Mobilusis koronaviruso patikros punktas – prie Alytaus kultūros centro

Mobilusis koronaviruso patikros punktas – prie Alytaus kultūros centro 1

Šią savaitę Alytaus kultūros centro automobilių stovėjimo aikštelėje turėtų būti įkurtas mobilusis punktas, kuriame savarankiškai atvykusiems pacientams bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Ši vieta, pasak Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovės, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Neringos Rinkevičiūtės, parinkta vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintu tepinėlių iš paciento nosiaryklės ir ryklės paėmimo mobiliuose punktuose COVID-19 ligos laboratoriniams tyrimams organizavimo tvarkos aprašu.
Jame nurodoma, kad aplink mobiliojo punkto vietą neturi būti gyvenamųjų namų, turgaus, parduotuvių, asmens sveikatos priežiūros įstaigų, autobusų stotelių ir kt. masinių žmonių susibūrimo vietų. Parinktos teritorijos dydis turi būti toks, kad patogiai, nesutrikdant automobilių eismo, galėtų privažiuoti ir laukti eilėje ne mažiau kaip 30 automobilių. Teritorija turi būti tokia, kad prireikus patogiai galėtų privažiuoti ir išvažiuoti GMP automobilis.
Šiuo metu yra formuojama Alytaus poliklinikos medikų, kurie dirbs šiame punkte, komanda. Tokių komandų bus trys. Kiekvienoje jų dirbs po tris medikus. Viena komanda dirbs po 4 valandas per dieną. Mobilusis punktas veiks 7 dienas per savaitę nuo 8 iki 20 val.
Artimiausiu metu iš Sveikatos apsaugos ministerijos turėtų būti gauti tyrimams reikalingi reagentai. Tikimasi, kad prie Alytaus kultūros centro įsikursiantis mobilusis punktas, kuriame bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso, pradės veikti jau šį trečiadienį.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.