Šventinį savaitgalį Alytuje – veiks 4 policijos postai, patruliuos 50 pareigūnų

Alytaus apskrities VPK archyvo nuotr.

Vyriausybei dar dviem savaitėm pratęsus karantiną ir įvedus tam tikrus judėjimo apribojimus šventinį Velykų savaitgalį, nelengva užduotis teko šalies savivaldybių merams. Kaip įgyvendinti tokį Vyriausybės sprendimą praktiškai, kaip sukontroliuoti į miestus ir miestelius šventinėmis dienomis atvykstančių žmonių srautus?

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis ketvirtadienį, po pasitarimo su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovais, socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino informacija apie kontrolę Dzūkijos sostinėje. Čia nuspręsta įrengti 4 policijos postus: ties Kauno kryptimi už Miklusėnų, ties Simno-Seirijų žiedu, ties Normandijos-Nemuno-Druskininkų gatvių žiedu Pirmajame Alytuje ir ties Vilniaus kryptimi Ulonų gatvėje prie „Dainavos“ siuvimo fabriko.

Pasak mero, tikrinami bus tik į miestus ar miestelius atvykstantys asmenys, išvykstančiųjų pareigūnai nestabdys. Pareigūnai į miestą leis įvažiuoti tik dėl labai svarbių priežasčių, pavyzdžiui, mirus artimam giminaičiui, dėl sunkios ligos ar nelaimės, dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo. Taip pat į miestą bus įleidžiami darbo reikalais arba čia turintys nekilnojamojo turto. Visais kitais atvejais pareigūnai lieps apsisukti ir keliauti, iš kur atvykę.

Policijos postų nepertraukiamas darbo laikas planuojamas nuo balandžio 10 d. 20.00 val. iki balandžio 12 d. 24.00 val.

Be policijos postų, atsiras dar 7 vietos, kuriose bus pastatyti draudžiantys eismą ženklai: Druskininkų g. ties įvažiavimu iš Jiezno kelio, už Bakšių gyvenvietės Putinų g. gale, Pramonės raj. sankryžoje važiuojant iš Jasunskų į Artojų g., Verslo g. ties geležinkelio pervaža, Ūdrijos kelio ir Pavasario g. sankryžoje, Jūratės g. ties įvažiavimu į Simno kelią ir kelyje ties Padvariškių k. Lapakalnio g.

Be to, mieste ir rajone visas tris dienas dirbs iki 50 pareigūnų, kurie budės postuose, tikrins transporto priemones, stebės nuošalias vietoves, užtikrins viešąją tvarką mieste.

„Žinoma, galime juokauti ir sukčiauti – juk visi miškų takeliai ir keleliai alytiškiams puikiai žinomi. Tačiau turime suvokti, kad nuo to priklausys, kiek dar žmonių išgirs COVID-19 diagnozę, kiek dar žmonių neteks savo artimųjų. Ir kiek ilgai tęsis karantinas“, – sako meras N. Cesiulis.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *