Ramybės pageidavę gyventojai pasiekė savo – naktimis fontanas „nebešoka“

Ar netrukus Dzūkijos sostinėje taps taip ramu, kad girdėsis Baltijos jūros ošimas?, – toks klausimas kyla išgirdus kai kurių gyventojų skundus, atskriejančius į Alytaus miesto savivaldybę. Kol pastarosios vadovai verčiasi per galvą, kad tik pritraukti jaunimo į Alytų, vietiniai nenusileidžia: „Norime ramybės“.

Nepaisant to, kad praeitais metais buvo įgyvendintas pačių alytiškių inicijuotas projektas „Dai­nų slėnis – gy­vas“, kurio tikslas – pritaikyti Dainų slėnio teritoriją aktyviam naudojimui bei bendruomenės susibūrimams, Kurorto seniūnaitijos gyventojai jau kuris laikas įvairiomis priemonėmis kovoja su pravažiuojuančių automobilių ir jaunimo keliamu triukšmu – greičio mažinimo kalneliu, eismo ribojimo ženklais, net vaizdo stebėjimo kameromis.

O štai pačiame miesto centre, Senamiesčio skvero kaimynystėje, gyvenantiems alytiškiams užkliuvo vakarais ir naktimis šniokštęs fontanas. Kaip žinia, būtent dėl jo Senamiesčio skveras tamsiuoju paros metu tapdavo viena gražiausių miesto vietų, mėgtų ne tik pačių alytiškių, bet ir miesto svečių. „Gražiausių fontanų Lietuvoje TOP 10“ rinkimuose Senamiesčio skvero fontanas 6-ąja vieta buvo įvertintas už savo išskirtinumą sutemus – „šokantį“ jį apšviesdavo daugybė įvairiaspalvių šviestuvų.

Dėl jo kaimynystėje įsikūrusių alytiškių skundų prieš maždaug mėnesį fontanas buvo užprogramuotas neveikti nuo 22 val. vakaro iki 8 val. Pasak bendrovės „Dzūkijos vandenys“ atstovės Rasos Lukšienės, naktimis tuo pačiu išjungiami visi penki Alytaus miesto fontanai – ne tik šis, bet ir esantys Miesto sode, Rotušės aikštėje, I Alytaus aikštėje bei Studentų skvere.

Alytaus miesto mero pavaduotojas Šarūnas Klėgeris portalą Dzūkijosveidas.lt patikino, jog problema dėl Senamiesčio skvero fontano keliamo triukšmo jam yra žinoma ir gyventojų pageidavimu jau išspręsta. „Man, kaip alytiškiui, labai norėtųsi, kad miestas būtų gyvas, kad jame jaustųsi gyvenimas, fontanai veiktų, o šviesos degtų, kad bent kiek to naktinio gyvenimo būtų. Kita vertus, ne paslaptis, kad Alytus sensta ir virsta senjorų miestu, todėl šiandien ir turime tai, ką turime“, – situaciją komentavo vicemeras.

Panašūs įrašai:

5 komentarai apie “Ramybės pageidavę gyventojai pasiekė savo – naktimis fontanas „nebešoka“

  1. LR Triukšmo valdymo įstatymas nurodo, kad vakaro metas yra nuo 19-22 val., NAKTIES METAS nuo 22-7 val. Vakaro metu negalima garsiai triukšmauti, o NAKTIES METU TURI BŪTI VISIŠKAI TYLU. Š. Klėgeri, norėti galite daug ko, bet stebina jūsų elementarus įstatymų nežinojimas. pasiskaitykite LR Triukšmo valdymo įstatymą, gal tada jūsų komentarai nebus tokie d…

  2. Fontanas trukdo, o garsi muzika ir kamuolio mušinėjimas iki 22 val. krepšinio aikštelėje prie buvusios “Norfos” tai jau turėtų būti viskas OK.

  3. Sprendimas paprastas – sudaryti tokias sąlygas, kad senamiestyje gyvenantys išsikraustytų į miegamuosius rajonus ir sau ten ramiai miegotų. O senamiestyje turi virti gyvenimas visą parą. Taip daroma daugelyje Europos miestų.

  4. už Alytaus kaimiečių ir pensininkų sunku normaliems žmonėms. Aš ir pensininkė, bet man tokie dalykai nemaišo. Jau ir taip tų pramogų mažai, tegul suaria visus parkus, prisodina burokų, morkų, svogūnų, tai kapliuos suėję ir bus patenkinti, nes daugiau niekas ir nerūpi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.