Alkoholis sugriovė trijų vaikų Velykų džiaugsmą

Alytaus apskrities vaiko teisių gynėjai teigia, jog vis dar pasitaiko šeimų, kurioms trūksta atsakingo požiūrio ne tik į šventes, Lietuvoje paskelbtą  karantiną, bet  ir į geriausių vaikų interesų užtikrinimą. Suaugusiųjų neatsakingas alkoholinių gėrimų vartojimas net 3 vaikams neleido  Velykų švęsti namuose su šeima.

„Nors karantinas šiek tiek pakeitė tradicijas, tačiau aplinkoje buvo juntamas vienos iš didžiųjų  metų švenčių laukimas. Tai ypatingai liečia vaikus, juk jie kaip niekas kitas moka džiaugtis. Mums, vaiko teisių gynėjams, labai apmaudu, kad kai kurie tėvai vietoje to, kad linksmintųsi drauge su vaikais, kurtų ir puoselėtų namų tradicijas, sugriauna taip lauktas šventes. Dažniausiai tai įvyksta dėl besaikio alkoholio vartojimo, iš to sekančių barnių ir konfliktų. Kokios to priežastys sunku pasakyti, tačiau esu tikra, kad nė vienas tėvas ar motina nesiekia tyčia nuskriausti savo vaiko“, – teigia Žaneta Abromaitienė, Alytaus apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VTAS) vedėja.

Šventinėmis dienomis Alytaus apskrities VTAS buvo gautas 21 pranešimas iš policijos dėl galimų vaiko teisių pažeidimų, 3 vaikai paimti iš nesaugios jiems aplinkos,  ir šiuo metu laikinai prižiūrimi su jais emociniais ryšiais susijusių žmonių.

Netinkamas požiūris į šventes, susitelkimą ir šalyje paskelbtą karantiną sąlygoja vaiko teisių pažeidimus.

Anot vaiko teisių gynėjų, ne tik švenčių, bet ir viso karantino laikotarpiu reagavimas į pranešimus apie vaiko teisių pažeidimus nepakito. Reaguojama taip pat operatyviai, kaip ir iki karantino.

Karantino metu, minėtus pažeidimus stengiamasi aiškintis nuotoliniu būdu, o į įvykius vykstama visais atvejais, kai tai būtina. Jei pranešimo nagrinėjimas nėra užbaigiamas, asmenys informuojami dėl susitikimo po karantino. Beje, karantinui pasibaigus, dėl galimų vaiko teisių pažeidimų su asmenimis bus bendraujama taip, kaip ir prieš jį – susitikus su specialistais.

Vaiko teisių gynėjai tikisi didesnio žmonių sąmoningumo užtikrinant geriausius  vaikų interesus. Na, o asmenys, turintys įtarimų dėl savo artimųjų galimo piktnaudžiavimo alkoholiu, raginami kartkartėmis pasidomėti, kaip pastariesiems sekasi prižiūrėti vaikus ar jiems nereikalinga pagalba. Susitelkimas ir parama gali padėti palengvinti šį karantino laikotarpį ir užkirsti kelią vaiko teisių pažeidimams.

Dėl susiklosčiusios padėties svarbų vaidmenį užima ir saugumo reikalavimų laikymasis. Gavus pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą, išsiaiškinus situaciją ir nusprendus vykti į įvykio vietą, sužinoma, ar šeima laikosi karantino ar, jei tai būtina, saviizoliuojasi, ar įvykyje nėra užsikrėtusių koronavirusu (COVID-19) asmenų.

Alytaus apskrityje 2 septyniolikmečiai nubausti už karantino taisyklių pažeidimą. Todėl vaiko teisių gynėjai ragina vaikus nepamiršti savo teisės į saugumą ir atsakingai laikytis karantino laikotarpiu nustatytų taisyklių, kad užtikrinti savo ir kitų gerovę.

Apie pažeidimus informaciją Alytaus apskrities VTAS suteikia policijos pareigūnai, pirmieji vykstantys į įvykį ir visuomet besistengiantys padėti išsiaiškinti visas aplinkybes, matomas šeimos gyvenamojoje vietoje, todėl vaiko teisių gynėjai dėkoja Alytaus apskrities policijos pareigūnams už operatyvų bendradarbiavimą bei pagalbą užtikrinant geriausius vaikų interesus Alytaus apskrityje.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus informacija

2 komentarai apie “Alkoholis sugriovė trijų vaikų Velykų džiaugsmą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *