Ko skleisdama šmeižtą ir klaidindama visuomenę siekia tarybos narė?

L. Radzevičiūtė. Dzūkijosveidas.lt nuotr.

„Tai sąmokslo teorija ir žmonių klaidinimas, – reaguodama į tarybos narės Lauros Radzevičiūtės viešoje erdvėje metamus kaltinimus Alytaus miesto savivaldybei dėl neva įsigytų per brangių respiratorių sakė Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė. –

Mes privalėjome greitai reaguoti, nes mobilus patikros punktas turėjo nedelsiant pradėti darbą, rinktis – už respiratorius punkto personalui mokėti mažesnę kainą ir laukti jų kelias savaites ar sumokėti brangiau ir punktą įveiklinti tuoj pat“.

Pasak Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovės, vienas po kito į savivaldybę keliavę Sveikatos ministerijos raštai ir valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos įsakymai su reikalavimais mobiliems patikros punktams reiškė, jog laukti nėra kada – reikalingų priemonių viešųjų pirkimų procedūros turi būti pradėtos nedelsiant. Respiratoriais ir kitomis apsaugos priemonėmis turėjo būti pasirūpinta iki kovo 20 dienos.

Alytaus miesto savivaldybė pradėjo viešųjų pirkimų procedūras ir sulaukė pasiūlymų respiratoriams FFP2 įsigyti iš keturių bendrovių:

  • UAB „MedicinaLT“ pasiūlyme respiratorių kaina svyravo nuo 4,96 Eur iki 6,05 Eur, tačiau priemonių įmonė sandėlyje neturėjo, jas galėjo gauti tik balandžio mėnesio pradžioje.
  • UAB „Diagnostinės sistemos“ respiratorių pasiūlė įsigyti po 9,90 Eur, tačiau jų taip pat neturėjo sandėlyje, priemones savivaldybei galėjo pristatyti tik po savaitės.
  • UAB „Delamode Baltics“ pasiūlė respiratorių už 2,7 Eur – 4,2 Eur, tačiau nurodė prekių pristatymo terminą – 10-15 dienų.
  • UAB „Arvedas“ pasiūlymas – respiratoriai po 14,50 Eur, savivaldybei būtiną jų ir kitų reikiamų asmens apsaugos priemonių kiekį įmonė turėjo vietoje.

„Taip, Alytaus miesto savivaldybei, privalėjusiai laiku ir tinkamai įvykdyti valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nurodymus, teko pirkti brangesnes bendrovės „Arvedas“ pasiūlytas priemones, tačiau kitų įmonių pasiūlymų buvo atsisakyta dėl aiškios priežasties – per ilgo prekių pristatymo termino“, – pabrėžė N. Rinkevičiūtė.

Bendrovė „Arvedas“ savivaldybei pasiūlymą pateikė kovo 17 d., kovo 19 d. su šia įmone buvo pasirašyta sutartis, o kovo 20 d. buvo pristatytos visos reikiamos asmens apsaugos priemonės. Tą pačią dieną jau vyko mokymai mobiliame punkte dirbti turėjusiam personalui. Per mokymus jau buvo panaudota 33 vienetai pilnų asmens apsaugos komplektų, įskaitant ir respiratorius.

Tiesa, po kelių dienų Alytaus miesto savivaldybė pasirašė sutartį dar ir su bendrove „DND Talis“. Sutartyje buvo numatyta, kad iš šios įmonės savivaldybė įsigis 5 tūkst. FFP2 respiratorių, kurių vieneto kaina siekia 3,63 Eur. Ši įmonė respiratorius savivaldybei pristatė kovo 26 ir 31, balandžio 1 ir 3 dienomis.

Anot N. Rinkevičiūtės, kovo 19 dieną Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė iš UAB „Delamode Baltics“ FFP2 respiratorius nusipirko po 5,45 Eur už vienetą, kai tuo metu savivaldybė sumokėjo po 14,50 Eur, kas teigiama ir tarybos narės L. Radzevičiūtės išplatintoje žinutėje, tačiau ligoninė už prekes minėtai įmonei sumokėjo avansu ir jos buvo pristatytos tik balandžio 8 d. Visą tą laiką asmens apsaugos priemonių – respiratorių, kombinezonų – Alytaus ligoninei, o taip pat ir GMP stočiai, AB „Kautrai“ skyrė Alytaus miesto savivaldybė:

„Paskelbus karantiną savivaldybė pirmiausia rūpinosi žmonių saugumu ir sveikata. Nors tuo metu visiems šalyje trūko apsaugos priemonių, Alytaus miesto savivaldybė užtikrino jas ne tik savo pavaldžių įstaigų darbuotojams, bet ir parūpino jų tiems, kurie neturėjo – policijai, gaisrinei, greitajai medicinos pagalbai, senelių namams“.

Trečiadienį dėl respiratorių savivaldybės administracijos direktoriui Rolandui Juoniui teks pasiaiškinti L. Radzevčiūtės vadovaujamai savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijai.

Panašūs įrašai:

7 komentarai apie “Ko skleisdama šmeižtą ir klaidindama visuomenę siekia tarybos narė?

  1. Savivaldybė eilinį kartą bando išsisukti. Kam, kada, kokius kiekius perdavė? Kur dokumentai? O mobiliem punktam galėjo gauti iš Valstybės rezervo. Pamiršo paprašyti ar Cesiuliui susipykus su VRM ministre gėda buvo prašyti. Žinoma, geriau permokėti!

  2. Daro Laura pjarą, juk darbų miesto naudai nenudirbo….O rinkimai į Seimą čia pat.

  3. tai kažin kur dėjo Šarknickas siūtas kaukias, juk sakė ,kad užsakė pasiūt, ar tai buvo tik priešrinkiminė reklama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *