Miesto valdžia eina atostogų: kaip jas koregavo pandemija?

Jurgitos Šukevičienės, Nerijaus Cesiulio ir Šarūno Klėgerio albumų nuotraukos.

Atostogų nuotaikos jau įsibėgėja ir Alytaus miesto savivaldybėje. Socialiniuose tinkluose kai kurie miesto politikai noriai dalijasi atostogų nuotykiais, įspūdžiais, nuotraukomis iš kelionių. Tuštėja ir savivaldybės skyrių kabinetai. Atsikvėpti po itin įtemptų metų nusprendė ir miesto meras Nerijus Cesiulis, administracijos direktorius Rolandas Juonys. Kiek vėliau atostogauti ruošiasi ir vicemerė Jurgita Šukevičienė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė. O nuo pirmadienio po dvi savaites trukusių atostogų į darbą sugrįžta vicemeras Šarūnas Klėgeris. Kokios miesto valdžios atstovų atostogos pasaulį vis dar drebinančios pandemijos akivaizdoje ir kaip tai koreguoja jų atostogų planus?

Tris savaites truksiančios mero N. Cesiulio atostogos oficialiai prasidėjo nuo ketvirtadienio, tačiau trečiadienį vos pasibaigus darbo valandoms savivaldybėje, jis sėdo ant savo motociklo ir su draugų, bendraminčių būriu leidosi į kelias dienas truksiančią kelionę po Baltijos šalis.

„Kelionė nebus ilga, nes visa Europa paveikta viruso, tad nenorime rizikuoti. Apsiribojame Baltijos šalimis, o į kelionę leidosi tik vyriška kompanija. Po to bus laikas su šeima, tačiau dar nenusprendėme, ką konkrečiai veiksime, tai priklausys ir nuo orų. Kažkur tikrai važiuosime, reikia stebėti sergamumo situaciją Europoje, nes nenorime rizikuoti nei vaikų, nei savo sveikata“, – taip apie atostogų planus kalbėjo miesto vadovas, kuris į tokias ilgesnes, tikras atostogas išėjo po trejų metų pertraukos. O praėję metai buvo ypač įtempti ir sudėtingi, būta daug išbandymų – teko spręsti Alytų nusiaubusio gaisro sukeltas problemas, priiminėti sudėtingus sprendimus dėl miesto švietimo tinklo pertvarkos, galiausiai atlaikyti netikėtai užgriuvusią ir miesto gyvenimą keliems mėnesiams sustingdžiusią pandemijos suirutę.

„Praėjusiais metais turėjau šiek tiek atostogų, tačiau jos buvo labai darbingos ir manau, kad ir per šias atostogas teks sugrįžti į darbą, nes laukia tam tikri klausimai ir sprendimai. Labai tikiuosi, kad sugebėsiu suderinti ir laisvalaikį, ir darbą. Labai jau norėjau pailsėti, nes praėję metai ir šių pradžia buvo kupini išbandymų“, – džiugi atostogų nuotaika atsispindėjo mero balse.

Vos Alytaus miesto merui sugrįžus iš atostogų, į jas dviem savaitėms leisis merą pavaduojanti J. Šukevičienė. Pasiteiravus apie atostogų planus, vicemerė nieko konkretaus prognozuoti nesiryžo: „Viskas priklausys nuo viruso plitimo situacijos. Jeigu pasaulį užplūs antroji pandemijos banga, sustiprės sienų kontrolė, tai tikrai turės įtakos mūsų atostogų planams. Nežinau, kaip bus. Jau seniai turime planų išvykti į kelionę Europoje, tačiau gali būti, kad niekur neišvyksime.“ Vicemerė teigė, kad tam atvejui, jeigu kelionės teks atsisakyti, planų neturinti ir kol kas iš viso apie atostogas negalvoja, mat priešaky – dar daug darbų, nors pripažino, kad po tokio ilgo laiko negandų jų jau išties norėtųsi. J. Šukevičienės atostogos laukia po metų pertraukos.

Nuo liepos 7 dienos iki pat šio mėnesio pabaigos atostogauja ir administracijos direktorius Rolandas Juonys. Jis patikino, kad jokių konkrečių planų atostogoms neturi ir keliauti nesiruošia. Tiesa, savaitę planuoja praleisti pajūry – Klaipėdoje, o likusias dienas leis Alytuje.

„Pandemija neturėjo jokios reikšmės mūsų atostogų planams, nesiruošėme niekur keliauti, tiesiog norėjosi pabūti ramiai. Atostogausiu po gan ilgo laiko – po daugiau nei dvejų metų“, – pasakojo R. Juonys.

Direktoriaus pavaduotoja N. Rinkevičiūtė savo atostogas bent dviem savaitėms planuoja rugpjūtį, kai tik į darbą sugrįš vadovas. „Dvi dienas atostogų buvau pasiėmusi prieš Jonines, su šeima buvome pajūry, o dabar turim planų ir ateinančioms atostogoms, bet jos priklausys nuo pandemijos situacijos užsienio šalyse. Gali tekti apsiriboti tik Lietuva. Kai išgirsti, kad ateina antroji pandemijos banga, supranti, kad šiemet užsienio gali tekti atsisakyti“, – teigė pavaduotoja, planavusi kelionę po Europą.

Jeigu šiems planams nebus lemta išsipildyti, tuomet N. Rinkevičiūtė teigė, kad jos planai labai aiškūs – gyvenamoje sodyboje darbų niekuomet netrūksta. „Kadangi karantino laikotarpiu teko ypatingai daug dirbti, tai prisikaupė darbų sodyboje“, – teigė atostogų labai laukianti pavaduotoja.

Atostogomis nuo birželio 29 iki liepos 10 dienos jau pasimėgavo vicemeras Š. Klėgeris. Didžiąją jų dalį jis sportiškai leido Alytuje, tačiau su šeima apsilankė ir kituose šalies miestuose.

„Praeitą savaitę nubėgau trisdešimt kilometrų, dviračiu nuvažiavau dar šimtą ir Didžiojoje Dailidėje nuplaukiau kokius 6 kilometrus“, – pasakojo vicemeras. Dar su šeima jis lankėsi Birštone, mėgavosi sanatorijos procedūromis.

„Atradome Birštoną, pamatėme, kaip tvarkosi miestas. Tikrai galime iš čia pasisemti gerosios praktikos, ypač kaip jame pjaunama žolė, kaip plėtojama miesto infrastruktūra“, – įspūdžiais dalijosi Š. Klėgeris. Jis teigė jaučiasi išties pailsėjęs.

Tiesa, pandemija turėjo reikšmės jo atostogoms, kurios greičiausiai būtų buvę kur nors užsienyje. „Lietuvoje irgi yra ką pamatyti, kiekvieną dieną galima susiplanuoti labai kūrybingai. Net ir tame pačiame Alytuje“, – tikino Š. Klėgeris.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.