Ar Alytui reikia apžvalgos bokšto? Nuspręsti gali patys alytiškiai

Ar Alytui reikia apžvalgos bokšto? Nuspręsti gali patys alytiškiai 1

Lietuvoje turim apie dvidešimt įvairiausių konstrukcijų ir dydžių apžvalgos bokštų, kurie kasmet pritraukia daug lankytojų. Jie yra lyg pramoga visai šeimai, nes užlipus į jį ne tik dažnai plūsteli adrenalino kiekis, bet ir galima stebėti mūsų gražų Lietuvos kraštovaizdį. Ar norėtumėte, kad toks lankomas objektas atsirastų ir Alytuje?

Iniciatyvos autorius Mantas Kilkus siūlo Jaunimo parke, ant šlaito, šalia riedučių parko, įrengti apžvalgos bokštą, kuriame būtų galima stebėti miškingas ir vaizdingas miesto vietoves.  Jo aukštis turėtų siekti bent 18 metrų. Šis bokštas ateityje galėtų jungti ir kitus mūsų šalies (ir ne tik) apžvalgos bokštus – svarstoma galimybė, kad bokšto lankytojai, nuskanavę specialųjį brūkšniakodį, gautų aplankyto bokšto žymą. Brūkšniakodžio idėją būtų galima įdiegti ir kituose bokštuose. Tai būtų lyg iššūkis, skatinantis keliauti ir aplankyti šalies bokštus.

Apžvalgos bokšto išskirtinumą pabrėžtų viršutinėje bokšto aikštelėje esanti Roželių širdelė – ji yra pagarbos tautodailės indėliui į miesto herbą išraiška, nes sudėjus tris roželes kaip puokštę pasidaro  širdelės simbolis. Ši širdelė alytiškiams jau gerai pažįstama, nes ji yra „Alytus-Myliu“ ženklo dalis.  Prieš pora metų roželių širdelė buvo įrengta ant Baltosios rožės tilto, kur kiekvienas šiltus jausmus puoselėjantis alytiškis ar miesto svečias gali užkabinti spynelę ir tokiu būdu patvirtinti savo meilę.

Jeigu šis bokštas atsirastų Jaunimo parke, tai jis papildytų mūsų miesto objektus, siejamus su meile. Bokšto lankytojai galėtų prisipažinti mylintys savo antrąją pusę, o galbūt net ir pasipiršti.

Kaip šis bokštas galėtų atrodyti dar nėra aišku, nes iniciatyvoje pasiūlyti keli bokšto vizualūs sprendimai. Tačiau ar šis bokštas atsiras mūsų mieste, galite nuspręsti tik jūs. Iki birželio 15 d. už šį bei kitus projektus kviečiame balsuoti visus alytiškius nuo 16 metų. Daugiausiai alytiškių palaikymo sulaukusios iniciatyvos bus įgyvendintos savivaldybės biudžeto lėšomis.

Susipažinkite su projektais:

Mažos apimties (iki 25 tūkst. eurų vertės) projektai:

  1. Alytaus diskgolfas (18 krepšių diskgolfo parkas – Jaunimo arba Kurorto parkuose).
  2. Meilės plytelė (simbolinės plytelės, skirtos pagerbti ir pažymėti miesto istorines ir įvairių kultūros sričių asmenybes, įrengimas Rotušės aikštėje).
  3. „Su gaivia bangele…“ (pastatyti 3 grojančius suoliukus Alytaus Jaunimo parke, Miesto sode, Dainų slėnyje/Baltosios rožės tilte).
  4. „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (vaikų žaidimo zona Senamiesčio pradinės mokyklos teritorijoje).
  5. „Mūsų laisvalaikis“ (pojūčių terapijos (sveikatingumo) takas, paremtas S. Kneipo sveikatinimo teorija, bei pasivaikščiojimų takas VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro gyventojams ir lankytojams).

Didelės apimties (iki 150 tūkst. eurų vertės) projektai:

  1. Alytaus apžvalgos bokštas (bent 18 m bokštas Jaunimo parke ant šlaito, šalia riedučių parko).
  2. „Ištikimybė Tau“ (simbolinės skulptūros legendos apie Alytaus miesto įkūrimą tema sukūrimas. Joje būtų vaizduojami pagrindiniai Alytaus įkūrimo legendos veikėjai Alyta ir Mirgrausėlė, stovintys po simboline lelija. Numatoma vieta – aikštė A. Juozapavičiaus ir Studentų gatvių sankryžoje).
  3. Matučio parkas – vaikų erdvė (siūloma parke įkurti Kneipo taką, amfiteatrą, dvigubas sūpynes neįgaliesiems, lauko muzikos instrumentus.)

Balsuokite čia http://tiny.cc/h5u5lz

Karantino laikotarpiu balsuojama tik internete. Galima balsuoti vieną kartą už ne daugiau kaip 3 sąrašo projektus atiduodant po vieną balsą už kiekvieną abiejų kategorijų projektą, nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir adresą. Šie duomenys, nurodyti balsavimo metu, bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.