Milžiniškas Alytaus gimnazijos šuolis geriausiųjų reitinge: kur slypi paslaptis?

Milžiniškas Alytaus gimnazijos šuolis geriausiųjų reitinge: kur slypi paslaptis? 1
Dzūkijosveidas.lt ir Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos nuotraukos.

Tradiciškai žurnalui „Reitingai“ paskelbus geriausių mokyklų vertinimus, į Alytų atskriejo džiugi žinia. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija pateko į geriausiųjų šalies mokyklų dešimtuką. Ši gimnazija nuo praėjusių metų reitinge padarė milžinišką šuolį, o mokyklos vadovo Virginijaus Skroblo klausėme, kokia tokio rezultato paslaptis?

Gimnaziją baigė stipri laida

„Nėra čia jokios paslapties. Ne visuomet vienodos būna mokinių laidos, kurias išleidžiame. Pernai turėjome labai daug gabių mokinių, o mūsų mokytojai visuomet rimtai ir atsakingai dirba. Žinoma, tai nėra atsitiktinis rezultatas, dėl to nuolat daug dirbame. Daug dėmesio skiriame atsakingumui, pareigingumui, lankomumui. Visa tai turi reikšmės rezultatams. Nebūtinai jie tokie bus kitąmet. Apžvelgiant pastarųjų penkių metų rezultatus, pamatytume, kad jie labai svyruoja. Bet aš esu įsitikinęs, kad jeigu Alytaus miesto mokyklos yra šimtuke, tai yra labai prasminga. Kitų Alytaus miesto mokyklų rezultatai irgi yra puikūs ir bendrame šalies kontekste mūsų švietimo tinklas gerai atrodo“, – įsitikinęs V. Skroblas, kurio vadovaujama gimnazija šiemet reitinguose yra 10 vietoje, kai pernai metais buvo 48-oje.

Tokią aukštą vietą šalies mokyklų reitinge Alytaus gimnazijai lėmė aukšti praėjusių metų laidos abiturientų mokymosi rezultatai. Pernai šią mokyklą baigė du abiturientai, patekę į Alytaus miesto švietimo tinklo istoriją – jie iš brandos egzaminų pelnė net po penkis šimtukus.

Laukinė konkurencija nereikalinga

Deja, kai kurie miesto politikai yra viešai išsakę nuomonę, kad Alytaus švietimo rezultatai tėra vidutiniški, tačiau gimnazijos vadovas su tuo nesutinka ir yra įsitikinęs, kad rezultatai kalba patys už save. Pasak jo, reikėtų pasidžiaugti, o ne nuolat kabinti etiketes.

Pasiteiravus, ar vis tik švietimo bendruomenėje jaučiama kokia nors konkurencija, V. Skroblas neslėpė, kad per daugybę metų teko visko matyti, tačiau steigėjas turi reguliuoti tinklą ir nesudaryti išskirtinių sąlygų kai kurioms mokykloms.

„Konkuruoti galime ugdymo kokybe, bet ne mokinių skaičiumi ar kitais užkulisiniais dalykais. Steigėjai visame pasaulyje reguliuoja tas paslaugas, už kurias apmoka valstybė. Mano patirtis rodo, kad laukinė konkurencija tarp švietimo įstaigų yra nereikalinga“, – tikino gimnazijos vadovas.

Šimtuke – ir kitos mokyklos

Kasmet aukštus rezultatus demonstruojanti, pernai 14-oje vietoje buvusi Alytaus šv. Benedikto gimnazija šiemet reitinguose užėmė 25 vietą. Per septynias pozicijas aukštyn šiemet šoktelėjo Alytaus Jotvingių gimnazija, kuri užėmė 42-ą vietą.

Ketvirtų klasių sąrašuose į šimtuką pateko (53 vieta) „Volungės“ progimnazija, o 68-ta vieta šiemet džiaugiasi „Drevinuko“ mokykla-darželis. Pastaroji mokykla šiemet pelnė ir dar vieną įvertinimą – tarp gerą mikroklimatą sukūrusių pradinių mokyklų ji užima dešimtą vietą iš dvidešimties.

Vertinant šeštų klasių rezultatus, šiemet 4-5 vietas užima Likiškėlių progimnazija, 16 vieta atiteko „Volungės“ progimnazijai,  o 43-oje vietoje yra Piliakalnio progimnazija.

Aukštose reitingų pozicijose šiemet yra ir Alytaus profesinio rengimo centras, kuris pateko į 15-ąją vietą iš 58.

Alytaus kolegija Valstybinių kolegijų reitinge pagal studentus ir studijas šiemet liko paskutinė (12-oje vietoje), tačiau vertinant alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimus ši aukštoji mokykla užima 7-ą poziciją. Ne itin aukšta vieta šiemet kolegijai atiteko ir pagal konkuravimą tarptautinėje studijų erdvėje (8 vieta). Aukščiausias kolegijos įvertinimas vertinimų skalėje yra 5-a vieta, pelnyta vertinant kolegijos akademinį personalą ir studijų bazės gerovę. Tačiau patys studentai į savo kolegiją demonstruoja ne tokį jau teigiamą požiūrį ir pagal tai Alytaus kolegija užima 9-tą vietą.

Panašūs įrašai:

7 komentarai apie “Milžiniškas Alytaus gimnazijos šuolis geriausiųjų reitinge: kur slypi paslaptis?

    1. Iš viso Alytaus mokiniai mokosi gimnazijoje. Ir jau tikrai 4 metus mokiniai mokosi ir mokytojai puikiai dirba. Tokia sistema. Reikia ne pykti o kaip tik pasidžiaugti.

    2. Tikrai daug mokinių yra iš kitų mokyklų. Iš Dzūkijos yra kiekvienos laidos 1-2 klasės, likusios klasės – kitų mokyklų buvusieji mokiniai 🙂

      1. Kas skina laurus tai ne Dzūkijos mokiniai, jie tik nuskina, Dzūkijos reitingai progimnazijų tarpe turbūr gale.

  1. O kur tada Dzūkijos mokykla ??? Kurioje vietoje reitinguose? Dažniau permokinti reikia, kad nevalgytų, negertų pamokos metu, nesikeiktų, pamokas lankytų. Čia tikrai laurus skina Dzūkija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.