Alytaus rajono vadovų ataskaitos: džiaugiasi investicijomis, liūdi dėl švietimo

Meras A. Vrubliauskas ir administracijos direktorė G. Jociunskaitė

Į posėdį Simno kultūros namuose antradienį susirinkę Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė mero Algirdo Vrubliausko bei administracijos direktorės Gintarės Jociunskaitės 2019 metų veiklos ataskaitoms. Tiesa, jos įtikino ne visus: 15 išrinktųjų balsavo už, 5 – susilaikė.

Kuo pasidžiaugė ir kuo pasiguodė Alytaus rajono savivaldybės vadovai?

Pasak abiejų, praeiti metai savivaldybei nebuvo lengvi – bene daugiausiai rūpesčių sukėlė Alytaus padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilęs gaisras, visa jėga smogęs Miklusėnų ir aplinkinių kaimų gyventojams. Nuostoliai ir finansinė našta gulė ne tik ant žmonių pečių, nemažai jų teko ir savivaldybei.

Administracijos direktorė G. Jociunskaitė pasidžiaugė, jog savivaldybės iniciatyva atlikti pakartotiniai tyrimai užterštų teritorijų ūkiuose leido sumažinti utilizuojamų gyvulių skaičių, esą kartėlį miklusėniškiams galbūt kiek sumažins įgyvendintas baigtas įgyvendinti kompleksinės plėtros projektas – išasfaltuotos gatvės, įrengtas naujas apšvietimas, įrengtos laisvalaikio ir vaikų žaidimų zonos.

Apskritai, 2019 metais Alytaus rajone buvo tęsiami ar pradėti įgyvendinti 26 projektai, kurių bendra vertė – 6 657 tūkst. eurų. Iš jų ES lėšos – 5345 tūkst. eurų, valstybės biudžeto – 150 tūkst. eurų, savivaldybės biudžeto – 1162 tūkst. eurų. Praeitais metais įvairių projektų (turizmo, infrastruktūros gerinimo, komunalinių atliekų tvarkymo, sveikatos priežiūros, atsinaujinančių energijos šaltinių diegimo ir kt.) įgyvendinimui buvo panaudota 4 207,9 tūkst. eurų.

Merą A. Vrubliauską labiausiai rajone pernai džiugino ne tik sėkmingas investicinių projektų įgyvendinimas, tačiau ir padidėjęs gyventojų skaičius, fiksuota mažiausia bedarbystė apskrityje, ženkliai aukštyn šoktelėjęs įkurtų naujų įmonių skaičius.

Tiesa, pasak Alytaus rajono vadovo, ne tik džiaugtis, bet ir nerimauti yra ko – daugiausia biudžeto lėšų suryjantys švietimo reikalai savivaldybėje gana prasti, abiturientų įvertinimai gerokai atsilieka nuo šalies vidurkio.

Iškart po mero pristatytos ataskaitos opozicijos atstovas, tarybos narys Aurimas Truncė pasiteiravo, kaip rajono vadovas jaučiasi po pristatytų darbų. Esą jis sulaukiantis gyventojų skundų, jog lėšos seniūnijoms skirstomos nevienodai, vienos jų „mylimos“ labiau, kitos – mažiau, vienose keliai asfaltuojami ir tvarkomi nuolat, kitos to laukia metų metus. Ypač dėl to kenčia Alovės seniūnija, kurios gyventojai nepalaikė mero A. Vrubliausko praeituose savivaldos rinkimuose.

„Jaučiuosi labai gerai. Palyginus su kitomis savivaldybėmis ir bendru šalies mastu visoje mūsų savivaldybėje nuveikta labai daug“, – į ilgą diskusiją su opozicijos lyderiu A. Trunce nesivėlė meras ir patikino, jog jo minima Alovės seniūnija investicijų trūkumu neturėtų skųstis, o pagal skiriamas lėšas keliams yra viena pirmaujančių rajone.

Sutapimas ar ne, tačiau prie mikrofono atsistojus A. Truncei ir vieną po kitos pradėjus laidyti kritikos strėles mero A. Vrubliausko pusėn, staiga nutrūko posėdžio transliacija. Ji buvo atnaujinta po kelių minučių, kai atsakymus ir pastabas jau dėstė rajono vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *