Alytaus valdančiąją koaliciją palieka dar vienas tarybos narys

Dar vienas Alytaus miesto tarybos narys penktadienį pranešė besitraukiantis iš valdančiosios koalicijos. Šįkart tai socialdemokratų bendražygis Valerijus Vencius.

„Aš atsiimu savo parašą po koalicijos sutartimi ir traukiuosi iš valdančiosios „daugumos“. Šis sprendimas brendo nuosekliai, tai nėra akimirkos emocija. Tai – apgalvotas bei visapusiškai pasvertas sprendimas“, – pranešime teigė V. Vencius.

Pagrindinės tokio politiko apsisprendimo priežastys – pastaruoju metu priimti valdžios sprendimai kardinaliai kertasi su jo vertybėmis, vizija ir misija dirbant miesto taryboje. Jis įvardijo ir kurie sprendimai konkrečiai privertė jį žengti tokį žingsnį. Priekaištų jis negaili dėl to, kad nebuvo įsiklausyta į daugiau kaip 2000 pasirašiusiųjų peticiją dėl „Drevinuko“ ir „Sakalėlio“ mokyklų bendruomenių išsaugojimo, nepasinaudota galimybe pakeisti sprendimą po to, kai Vyriausybės atstovas pareikalavo atšaukti neteisėtus tarybos sprendimus.  Taip pat jis nesutinka ir su sprendimais dėl radijo stoties FM99 „iškeldinimo“, dėl tarybos posėdžių transliacijų per TV, dėl planų nugriauti Likiškėlių mokyklą ir naujos mokyklos statymo, dėl socialinių išmokų naudojimo kitoms reikmėms, dėl VšĮ „Alytaus infrastruktūra“ likvidavimo, dėl perteklinio sporto klubų finansavimo ir kitais alytiškiams jautriais klausimais.

Jis nesutinka ir su nuomone, kad jeigu esi daugumoje ar kažkurioje frakcijoje, partijoje, tai privalai laikytis nubrėžtos tam  tikros linijos.

Susisiekus su tarybos nariu, jo teiravomės, ar turi planų trauktis ir iš frakcijos bei partijos skyriaus, tačiau tai jis paneigė.

„Pabrėžiu, kad traukiuosi tik iš koalicijos. Frakcijos ir partijos nariu aš lieku. Koalicijos sutartis buvo pasirašyta ne tarp frakcijų, o tarp atskirų tarybos narių. Lyg ir buvo minimos frakcijos, bet aš pakankamai tikslus žmogus ir visada atkreipiu dėmesį ir į detales. Pasirašė kiekvienas tarybos narys, tad aš atšaukiu savo kaip tarybos nario parašą koalicinėje sutartyje. Jeigu aš jau kelintą kartą nepritariu koalicijos susitarimams dėl balsavimo, man būti ten tikrai nėra prasmės. Negaliu paminti savo įsitikinimų, nemylėti ir negerbti savęs“, – teigė V. Vencius ir patikino, kad planų užimti opozicijos gretas jis neturi.

Tarybos narys tikino norintis keisti stereotipą, kuomet politikai skirstomi į daugumą ir mažumą, poziciją ir opoziciją. Esą, kam to reikia, jei visi deklaruoja vieną tikslą – dirbti dėl tautos.

Pasiteirauta, ar turi planų dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose, jis tik patikino, kad nenori eskaluoti šios temos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *