Koronaviruso rizikos šalių sąrašas ilgėja, sugrįžę raginami pranešti apie save

Koronaviruso rizikos šalių sąrašas ilgėja, sugrįžę raginami pranešti apie save 1
Asociatyvi nuotr.

Siekiant kuo greičiau reaguoti į besikeičiančią naujojo koronaviruso (COVID-19) situaciją pasaulyje, nuo šiandien Lietuvos piliečiams draudžiama keliauti jau į 18-ka pasaulio šalių, priskiriamų ypač rizikingoms teritorijoms – Kiniją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją, Singapūrą, Vokietiją, Prancūziją, Ispaniją, Italiją, Islandiją, Norvegiją, Švediją, Austriją, Daniją, Nyderlandus, Šveicariją ir Egiptą. Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Aurelijus Veryga patvirtino tai atskiru įsakymu.

O asmenis, sugrįžusius iš minėtų šalių, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ragina 14 dienų nuo paskutinės buvimo jose dienos likti namuose, stebėti savo sveikatą ir pateikti informaciją apie save NVSC telefonu 8 5 2124098, el. paštu info@nvsc.lt arba užpildyti anketą.

Visą parą veikia ir NVSC karštosios linijos (+370 618 79984 ir +370 616 94562). Taip pat dėl naujosios koronaviruso infekcijos galima kreiptis elektroninio pašto adresu koronavirusas@sam.lt, kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

Be to, reaguojant į sparčiai besikeičiančią naujojo koronaviruso situaciją pasaulyje ir Lietuvoje, taip pat didėjant informacijos srautams, trumpuoju numeriu 1808 nuo penktadienio pradėjo veikti koronaviruso karštoji linija. Skambinti į liniją galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų.

Karštosios linijos numeriu 1808 skambinti raginama ir pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju.

Paskambinę į koronaviruso karštąją liniją, gyventojai konsultuojami pagal specialų sudarytą, struktūrizuotą, skaitmeninį algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį ir rekomendacijas. Linijos specialistai patars saviizoliacijos, viruso prevencijos ir kitais klausimais. Esant poreikiui skambinantysis bus sujungiamas su greitosios pagalbos dispečerine.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.