Naujojo gyvybės langelio viltis – nė vieno palikto mažylio

Alytaus miesto savivaldybės nuotrauka.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės patalpose penktadienį oficialiai atidarytas naujas gyvybės langelis. Simbolinė atidarymo juostelė miesto ir ligoninės vadovų buvo perkirpta su viltimi, kad nė vieno kūdikio likimas nebus patikėtas gyvybės langeliui ir kad kažkada šis objektas bus uždarytas.

Praėjusiais metais likvidavus Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namus, kur buvo įkurtas gyvybės langelis, nuspręsta, kad Alytaus miestui gyvybės langelis reikalingas ir tikslinga jį atidaryti Alytaus ligoninės patalpose.

Naujasis gyvybės langelis atidarytas ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus korpuse, nuo gatvės pusės. Priėjimas prie jo – gan nuošalus.

„Dzūkijosveidas.lt“ nuotrauka.

Langelio ženklinimas taip pat aiškiai matosi nuo pat priekinės ligoninės pastato pusės. Langelis įrengtas atsižvelgiant į anonimiškumo poreikį – filmuojama tik vidinė gyvybės langelio pusė, siekiant užtikrinti kūdikių saugumą, tačiau juos paliekančių asmenų vaizdo stebėjimo kameros užfiksuoti galimybės neturi. Vos pravėrus langelį ir į šalia paliktą lopšį įdėjus kūdikį, pastato viduje suveikia signalizacija, personalui pranešanti apie paliktą mažylį. Tai leis užtikrinti, kad mažylis būtų pastebėtas nedelsiant ir, prireikus, skubiai suteikiama pagalba.

„Dzūkijosveidas.lt“ nuotrauka.

Patekti į ligoninės teritoriją ir pasinaudoti gyvybės langelio paslauga galima visą parą.

„Gyvybės langelio atidarymas simboliška diena Lietuvoje minint gyvybės langelio dešimtmetį. Šiandien jis perkeltas iš buvusių Alytaus kūdikių namų į ligoninės patalpas. Per tą laiką gyvybės langelyje buvo paliktas vienas vaikelis, kuriam buvo suteiktas naujas gyvenimo šansas. Tačiau ir šio vieno karto buvo per daug. Tikiuosi, kad ši nauja gyvybės langelio vieta tinkamai įrengta – aiškus ženklinimas iš gatvės, anonimiškumas užtikrinamas. Vis tik tikiuosi, kad šio langelio varstyti niekam neprireiks, o signalizacija taip ir nesuveiks. Rytoj minima Pasaulio žmonių diena. Buvo prognozės, kad 2050 metais pasaulyje gyvens bene 11 milijardų žmonių, tačiau visuomenė sensta, veikia daugybė kitų faktorių ir dabar jau sakoma, kad jų tebus 9 milijardai. Galbūt mažėjantis gimstamumas duos impulsą labiau vertinti savo vaikus, šeimas, o gyvybės langelis teliks tik simboliška paslauga mūsų gyventojams“, – vylėsi Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Ligoninės vadovas Artūras Vasiliauskas pabrėžė, kad naujasis gyvybės langelis atidarytas su nedidele Alytaus miesto savivaldybės skirta investicija – 1,7 tūkst. eurų. „Apie gyvybės langelį ir jo poreikį yra daug dviprasmiškų pasisakymų. Šiandien jis mini dešimt metų, Alytuje jo pagalba išsaugota viena gyvybė. Būtų gerai, kad ateinantį dešimtmetį jame nebūtų paliktas nė vienas kūdikis. Šiandien jis atlieka tą funkciją, kurios gali prireikti gyventojams. Tačiau vaikas turi augti šeimoje ir būtų geriau, kad laikui bėgant gyvybės langeliai iš viso išnyktų“, – kalbėjo ligoninės vadovas.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.