Alytuje pradėta nagrinėti buvusių ugniagesių vadų byla

 

Alytuje pradėta nagrinėti buvusių ugniagesių vadų byla 21
„Dzūkijosveidas.lt“ montažas: „Dzūkijosveidas.lt“, „alytausteismai.lt“ ir 15 min., Žygimanto Gedvilos nuotraukos.

Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmai ketvirtadienį pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams Algirdui Bautroniui ir Sauliui Mockevičiui pareikšti kaltinimai dėl netinkamo tarnybos pareigų atlikimo.

Kaip teigiama, Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų pranešime, pirmame teismo posėdyje, prieš pradedant įrodymų tyrimą, kaltinamojo S. Mockevičiaus gynėjas advokatas pateikė teismui rašytinį prašymą dėl baudžiamosios bylos perdavimo prokurorui dėl kaltinamojo akto trūkumų šalinimo.

Kaip posėdyje teigė A. Bautronio advokatas Vytautas Kucevičius, buvo pažeista teisė į gynybą, mat suformuotas kaltinimas yra abstraktus.

Teismas dėl šio pateikto prašymo 2020 m. rugpjūčio 14 d. 10.00 val. skelbs rašytinę nutartį.

Dėl šios priežasties bylos nagrinėjimas iš esmės nebuvo pradėtas. Bylą nagrinėja teisėja Vilma Dapkevičienė.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamieji nepriskyrė padangų perdirbimu užsiėmusios bendrovės tikrintinų objektų grupei ir neįtraukė jos į metinius planinius priešgaisrinių techninių patikrinimų planus. Taip nebuvo užtikrinta valstybinė priešgaisrinė priežiūra ir priešgaisrinis režimas nurodyto pastato dalyje, nebuvo imtasi teisinių, techninių bei organizacinių priemonių, galėjusių užkirsti kelią itin didelio masto gaisro kilimui Alytaus įmonėje „Ekologistika“ 2019 metų spalį.  Nebuvo sudarytos sąlygos šį gaisrą identifikuoti, lokalizuoti pirminėje gaisro stadijoje bei užkirsti kelią jo plitimui.

Alytaus rūmuose nagrinėjama baudžiamoji byla atskirta iš tebevykstančio ikiteisminio tyrimo dėl gaisro Alytuje. Šioje byloje yra 18 liudytojų.

Kitas šios bylos posėdis vyks rugsėjo 9 d.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.