Netolimoje Alytaus perspektyvoje – gaisrų sostinės vardas?

Netolimoje Alytaus perspektyvoje - gaisrų sostinės vardas? 1
AMS, ARATC ir Dzūkijosveidas.lt archyvų nuotraukų koliažas

Atliekų konteinerius deginti pamėgę Alytaus vandalai (Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per beveik penkis šių metų mėnesius jie degė kone tiek pat kartų, kiek per visus praeitus metus) ėmėsi naujų objektų – savaitgalį Jaunimo parke supleškėjo viešasis konteinerinis tualetas ir šalia stovėjęs biotualetas.

Vietinių „sugebėjimais“ stebisi prieš du metus konteinerinį tualetą Alytaus miesto savivaldybei išnuomojusios bendrovės „Kosana“ atstovai – nors smulkių vandalizmo atvejų išvengti nepavyksta nė viename mieste, tačiau sudegusio tualeto dar nebuvę. „Statinį liepsnos suniokojo visiškai, jis nebetinkamas naudoti. Nors buvo pagamintas iš ypač kokybiškų ir ugniai atsparių medžiagų, tačiau „geram specialistui“ keblumų tai nesukėlė“, – situaciją komentavo bendrovės „Kosana“ atstovas Rokas Šulnius.

Konteinerinio tualeto gaisro nuostoliai gali siekti 35 tūkst. eurų, dar apie 800 eurų atsieis šalia jo stovėjęs ir liepsnose taip pat supleškėjęs Alytaus miesto savivaldybei priklausantis biotualetas. „Kosanos“ atstovai dėl sugadinto įmonės turto jau kreipėsi į policiją, tikimasi, kad gaisro kaltininkus užfiksavo Jaunimo parke sumontuotos filmavimo kameros.

Apie gautą įmonės pareiškimą patvirtino ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Kristina Janulevičienė. Pasak jos, aiškinamasi įvykio aplinkybės, po ko ir paaiškės, ar bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, kokia bausmė galėtų grėsti kaltininkui.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 straipsnis numato, jog už sunaikintą ar sugadintą svetimą turtą, priklausomai nuo jo vertės, kaltininkas gali būti baudžiamas viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dviejų ar penkerių metų.

Kada Jaunimo parke atsiras naujas konteinerinis tualetas, mat nuomos sutartis su Alytaus miesto savivaldybe dar galiojanti, R. Šulnius pasakyti negalėjo. Esą viskas priklauso nuo procesinių ir draudimo įmonės veiksmų, dar neaišku – bus remontuojamas sudegęs tualetas ar statomas naujas.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.