kabinetuose – atostogų bumas. Vieni jų šiomis dienomis jau sugrįžta į darbus, kiti – pačiame atostogų įkarštyje, treti tik kraunasi lagaminus ir poilsio skonį pajusti mėgins artimiausiu metu. Portalas Dzūkijosveidas.lt pasidomėjo savivaldybių vadovų atostogų kryptimis ir kiek jas pakoregavo įsismarkavusi COVID-19 pandemija.

Šiandien į darbą sugrįžo tris savaites atostogavęs Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. Dzūkijos sostinės vadovas atostogų metu ne tik leido laiką su šeima sodyboje, bet ir su bendraminčiais dalyvavo tradicinėje išvykoje motociklais. Pasak mero, visa Europa yra paveikta koronaviruso, todėl nenorint rizikuoti buvo apsiribota kelių dienų kelione po Baltijos šalis.

Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė taip pat jau spėjo pasidžiaugti atostogomis, kurios, pasak jos, buvo labai ramios ir kitokios nei planuota. „Atnaujinus skrydžius, savaitei vykau į Bulgariją. Atostogų metu Bulgarija kaip tik buvo įtraukta į šalių, iš kurių sugrįžus privaloma karantinuotis, sąrašą, todėl keliomis dienomis ankščiau nutraukiau atostogas ir jų sąskaita buvau saviizoliacijoje, keletą dienų teko dirbti ir nuotoliniu būdu“, – sakė Lazdijų rajono merė ir prisipažino šiemet atostogavusi po dviejų metų pertraukos.

Varėnos rajono meras Algis Kašėta šiuo metu – pačiame atostogų įkarštyje, o įspūdžiais mielai dalijasi savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Duodamas interviu internetinei televizijai DV.TV, Varėnos rajono vadovas užsiminė, jog šiųmetės, tris savaites truksiančios, jo vasaros atostogos nebus išskirtinės. Kaip ir kasmet su šeima jis aplankys Baltijos pajūrį, o likusį laiką praleis sodyboje Milioniškių kaime – grybaujant, uogaujant, skaitant knygas, maudantis Merkio upėje ir Lavyso ežere.

Jei vieni merai jau atostogavo ar šiuo metu džiaugiasi poilsiu, tai kiti – tam dar tik ruošiasi. Vienas tokių – Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas. Šią vasarą kurorto vadovas atostogoms pasirinko kemperį, kuriuo keliaus ne tik po Lietuvą, bet ir į Lenkijos pajūrį. Kemperyje, pasak jo, jau numatytos vietos katamaranui bei meškerėms.

„Kaimyninė Lenkija keliautojams su kemperiais siūlo puikias sąlygas, o ir vandens turizmas šioje šalyje yra ypač išvystyta sritis. Be to galvoju, jog svečioje šalyje mažiau žmonių, kurie pažįsta mane, todėl lengviau vaikščioti gatvėmis ir ilsėtis“, – savo atostogų krypties pasirinkimą aiškino Druskininkų meras.

Artimiausiu metu poilsiaus ir Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas. Tiesa, kiek truks jo atostogas, rajono vadovas tikino dar neapsisprendęs, veikiausiai apie savaitę. „Ūkininkauju, todėl atostogas praleisiu dirbdamas laukuose. Prasidėjęs javų kūlimas, tai bus ką veikti, kažkur važiuoti bent jau kol kas neplanuoju“, – sakė meras A. Vrubliauskas.

Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas taip pat dar tik planuoja savo atostogas, kurios, pasak jo, veikiausiai bus „atostogos pakeičiant darbą“, mat kaip ir Alytaus rajono meras taip turi didelį ūkį. „Koronaviruso pandemija gerokai pakoregavo mūsų su žmona atostogų planus. Buvome įpratę vykti į svečias šalis, pakeisti aplinką, atsipalaiduoti, tačiau šiemet to padaryti nepavyks, keliausime po Lietuvą“, – sakė meras A. Vaicekauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *