Alytaus mieste ir rajone išrinktas kaimynų kaimynas

Alytaus mieste ir rajone išrinktas kaimynų kaimynas 1
Kaimynų kaimyno titulus Alytaus rajone pelnė Roma Šmigelskienė, Alytaus mieste – Nijolės ir Vytauto Kolesnikovų šeima.

Kasmet paskutinis gegužės penktadienis yra skiriamas Europos kaimynų dienai paminėti. Europos kaimynų diena – tai renginys, skatinantis glaudų bendruomenės narių bendravimą ir socialinį solidarumą, kad žmonės geriau pažintų vieni kitus, jaustųsi saugūs ir empatiški kitiems. Žmonės raginami tiesiog savo kieme, gatvėje ar sode suruošti nedidelę šventę.

Kadangi šiuo metu gyvename sušvelninto karantino sąlygomis, Alytaus apskrities policijos pareigūnai nusprendė šią dieną paminėti šiek tiek kitaip „karantiniškai“ ir suorganizuoti Alytaus miesto ir rajono gyventojams konkursą „Kaimynų kaimynas“. Alytaus policijos pareigūnai kvietė Alytaus miesto ir rajono gyventojus nominuoti jų manymu patį geriausią, šauniausią ir nuostabiausią savo kaimyną.

Kaimynų kaimynas buvo renkamas vadovaujantis  šiais kriterijais:

  • gyventojų pilietiškumo ir asmenų (kaimynų, bendruomenių) tarpusavio bendravimo skatinimas,
  • gerų santykių vystymas bendruomenėje, visuotinai priimtų moralės normų laikymasis,
  • savo elgesiu buvimas pavyzdžiu kitiems bendruomenės nariams,
  • rūpinimasis bendruomenės ar kaimynystės bei kiekvieno jos nario saugumu.

Minėtajam konkursui buvo nominuoti 2 Alytaus miesto ir 3 Alytaus rajono gyventojai: Onutė Žitkauskienė, Roma Šmigelskienė, Nijolė ir Vytautas Kolesnikovai, Aušra Malinauskienė bei Romutė ir Ramūnas Karkazai.

Alytaus miesto kaimynų kaimyno titulą pelnė Nijolės ir Vytauto Kolesnikovų šeima,  kurie visad pasiruošę kaimyniškai padėti kiekvienam. Pernai rugpjūčio mėnesį vyko pirmoji Kurorto dienos šventė, kuriai savo kiemo vartus atvėrė būtent Kolesnikovų šeima. Pasak Kurorto seniūnaitės į jų kiemą tądien sugužėjo daugiau kaip 100 kurortiečių, taigi tokiam kaimynų svetingumui ryžtųsi ne kiekviena šeima.

Alytaus rajono kaimynų kaimyno titulą pelnė Roma Šmigelskienė, kurią kaimynai apibūdino kaip  nepaprasto gerumo ir rūpestingumo moterį, kuri visuomet ištiesia pagalbos ranką bet kuriuo paros laiku. Ji viena pagrindinių Junčionių kaimo bendruomenės įkūrėjų, pirmoji bendruomenės pirmininkė, ilgametė Maltos ordino savanorė ir puiki kulinarė. Pasak Junčionių bendruomenės narių, R. Šmigelskienė – tai žmogus, vertas geriausio kaimyno titulo, nes ji negaili savo laiko, jėgų, energijos kitų labui ir nepavargsta dalyti džiaugsmą žmonėms…

Alytaus apskrities policijos vardu tariame nuoširdų dėkui asmenims, teikusiems savo kaimynų kandidatūras. Džiugu, kad tiek Alytaus mieste, tiek ir rajone yra gerų kaimynų, kurie yra pastebimi ir mylimi. Visi konkursui nominuoti kaimynų kaimynai bus pagerbti ir apdovanoti Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato įsteigtomis dovanomis.

Alytaus apskr. VPK informacija

Vienas komentaras apie “Alytaus mieste ir rajone išrinktas kaimynų kaimynas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.