Saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo taisyklių pakeitimai: ką reikia žinoti?

Didžiosios Dailidės ežerėlis. Alytaus miesto savivaldybės nuotrauka.

Artėja vasaros sezonas ir daugelis iš mūsų šiltas dienas leisime šalia vandens telkinių. Dažnai įsivaizduojame, kad žinome, kaip saugiai elgtis vandenyje ar šalia jo, tačiau ne visada žinome, ką reikia daryti nutikus nelaimei, kada yra saugu maudytis, kur rasti visą reikiamą informaciją.

Alytaus miesto savivaldybės taryba patvirtino naujas Saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant vandens telkinių ledo taisykles. Į jas įtrauktos ir paplūdimių gelbėjimo darbų organizavimo nuostatos.

Šiuo sprendimu taip pat patvirtinti atitinkami ženklai ir vėliavos, kurie bus prie paplūdimių, jų reikšmės nurodytos taisyklėse.

Dėl nusekusio vandens Mažosios Dailidės ežerėlyje šiemet maudytis nerekomenduojama. Todėl mėgautis vandens ir aktyvaus laisvalaikio pramogomis alytiškius kviečiame Didžiosios Dailidės paplūdimyje.

Šiemet maudymosi sezoną pradėsime nuo birželio 1 dienos ir užbaigsime rugsėjo 1 dieną. Kaip ir anksčiau kasdien nuo 11 iki 19 val. jūsų saugumą abiejuose ežerėliuose užtikrins gelbėtojai. Kitu laiku nutikus nelaimei reikėtų skambinti 112.

Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė atkreipia dėmesį, kad naujose taisyklėse numatyta, kad nuo šiol vaikai iki 14 metų maudytis bei būti šalia vandens telkinio be suaugusiųjų priežiūros negali. Ankščiau toks draudimas galiojo vaikams iki 12 metų.

Saugios maudynių vietos yra pažymėtos plūdurais, už jų ar kitose vietose maudytis yra draudžiama. Taisyklėse taip pat nurodyta, kad negalima plaukioti ant pripučiamų čiužinių, transporto priemonių padangų ir kitų parankinių priemonių, maudytis žaibuojant, perkūnijos, škvalo, kilusio viesulo metu, esant gelbėjimo poste iškeltai raudonai vėliavai.

Paplūdimyje taip pat draudžiama įrengti stovyklavietę, kurti laužus ir lankytis su gyvūnais tam neskirtose vietose, skinti bei naikinti saugomas augalų rūšis, vartoti alkoholinius gėrimus, rūkyti (išskyrus įrengtas rūkymo vietas), būti bendruose paplūdimiuose nuogiems. Šalia paplūdimio rasite informacinius stendus su visa būtina informacija, ženklų paaiškinimu ir taisyklėmis.

Primename – jeigu nemokate plaukti, tuomet giliau kaip iki krūtinės nebriskite, nenardykite, nešokinėkite į vandenį, nesimaudykite vieni ar nežinomose, nuošaliose vietose. Nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį,  nešokite į vandenį staiga, jei esate perkaitę, pirmiausia apsišlakstykite. Jeigu nutiktų taip, kad pradedate skęsti, tuomet pasistenkite nepanikuoti, dėmesį į save atkreipkite šaukdami arba mojuodami rankomis, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, atsigulkite ant nugaros. Pastebėję skęstantį žmogų šaukite mėgindami atkreipti aplinkinių dėmesį, kvieskite paplūdimio gelbėtojus, jeigu jų nėra, nedelsdami skambinkite 112. Laukdami gelbėtojų, pasitelkite į pagalbą kuo daugiau žmonių, pasidalykite pareigomis, bandykite padėti skęstančiajam saugiais būdais: nuo kranto, iš valties, nuo tilto mesdami plūdurą, tiesdami lazdą ir t. t. Įvertinkite savo galimybes irnerizikuokite savo gyvybe. Ištraukę skęstantįjį į krantą, suteikite pirmąją pagalbą, jei reikia, gaivinkite, kol atvyks pagalba.

Kartu su šiomis taisyklėmis patvirtinti ir saugaus elgesio ant ledo reikalavimai, kurie nurodo, kad neturint specialios įrangos ar savivaldybės leidimodraudžiama vykdyt bet kokią veiklą ant ledo, nes saugiai eiti ledu vienam žmogui galima tik tuomet, kai vandens telkinio ledas yra storesnis kaip 7 cm, o žmonių grupei – ne plonesnis nei 12 cm.

Išsamiai elgesio ant ledo reikalavimus priminsime, kai artės šaltasis sezonas.

 

Saugaus elgesio vandenyje, šalia jo taisyklių privalo laikytis visi, o jas pažeidus taikoma administracinė atsakomybė, numatyta Administracinių nusižengimų kodekse.

Tik laikydamiesi taisyklių užtikrinsite savo ir aplinkinių saugumą!

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.