Institucijos skambina pavojaus varpais ir telkiasi dėl smurto artimoje aplinkoje problemos

Siekiant efektyviau spręsti pasikartojančių smurto artimoje aplinkoje atvejų problemą Alytaus apskrityje, bendram pokalbiui ir sprendimų paieškoms susėdo policijos pareigūnai, Alytaus miesto moterų krizių centro bei Alytaus miesto ir rajono savivaldybių atstovai.

O problemos išties esama nemenkos – būna, kad Alytaus apskrities policijos pareigūnams tuo pačiu adresu dėl smurto artimoje aplinkoje tenka važiuoti 15 kartų, o ir 3 promiles viršijantis girtumas jau nebekelia nuostabos. Tampa įprasta, jog pasikartojantį smurtą lydi alkoholio vartojimas.

Pasak Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) bendruomenės pareigūnės Zitos Sadauskienės, pasikartojančio smurto artimoje aplinkoje statistika verčia nerimauti, registruojamų atvejų, pradėtų ikiteisminių tyrimų ir patikslinimų skaičiai į viršų ypač šoktelėjo karantino laikotarpiu, todėl sprendimai yra būtini.

„Problemą įžvelgiame ir tarpinstituciniame bendradarbiavime – policijos pareigūnai negauna grįžtamojo ryšio, kas ypač svarbu pasikartojančio smurto atvejais. Policijos pareigūnai reaguoja jau tik į pasekmes, tačiau glaudesnis tarpinstucinis bendravimas, savivaldybių pagalba galėtų teigiamai įtakoti pačias priežastis“, – kalbėjo Alytaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas Virginijus Jaruševičius.

Alytaus miesto moterų krizių centro vadovės Irmos Treinavičienės teigimu, spręsti smurto artimoje aplinkoje atvejus neretai trukdo įstatymai, žmogaus teisių apsaugą reglamentuojantys teisės aktai. „Norint situaciją pakeisti iš esmės, pirmiausia reikėtų korekcijų įstatyminėje bazėje. Kaip rodo patirtis, rankos atrišamos tik tuomet, kai kažkas rimtesnio nutinka“, – įsitikinusi I. Treinavičienė.

Susitikimo metu sutarta, jog nuo šiol Alytaus apskrities VPK pareigūnai, siųsdami informaciją apie smurto atvejus artimoje aplinkoje, Alytaus miesto moterų krizių centro specialistus papildomai informuos, ar konkrečiu atveju buvo vartotas alkoholis.

„Labai džiaugiamės, jog apskrities policijos komisariatas yra ta įstaiga, kuri ypač artimai bendradarbiauja su mūsų centru. Tikiu, jog nuo šiol tas bendradarbiavimas bus dar glaudesnis ir efektyvesnis, gavę papildomos informacijos, žinosime, kam galime pasiūlyti priklausomybių specialisto konsultacijas ir pagalbą“, – sakė Alytaus miesto moterų krizių centro direktorė I. Treinavičienė.

Bendruomenės pareigūnė Z. Sadauskienė įsitikinusi, jog sprendžiant smurto artimoje aplinkoje problemą apsieiti nepavyks ir be prevencijos bei savivaldybių pagalbos. Planuojama, jog jau netrukus komisariato pareigūnai kartu su Alytaus miesto moterų krizių centro atstovais vyks į atskiras savivaldybes, kur bendraus su atsakingomis institucijomis, spręs, kokių priemonių reikia konkrečiose savivaldybėse.

Alytaus miesto moterų krizių centras padeda patiriantiems smurtą ir prievartą artimoje aplinkoje, išnaudojimą darbe, teikia psichologinę ir teisinę pagalbą, priklausomybių specialisto konsultacijas, rūpinasi moterų švietimu, ragina mokytis visą gyvenimą. Informacinių priemonių pagalba skatina teisingumą ir pagarbą žmogaus teisėms, ugdo pilietinę visuomenę keičiant bendruomenės narių požiūrį į moters vietą ir vaidmenį visuomenėje.

Pagalbos į Alytaus miesto moterų krizių centrą galima kreiptis adresu – Topolių g. 10-18, Alytus, telefonais (8-315) 71170, 8 645 45287 arba elektroniniu paštu – ammkc@aktv.lt.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *