Meras Nerijus Cesiulis: „Parodykime, kad Alytuje gyvena rūpestingi ir atsakingi žmonės. Likime namuose“

Antradienį Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis išplatino savo kreipimąsi į gyventojus:

Mieli alytiškiai,

asmeniškai kreipiuosi į kiekvieną iš Jūsų. Situacija – neeilinė, todėl jaučiu pareigą ir atsakomybę prašyti Jūsų susitelkimo ir kantrybės. Šiandien gyvename ypatingai sudėtingu metu, kai kiekvienas neapgalvotas poelgis gali būti lemtingas.

Visame pasaulyje paskelbta naujojo koronaviruso (COVID-19) pandemija. Tai reiškia, kad mirtinai pavojinga liga plinta tarp žmonių visame pasaulyje tuo pačiu metu. Lietuva ne išimtis. Jau turime daugiau nei pusantro šimto koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

Šis virusas nustatytas ir alytiškiui, kuris prieš dvi savaites grįžo iš Airijos ir nesilaikė saviizoliacijos taisyklių – ėjo į darbą, gyveno su savo šeima, šeimos nariai ėjo į parduotuves ir taip toliau. Naivu tikėtis, kad šis atvejis mūsų mieste bus pirmas ir paskutinis. Koronavirusas neturi sienų ir nesirenka aukų.

Turime suprasti, kad realus užsikrėtusiųjų skaičius yra reikšmingai didesnis nei nustatytų atvejų. Tai visos Lietuvos problema – tiriame ženkliai per mažai žmonių. Galime kaltinti valdžią, keikti vieni kitus. Bet jeigu toliau karantiną suprasime kaip atostogas, kviesime draugus į svečius, į parduotuves eisime du kartus per dieną, leisime vaikus žaisti bendrose žaidimų aikštelėse, o paskui paliksime juos senelių priežiūrai… Dievaži. Italijos scenarijus tikrai pasikartos. Nieko negalėsime kaltinti. Tik patys save.

Žinote, apie ką šiandien galvoju? Apie mūsų senelius, prosenelius, kurie bunkeriuose praleisdavo rudenį, žiemas, pavasarius ir vasaras. Sušalę, šlapi, nesiprausę, nevalgę, be jokių patogumų ir dienos šviesos. Šiandien mums išgelbėti savo kaimyną, miestą, šalį dar niekada nebuvo taip paprasta. Reikia tiesiog likti namuose – galime skaityti knygas, žiūrėti televizorių, susitvarkyti namus, paskambinti artimiesiems ir pasikalbėti iš širdies. Nejaugi tikrai taip sunku?

Vyriausybė paskelbė karantiną visoje šalyje. Kiekvienas išėjimas iš namų teritorijos jau yra padidinta rizika. Visi turime būti namuose, ypač vyresnio amžiaus žmonės. Karantino taisyklės aiškiai draudžia būriuotis net lauke. Besilankantys atvirose viešosiose erdvėse turi laikytis saugaus – 2 metrų atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos, nuolat plauti rankas.

Karantino režimu gyvensime iki kovo 30 dienos. Tačiau niekas neabejoja, kad tai – tik pradžia. O kada visa tai baigsis – priklausys nuo mūsų pačių. Todėl jeigu šiandien laiptinėje sutiksime kaimyną ar parduotuvėje seną pažįstamą ir nepaspausime jam rankos, niekas nepalaikys jūsų nemandagiu. Visi supras, kad esate rūpestingas ir atsakingas. Atėjo diena, kai nepaspausta ranka reiškia rūpestį žmogaus sveikata.

Parodykime visai Lietuvai ir pasauliui, kad Alytuje gyvena rūpestingi, atsakingi ir pareigingi žmonės.  Likime namuose. Saugokime save ir savo šeimą.

Sustokime, kad dar kartą susitiktume.

Jūsų meras Nerijus Cesiulis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *