Pramonės rajone siūloma erdvė fizinei ir dvasinei sveikatai

 

Alytaus pramonės rajone trūksta erdvių, kuriose būtų galima pasivaikščioti ar kitaip leisti laisvalaikį, todėl šalia VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro siūloma įkurti netradicinę, edukacinę, patrauklią sveikatos stiprinimo ir poilsio erdvę.
Idėjos autorius Gintautas Ručinskas teigia, kad Globos skyriaus gyventojams ir centro lankytojams trūksta tinkamai pritaikytų laisvalaikio erdvių, kuriose jie galėtų judėti ir kuo daugiau laiko praleisti gryname ore.

Šalia  VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro esančioje numelioruotoje pievoje, kurioje jau pritaikytas nuvažiavimas neįgaliesiems, siūloma įrengti pasivaikščiojimo takus, kuriais galėtų judėti žmonės su vaikštynėmis ar vėžimėliais, 5 suoliukus skirtus atokvėpiui, Kneipo taką su įvairių pojūčių zonomis ir turėklais, kurie padėtų jį pereiti sunkiai judantiems žmonėms. Taip pat  siūloma šią erdvę apželdinti įvairiais vaistiniais augalais – levandomis, šalavijais, čiobreliais, vaismedžiais ir kt. Jie savo kvapų galia sumažintų stresą, įtampą, pakeltų darbingumą ir gerą nuotaiką.

Ši zona padėtų pagerinti  gyventojų fizinę ir dvasinę savijautą, gilintų pojūčius, ugdytų sveiką gyvenseną, suteiktų teigiamas emocijas.

Jeigu norite, kad tokia laisvalaikio erdvė atsirastų mūsų mieste, tuomet kviečiame visus alytiškius nuo 16 metų balsuoti iki birželio 15 d. už šį bei kitus projektus. Daugiausiai alytiškių palaikymo sulaukusios iniciatyvos bus įgyvendintos savivaldybės biudžeto lėšomis.

Projektai, teikiami balsuoti:

Mažos apimties (iki 25 tūkst. eurų vertės) projektai:

1. Alytaus diskgolfas (18 krepšių diskgolfo parkas – Jaunimo arba Kurorto parkuose).

2. Meilės plytelė (simbolinės plytelės,  skirtos pagerbti ir pažymėti miesto istorines ir įvairių kultūros sričių asmenybes, įrengimas Rotušės aikštėje).

3. „Su gaivia bangele…“(pastatyti 3 grojančius suoliukus Alytaus Jaunimo parke, Miesto sode, Dainų slėnyje/Baltosios rožės tilte).

4. „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (vaikų žaidimo zona Senamiesčio pradinės mokyklos teritorijoje).

5. „Mūsų laisvalaikis“ (pojūčių terapijos (sveikatingumo) takas, paremtas S. Kneipo sveikatinimo teorija, bei pasivaikščiojimų takas VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro gyventojams ir lankytojams).

Didelės apimties (iki 150 tūkst. eurų vertės) projektai:

1.  Alytaus apžvalgos bokštas (bent 18 m bokštas Jaunimo parke ant šlaito, šalia riedučių parko).

2.  „Ištikimybė Tau“ (simbolinės skulptūros legendos apie Alytaus miesto įkūrimą tema sukūrimas. Joje būtų vaizduojami pagrindiniai Alytaus įkūrimo legendos veikėjai Alyta ir Mirgrausėlė, stovintys po simboline lelija. Numatoma vieta – aikštė A. Juozapavičiaus ir Studentų gatvių sankryžoje).

3.  A. Matučio parkas – vaikų erdvė (siūloma parke įkurti Kneipo taką, amfiteatrą, dvigubas sūpynes neįgaliesiems, lauko muzikos instrumentus.)

Balsuokite čia http://tiny.cc/h5u5lz

Karantino laikotarpiu balsuojama tik internete. Galima balsuoti vieną kartą už ne daugiau kaip 3 sąrašo projektus atiduodant po vieną balsą už kiekvieną abiejų kategorijų projektą, nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir adresą. Šie duomenys, nurodyti balsavimo metu, bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *