Valdančiąją daugumą palikusio tarybos nario neliko ir partijos sąraše

Valdančiąją daugumą palikusio tarybos nario neliko ir partijos sąraše 1
Alytaus miesto savivaldybės ir Juliaus Sabatausko albumo nuotraukos, Dzūkijosveidas.lt montažas.

Praėjus daugiau negu mėnesiui po Alytaus miesto tarybos nario Valerijaus Venciaus pareiškimo dėl pasitraukimo iš valdančiosios daugumos, šio politiko pavardės neliko ir partijos sąraše. Įdomu yra tai, kad įvyko abipusis V. Venciaus pavardės iš partijos sąrašo išbraukimas. Trečiadienio vakarą socialdemokratų partijos Alytaus skyriaus tarybos posėdyje buvo svarstomas jo šalinimo iš partijos klausimas, tačiau likus mažiau negu valandai prieš posėdį politikas žiniasklaidai išplatino pranešimą apie savo pasitraukimą iš socialdemokratų (LSDP) partijos.

Pareiškimas – prieš pat skyriaus tarybos posėdį

„Šiandien, savo gimtadienio išvakarėse, priėmiau man asmeniškai svarbų ir jautrų sprendimą trauktis iš Lietuvos socialdemokratų partijos narių. Lygiai 17 val. nuspaudžiau prašymo nutraukti narystę Teisingumo ministerijos informacinėje partijų narių sistemoje mygtuką. Gavosi savotiška dovana sau“, – rašė V. Vencius.

Beveik 25-erius metus partijos nariu buvęs politikas tikino, kad dabar bus ramiau ir laisviau gyventi bei dirbti Alytaus miesto taryboje. Kaip vieną iš partijos pasitraukimo priežasčių jis įvardijo jo ir pačios partijos veiksmų, nuomonės nesuderinamumą.

„Deja, mano nuomonė, ypač pastaruosius porą metų, dažnai išsiskirdavo ir tai įnešdavo trintį, bereikalingas emocijas partijos skyriuje ir viešoje erdvėje. Kadangi Alytaus miesto valdymo vairą laiko socialdemokratai man tapo morališkai sudėtinga savo požiūrį miestui svarbiais klausimais suderinti su dabar jau buvusiais bičiuliais miesto vadovais ir tarybos nariais“, – rašė politikas.

Kaip dar vieną pasitraukimo iš partijos priežasčių jis įvardino pastaruoju metu partijos skyriaus vadovybės dėmesį, nukreiptą į priešininkų  paieškas bičiulių gretose, tarpusavio santykių aiškinimąsi skyriaus etikos ir procedūrų komisijoje.

Komisija pripažino pažeidus statutą

Portalo duomenimis, socialdemokratų partijos Alytaus skyriaus Etikos ir procedūrų komisija skyriaus tarybai įteikė išvadas dėl V. Venciaus padarytų partijos statuto pažeidimų ir pasiūlymą dėl jo šalinimo iš partijos, o taryba trečiadienio vakarą sprendė, ar šiam siūlymui pritarti.  Tiesa, prasidėjus posėdžiui, skyriaus taryba jokio oficialaus pranešimo iš V. Venciaus apie pasitraukimą iš partijos nebuvo gavusi, todėl svarstymo procedūrą dėl jo šalinimo iš partijos vistiek pradėjo. Taryba nusprendė V. Vencių iš partijos pašalinti. Iš viso balsavo 23 nariai, iš jų 21 tam pritarė, vienas buvo prieš ir vienas susilaikė.

Pasak socialdemokratų partijos Alytaus skyriaus pirmininko Edmundo Čečėtos, Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, kad V. Vencius pažeidė dviejų LSDP statuto straipsnius – 70 ir 72.

70-asis partijos statuto straipsnis sako, kad  LSDP nariai, priklausantys partijos frakcijoms Seime ir savivaldybių tarybose, nuolat derina savo veiklą su atitinkamomis LSDP tarybomis (prezidiumais), atsižvelgia į jų rekomendacijas ir pasiūlymus, apie savo veiklą jas informuoja ne rečiau kaip vieną kartą per metus. LSDP narys, išrinktas į Seimą arba į savivaldybės tarybą, privalo dalyvauti socialdemokratų partijos frakcijos veikloje, o išrinktas į Europos Parlamentą – socialistų frakcijos veikloje.

72-asis statuto straipsnis sako, kad jei LSDP remtas Seimo narys ar savivaldybės tarybos narys nevykdo partijos ar skyriaus rinkimų programos ir nesilaiko statuto reikalavimų, tai LSDP tarybos arba skyriaus tarybos sprendimu jis gali netekti partijos paramos ar būti pašalintas iš partijos.

E. Čečėta patvirtino, kad pagrindiniu pretekstu, kodėl svarstyta dėl tarybos nario pašalinimo iš partijos, tapo jo pareiškimas apie valdančiosios daugumos palikimą.

„Tai buvo vienareikšmiškai tik jo sumąstytas dalykas, to nesvarstėme nei skyriaus taryboje, nei frakcijoje. Jis vienas nusprendė, pasitraukė“, – sakė skyriaus pirmininkas.

Eis į Seimą ar ne?

Dar prieš V. Venciui išplatinant pranešimą apie pasitraukimą iš partijos nuomonės apie šio politiko situaciją partijoje teiravomės Alytaus miestui Seime atstovaujančio LSDP nario Juliaus Sabatausko.

„Valerijus Vencius pats žengė tokius žingsnius link pasitraukimo iš partijos, tik kažkodėl prašymo nerašė, neišsibraukė. Jis padarė viešą pareiškimą, kad partijos politika savivaldos lygyje jam yra nepriimtina ir pasitraukė iš valdančiosios daugumos Alytaus miesto taryboje. Man labai keista jo pozicija, jis lyg ir žengė vieną žingsnį išėjimo iš partijos link, tačiau toliau pareiškė neketinantis palikti partijos. Turėjo elgtis garbingai ir padaryti veiksmą iki galo. Galbūt jam palanku būti pašalintam iš partijos, nes viename interviu jis praktiškai atsakė teigiamai dėl dalyvavimo Seimo rinkimuose. Manau, kad jis galvoja, jog jam bus naudinga, jeigu iš partijos išeis ne pats, o bus pašalintas. Aukos, nukentėjusiojo įvaizdis visada tarsi iššaukia tam tikrą palankumą asmeniui“, – sakė J. Sabatauskas.

Susisiekus ir pasiteiravus, ar V. Vencius iš tiesų turi planų dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose, jis tik dar kartą patikino, kad šiandien apie tai negalvoja ir negalvos rytoj. Nepaisant to, toks politiko pareiškimas palieka vietos interpretacijoms dėl jo vėlesnio apsisprendimo dalyvauti Seimo rinkimuose.

„Šiandien aš neinu į Seimą. Nieko dėl to nedarau ir apie tokią galimybę šiandien negalvoju. Rytoj irgi nebus kitaip. Turiu kitokių, apčiuopiamesnių ir artimesnių planų. Kažkoks keistas požiūris, jau jeigu kažkur galva išlindo iš visos masės galvų, tai būtinai turi eiti į Seimą“, – sakė V. Vencius.

Panašūs įrašai:

2 komentarai apie “Valdančiąją daugumą palikusio tarybos nario neliko ir partijos sąraše

  1. Jei Vencių išmetė iš partijos ir frakcijos, tai socdemai turi reikalauti, kad jis padėtų mandatą, nes jį Vencius gavo kaip socdemas. Jie turi į tarybą deleguoti kitą savo partijos atstovą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.