Sugrįžimo į darželius scenarijus: grįžti galės ne visi, galima ir atranka

 

Sugrįžimo į darželius scenarijus: grįžti galės ne visi, galima ir atranka 1
Asociatyvi nuotrauka.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia, kad nuo gegužės 18 d. ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu būdu, bet ir įstaigoje – jei šeima pageidaus, galės vaiką atvesti į darželį. Nors pagrindinis šio ugdymo organizavimą neeilinėje situacijoje reglamentuojantis dokumentas bus priimtas tik trečiadienį, Alytaus miesto savivaldybė tam ruošiasi jau dabar.

Galimas scenarijus – vaikų atranka

„Klausimas yra per ankstyvas. Negaliu nieko komentuoti, nes neturime jokio valstybinio lygmens dokumento, kuris tai reglamentuotų. Mes, tik žinodami situaciją, bandome jai iš anksto ruoštis pagal esamus reikalavimus darželiams“, – tvirtino Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

Vedėjas teigė šiandien šiuo klausimu bendravęs su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais, kurie patikino, kad dokumentas bus svarstomas ir priimtas trečiadienį, tad ketvirtadienį paaiškės tikroji situacija ir dėl vaikų priėmimo į Alytaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas priėmimo sąlygų.

V. Valūnas pabrėžė, kad nepaisant to, jog karantino sąlygos švelninamos, rizika užsikrėsti koronavirusu išlieka didelė, juolab kad liga gali pasireikšti ir nejaučiant jokių simptomų. Atsižvelgiant būtent į šiuos rizikos faktorius, tikimasi, kad tėvai į galimybę pradėti vėl leisti vaikus į darželius pažiūrės labai atsakingai ir tų, kurie turi galimybes jų neleisti į ugdymo įstaigas, bus prašoma to nedaryti.

Manoma, kad grupėse galės būti ne daugiau kaip dešimt vaikų, o tai reiškia, kad į darželius galės būti priimama tik maždaug pusė ugdytinių.

V. Valūnas neslėpė, kad, esant tokioms sąlygoms, jeigu neužteks tėvų sąmoningumo, teks organizuoti atranką vaikų, kurie galės sugrįžti į darželius.

Ministerija pateikė preliminarias sąlygas

Pagal dabar skelbiamą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informaciją, jeigu vaikas serga lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų sąraše, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, arba kai vaikas gyvena kartu su rizikos grupėms priklausančiais asmenimis, bus rekomenduojama ir toliau tęsti vaiko ugdymą namuose.

„Ugdymo įstaiga kartu su bendruomene ir šeimomis turėtų aptarti pagrindinius įsipareigojimus ir susitarti dėl jų laikymosi, nes vaikų ir darbuotojų sveikata yra svarbiausia“, – sako ministras A. Monkevičius.

Pedagogai, kurie yra pažeidžiami – vyresnio amžiaus, turintys sveikatos problemų arba jei šeimos nariai sirgo ar serga Covid-19 – neturėtų būti kviečiami dirbti grupėje. Jie ir toliau galėtų vykdyti nuotolinį ugdymą. O grupėse dirbantys jų kolegos nuotoliniu ugdymu nebeturėtų užsiimti.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose, kuriose vyks ugdymo procesas kontaktiniu būdu, ugdymas bus vykdomas laikantis šių sąlygų:

  • maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo: darbuotojai dirbtų tik vienoje grupėje, vaikai, lankytų nuolatos tą pačią grupę, grupės veikla būtų vykdoma taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto tiek patalpose, kuriose teikiamos ugdymo paslaugos, tiek lauke;
  • užtikrinant, kad nebūtų organizuojamos bendros veiklos kelioms vaikų grupėms;
  • užtikrinant, kad šalia įėjimų į patalpas būtų galimybės rankų dezinfekcijai;
  • vertinant visų priimamų į įstaigą vaikų sveikatos būklę. Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas, kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ar kitų požymių, nebūtų priimami į darželį;
  • darbuotojai, vykdantys vaikų priėmimą į įstaigą, dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Vykdant ugdymo procesą šių priemonių dėvėti nereikia);
  • užtikrinant, kad būtų tinkamos sąlygos darbuotojų ir vaikų rankų higienai (praustuvėse tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, prie praustuvių patiekiama skysto muilo);
  • užtikrinant, kad kriauklės ir kiti sanitariniai mazgai, kuriais naudojasi kelios vaikų grupės, būtų dezinfekuojami kiekvieną kartą jais pasinaudojus vienam vaikui;
  • užtikrinant, kad ugdymo paslaugų teikimo patalpos būtų išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.

 

2 komentarai apie “Sugrįžimo į darželius scenarijus: grįžti galės ne visi, galima ir atranka

  1. Gerbiamas Monkevičiau, man 61 m.jokiomis lėtinėmis ligomis nesergu, iki pensijos dar 2 m., myliu vaikus, savo darbą, galiu ir noriu dirbti! Tai net praėjus covid testą vis tiek negalėsiu dirbti? Tai kiek laiko sėdėsiu namie? Pagarbiai Danutė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.