Alytuje daugėja iš užsienio sugrįžusių saviizoliuojančių žmonių

Alytaus miesto savivaldybė skelbia, kad vos paskelbus informaciją apie būtinybę iš užsienio grįžusiems asmenims izoliuotis namuose, o neturintiems galimybės tą padaryti, pagalbos kreiptis į administraciją, sulaukta skambučių. Darbo netrūksta ir Alytaus policijai, kuri atakuojama skambučiais dėl saviizoliacijos reikalavimų nepaisančių iš užsienio grįžusių asmenų.

Kreipiasi dėl saviizoliacijos ir maisto tiekimo

Iš Singapūro grįžęs asmuo teiravosi dėl maisto tiekimo į namus galimybių, o iš Londono planuojantis grįžti alytiškis domėjosi izoliavimosi namuose klausimais.

Antradienį Alytaus miesto stadiono sportininkų namuose apgyvendintas vienas iš Italijos sugrįžęs alytiškis.

Du iš Italijos ir Vokietijos sugrįžę alytiškiai telefonu informavo savivaldybės specialistus, jog izoliuosis namuose, dar vienas iš Vokietijos planuojantis grįžti asmuo domėjosi saviizoliacijos namuose galimybėmis. Trims Alytuje gyvenantiems iš Baltarusijos sugrįžusiems šios šalies piliečiams rekomenduota izoliuotis namuose. Vienas iš Prancūzijos planuojantis sugrįžti asmuo, domėjosi parvykimo iš oro uosto į Alytų galimybėmis.

Nuo kovo 16 d. grįžę iš užsienio ir neturintys galimybės izoliuotis namuose alytiškiai gali kreiptis telefonu į Alytaus miesto savivaldybės administraciją dėl apgyvendinimo, maitinimo, transportavimo galimybių.

Laikinojo karantinavimo vieta Alytuje yra Alytaus miesto stadiono sportininkų namai (Birutės g. 34).
Laikinojo karantinavimo klausimais prašome kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoją Robertą Samuolytę Kisielienę tel. +370 693 55 005 arba Finansų ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoją Antaną Butkevičių, tel. +370 620 24 321 arba rašyti el paštu: karantinas@alytus.lt.

Darbo netrūksta ir policijai

Kaip portalą informavo Alytaus policijos atstovė Kristina Janulevičienė, per pastarąją parą policija sulaukė 16 pranešimų apie saviizoliacijos, karantino sąlygų nesilaikymą. Druskininkuose teko įspėti ir gėlių pardavėjus.

K. Janulevičienė priminė, kad jeigu asmuo yra infekuotas ir nesilaiko sąlygų, jam keliama baudžiamoji atsakomybė. Jeigu asmuo atvykęs į gydymo įstaigą išsitirti dėl galimo užkrato ir pabėga iš ligoninės, jam taikoma administracinė atsakomybė. Įmonės ir įstaigos, nepaisiančios karantino sąlygų ir toliau vykdančios veiklą, pirmą kartą įspėjamos, o antrą kartą surašomas protokolas ir informacija perduodama Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Alytuje daugėja iš užsienio sugrįžusių saviizoliuojančių žmonių

  1. Tai tik keliatas,trys ar keli normalus protaujantys asmenys.O kur desimtys ar simtai grizusiu,kurie erelius vaodina ir nesioja uzkrata? Valstybe nesirupina,nesaugo kitu sveiku pilieciu,turetu imtis grieztu priemoniu ir visus grizusius laikina karantinuoti prievarta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *