Sporto klubas nutraukia veiklą – treneriai jaučiasi persekiojami

VšĮ „LT Imperator“ direktorius E. Grigaravičius. Alytaus apskrities VPK ir Dzūkijosveidas.lt nuotr.

Sakoma, jog visos priemonės galimos kare ir meilėje, tačiau, panašu, jog jos visos pateisinamos ir politikoje. Kol vieni Alytaus išrinktieji suka galvas, kaip užpildyti apytuščius miesto pastatus, kitiems gi kaip tik neramu, kad jie užimti, betoninių „vaiduoklių“ mieste jų akims veikiausiai dar per maža.

Savaitgalį viešojoje erdvėje pasirodė informacija, jog buvusiame vaikų darželyje (Vingio g. 15A) trejus metus veikęs sporto klubas „STILL FIT Alytus“ nutraukia veiklą. „Apgailestaujame, tačiau dėl susiklosčiusių nepalankių aplinkybių ir miesto valdžios požiūrio, sporto erdvės projektas „STILL FIT Alytus“ ir jo veikla yra nutraukiami“, – rašoma sporto klubo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Portalui Dzūkijosveidas.lt susisiekus su sporto klubą valdančios viešosios įstaigos „LT Imperator“ direktoriumi Egidijumi Grigaravičiumi, šis patvirtino faktą.

Pasak jo, sprendimą visiškai nutraukti veiklą lėmė Alytaus miesto valdžios abejingumas. Nors buvo kreiptasi į savivaldybę dėl vienos iš tarybos narių veiksmų, nuolatinio klubo bendruomenės persekiojimo ir bauginimo, trukdymo vykdyti veiklą, tačiau sureaguota nebuvo. Problemos esą tame neįžvelgė ir kiti tarybos nariai, kurių pagalbos ne kartą prašė „LT Imperator“ vadovybė.

Nesunku suprasti, jog E. Grigaravičius kalba apie tarybos narę Laurą Radzevičiūtę. Prieš dvi savaites savo socialinio tinklo paskyroje ji paviešino pačios filmuotą vaizdo medžiagą iš sporto erdvės „STILL FIT Alytus“ prieigų. L. Radzevičiūtė iškvietė policijos pareigūnus įtardama, jog karantino laikotarpiu čia vykdoma veikla. Tačiau, kaip matosi filmuotoje medžiagoje, įtarimai nepasitvirtino – atvykę pareigūnai sporto klube rado vieną sportuojančią trenerę.

„Per pastaruosius metus pavargome nuo persekiojimo, komisijų, vertinimų, kažkokių trūkumų ieškojimo. Nelaukdami radijo stoties „FM99“ likimo, nes einama link to, nutarėme užsidaryti. Tikrai nekariausime ir nesileisime juodinami, juolab, kad sporto klubą lanko vaikai, jaunimas, su jais dirbantys treneriai užima kitas pareigas, situacija neramina ir tėvus. Niekam iš mūsų bendruomenės nemalonu visa tai girdėti ir matyti“, – teigė E. Grigaravičius.

Pasak jo, uždaromo sporto klubo nuostoliai daugiau ne finansiniai, o moraliniai. Nebus prarasta nei viena darbo vieta, nepatirta ir didelės finansinės žalos, nes „STILL FIT Alytus“ nebuvo pelną nešantis sporto klubas. Tai esą buvo vaikų ir jaunimo užimtumo projektas, sportą mylinčių ir sveiką gyvenseną propaguojančių žmonių susibūrimo vieta, aktyvaus ir sveiko gyvenimo puoselėjimo erdvė. Įstaiga visada vykdė neformalų vaikų švietimą, tai buvo jos prioritetinė veikla. Du kartus per savaitę užsiėmimus lankė apie pusšimtis miesto vaikų ir jaunuolių.

„Skaudžiausia, nes sporto klube treneriai dirbo be atlyginimų, iš idėjos, meilės sportui, noro ugdyti jaunąją kartą. Atlygis jiems buvo mokamas nebent už kažkokią konkrečią veiklą, pavyzdžiui, pagal sutartį pravestą seminarą“, – sakė E. Grigaravičius, apeliuodamas į tarybos narius, teigiančius, jog „STILL FIT Alytus“ lobsta miesto savivaldybės sąskaita.

Pasiteiravus apie galimas susiklosčiusios situacijos priežastis, jis neslėpė manantis, jog tokiais veiksmais mėginama „suvesti sąskaitas“ su jo tėčiu, buvusiu Alytaus miesto meru Vytautu Grigaravičiumi.

Portalas Dzūkijosveidas.lt primena, viešoji įstaiga „LT Imperator“ 70 kv. metrų ploto patalpas Vingio g. 15A iš Alytaus miesto savivaldybės už simbolinį vieno euro mokestį išsinuomojo dar 2017 metais, nurodžiusi, jog patalpų reikia neformaliam vaikų švietimui vykdyti.

2015 metais tuo pačiu adresu esančios beveik 150 kv. metrų ploto patalpos panaudos pagrindais dešimties metų laikotarpiui buvo perduotos Alytaus policijos klubui „Aukuras“, su kuriuo glaudžiai bendradarbiauja viešoji įstaiga „LT Imperator“.

„STILL FIT Alytus“ buvo bendras „LT Imperator“ ir „Aukuro“ vaikų bei jaunimo užimtumo projektas. Vingio g. 15A patalpose buvo įrengtos užimtumo erdvės, kuriose vaikai ir jaunimas iki šiol buvo mokomi fizinės ir dvasinės darnos, pilietiškumo, sveikatinimo, čia buvo ugdomi jų individualūs ir komandiniai bendravimo įgūdžiai.

Panašūs įrašai:

25 komentarai apie “Sporto klubas nutraukia veiklą – treneriai jaučiasi persekiojami

 1. Visas miestas matė kas ten sportuoja. Juokinga, kai dabar tik apie vaikučius kalba 🙂 Atlaisvino vaikų darželį, tai dabar vietų jau netruks. Ir dar visiems gerai – Grigaravičiukas nuostolių nepatyrė, nes tėtė tik už 1 eurą jam patalpas parūpino, tuo labiau, kad jis skelbėsi jog Vilniuje seniai dirba o miestas galės šias patalpas dabar naudingiau įveiklinti

  1. Proto turinčiam žmogui, matyt, mieliau būtų klausyti tuščiai, beprasmiškai rėkiančios papūgos nei jūsų nepagrįstų paistalų. Kiek kartų esu lankęsis STILL FIT sporto klube, tiek visada nepilnamečių būdavo žymiai daugiau, nei pilnamečių, todėl jaunosios kartos švietimo motyvai, apie kuriuos kalbama, yra pagrįsti realybe. Ir visgi išlieka faktas, kad patalpos buvo naudojamos kilniais, miesto bendruomenei vertingais tikslais. Dabar, dėka surūgusių politikų, tos patalpos bus šūdo vertos, ir jūs esate vienas iš tų žmonių, kurie tam pritaria.

    1. Joo,senai ne vienam aišku,kad tam klube tik visokie tatuiruoti reklamavos.Nemanau,kad tėvai galėjo vaikus į tokį klubą leisti.Jei kieno komentaras netiko,tuoj “kviesdavosi”,kaip “smarkuolį”,apsilankyt į klubą👊.Senai tokį klubą,neaiškios reputacijos,reikėjo uždaryt.

   1. Įmonės pavadinimas viską pasako apie jos savininką – “LT Imperator” 🙂 Eiliniai žemės kirminai turėjo tylėti ir nieko nematyti…

  1. Labai skaudu,parys darėsi salės remonta….jaunimas tikrai buvo užimtume…treneriai labai profesionalūs…tai kam reikėjo sitaip padaryti…..neklestės Alytus…kur ateitis…
   Pasinaudojo karantino laikotarpiu…ar mum visiem sedeti ir drebėti…kad galingieji tyčiojasi….siandien jus galingi ..bet Dievas yra……

 2. O tai negalima perrasyti kitiems savininkams, lai jie pasidaro sutarti del patalpu su savivaldybe, kadangi del Alytaus jaunimo , tai palikite visa iranga ir lai klubas dirba, kam gadinti tai kas gerai dirba? jeigu problema savininkuose, tai lai pasikeicia savininkas , o viskas islieka. Kur problema?

   1. Egidijau, jeigu problema, pavardeje ir kas valdo kluba, tiesiog perleisk ji kitiems… nebus problemos, o ir zmones tave geruoju mines 🙂 jeigu neturi ant ko uzrasyti, susisiek su manimi 🙂 Dirbs tie patys treneriai ir viskas bus kaip buve…

 3. Labai gaila. Mano dukra lankė silfit 3 metus. Ir jai ten patiko sportuoti, mankstos buvo nelengvos, bet jos laikysenai labai padejo. Kur dabar tiems vaikams reiks sportuoti, neturiu supratimo. 😰

 4. Joo,senai ne vienam aišku,kad tam klube tik visokie tatuiruoti reklamavos.Nemanau,kad tėvai galėjo vaikus į tokį klubą leisti.Jei kieno komentaras netiko,tuoj “kviesdavosi”,kaip “smarkuolį”,apsilankyt į klubą👊.Senai tokį klubą,neaiškios reputacijos,reikėjo uždaryt.

 5. Laurutei turbūt sportas nelabai …Su dziudistais irgi ,,kapstėsi”,net į vyrų persirengimo kambarį lindo ,kadangi buvo paprašyta išeit ,nuo tada turbūt ir užpyko

 6. Q – Pavyduolių šiuo ypač metu daug pas ką: kritikuoja,pašaipo,pizdavoja ( grubiai parašysiu) ėda ir lesa smegenys kas tik ale protingesni ir galingesni , nei žino nei suvokia ką daro kaip avių bandos didvyriai…pilna dabar protinguolių kurie išlenda kaip žiurkės iš rusių ir “suėda” dar žmogiškumo ir pozytivumo turinčius ir žmones ir smulkujį amatą bei verslą.. Laikykis Egidijau ,sąmoningi Žmonės tai supranta ir užjaučia kad taip atsitiko ( dabar laikas matyt baisesnis negu 2-tro pasaulinio karo metu , tarp žmonių reik surasti Žmogų…)

 7. Labai skaudu,parys darėsi salės remonta….jaunimas tikrai buvo užimtume…treneriai labai profesionalūs…tai kam reikėjo sitaip padaryti…..neklestės Alytus…kur ateitis…
  Pasinaudojo karantino laikotarpiu…ar mum visiem sedeti ir drebėti…kad galingieji tyčiojasi….siandien jus galingi ..bet Dievas yra……

 8. O kaip pasipriesinti karantino laiku…tycia ir padarė…..peticija pradėkit…tikrai netylėsim…o kaip jie visi rėkia pries rinkimus…tai va kaip jiem rūpi žmonės….😢😢😢😢😢😢😢😢😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡
  Ir prie ko cia tėvas ir sūnus,jie vienas už kita neatsako….ir ka jau tiek blogo…kazkam neįtiko ir tiek….

 9. Labas. Pas mus savivaldybė dirba taip, kaip sakoma: nei pas suėsiu nei kitam neduosiu. Gi pats matau, kad kitas dirba deriau tai ji reikia suėsti, o pačiam nieko nedaryti. Tai tokie gi yra tie lietuviai, pavydus ir gobšus. Ate.

 10. Kaip gaila, jog mūsų ‘ politikei ‘paspaudus , užsidarė ši , kaip komentaruose skelbiama puiki vieta sportuoti vaikams. Is komentaru supratau, jog puiki vieta ir viska lėmė tik politikų priešprieša dėl pavardės,. Kiek pastebejau fb, tai nesprandete problemos del pavardes, nieko nekeitete ir viska issiparduodate. Tai logiskai mastant vadinasi buvo ne del vaiku, o del kazko, del kazkieno asmeniniu interesu, nes jeigu del vaiku, butumet tik pavarde pakeite. Jeigu del alytiskiu butu daroma, butu pakeistas statusas ir dirbe, kaip visi Alytaus klubai… Dėja…
  Tik grupelės żmonių interesas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *