Šauniausios Dzūkijos moterys: kas jų varomoji jėga?

Portalo „Dzūkijos veidas“ skaitytojai išrinko šauniausias Dzūkijos moteris. Balsai nulėmė, kad nugalėtojomis skirtingose kategorijose tapo globėja Angelė Skinkienė, išauginusi ir tinkamai išauklėjusi tris savo ir vienuolika tėvų paliktų vaikų, Lietuvos žmo­nių su ne­ga­lia tei­sių ste­bė­se­nos komi­si­jos pirmininkė Kristina Dūdonytė ir Alytaus lopšelio-darželio „Girinukas“ direktorė Rasa Naujalienė. Sveikiname nugalėtojas ir džiaugiamės kartu!

Pirmadienį portalo „Dzūkijos veidas“ atstovai aplankė visas tris nugalėtojas ir joms įteikė rinkimų partnerių įsteigtas dovanas – „Alytaus arbatinės“, natūralios kosmetikos gamintojų „Vivi“ ir gėlių salono „Rekvitos gėlės“. Dėkojame mūsų partneriams už tą nuoširdų ir šiltą rūpestį nugalėtojomis – Moterimis iš didžiosios raidės.

Nominacija už aktyvumą, iniciatyvas ir darbus

„Aš esu ta bitelė, kuri miegojo ir stengėsi savo kolektyvui netrukdyti dirbti. Esu tik maža dalelė mūsų avilyje“, – kuklinosi Alytaus lopšelio-darželio „Girinukas“ direktorė R.Naujalienė, kurią skaitytojai nominacijai „Metų darbščioji bitelė“ siūlė už jos aktyvumą, iniciatyvas ir darbus, projektines veiklas miesto ir savo vadovaujamo darželio labui.

Moteris pasakojo nepatikėjusi, kad yra nominuota ir pirmoji tą akimirką aplankiusi mintis buvo, kad šiai nominacijai ji buvo pasiūlyta, nes yra bitininko žmona, kuri dažnai vyrui asistuoja bitininkystės darbuose.

„Tik norėčiau pasakyti, kad šią laimėtą nominaciją dalinuosi su Daiva Pasaravičiene, kurią labai gerai pažįstu. Ji, mano manymu, buvo verta tiek pat. Aš tikrai ne išskirtinė, tokių bitelių Dzūkijoje yra labai daug“, – kalbėjo R. Naujalienė.

Į klausimą, kas yra jos kaip moters, kaip pedagogės, kaip darželio vadovės varomoji jėga, laimėtoja nedvejodama atsakė, kad tai – jos profesija, kurią ji dievina, jos mokiniai, auklėtiniai ir šeima. „Klausimas labai sudėtingas. Tiesiog esu ten, kur ir turiu būti. Tai, ką darau, man tikrai patinka, myliu vaikus“, – sakė moteris.

„Siprybės duoda Dievulis ir vyras“

Priimdama „Metų moters“ apdovanojimą už globėjišką atsidavimą vienuolikai išaugintų ir išauklėtų tėvų paliktų vaikų, alytiškė A. Skinkienė taip pat nenorėjo nuopelnų prisiimti tik sau ir vis šiltu žvilgsniu žvilgčiojo į savo vyrą Joną.

„Jokiu būdu nesitikėjau tokio apdovanojimo, nes esu paprasta moteriškė. Netikėjau, kad galėčiau laimėti prieš aukštesnę padėtį visuomenėje užimantį žmogų. Man atrodo, kad tai, ką mes visą gyvenimą darėme su vyru, yra natūralu. Linku ir savivaldybių atstovams pasiryžti bei paimti globon nors po vieną tėvų paliktą vaiką, suteikti jiems džiaugsmo. Tada nereikėtų bėdavoti ir pirkti butų, naikinti globos namų“, – teigė ponia Angelė.

Pasiteiravus, iš kur ši vienuolikos vaikų globėja ir trijų savų vaikų motina semiasi stiprybės tokiems dideliems darbams, jos atsakymas buvo labai nuoširdus ir paprastas: „Stiprybės man duoda Dievulis ir vyras.“

Varomoji jėga – stiprybė, kantrybė ir užsispyrimas

„Metų ambasadore“ išrinkta alytiškė K. Dūdonytė taip pat buvo maloniai nustebusi, kad skaitytojai ją pasiūlė šiai nominacijai. „Tikrai nesitikėjau, kad mane kažkas pastebės, nominuos ir dar laimėsiu“, – sakė  Lietuvos žmo­nių su ne­ga­lia tei­sių ste­bė­se­nos komi­si­jos pirmininkė.

Ji visoms moterims linkėjo stiprybės, kantrybės ir užsispyrimo, o be pastarojo sunku ko nors pasiekti. Būtent šie išvardyti dalykai, pasak Kristinos, ir yra jos varomoji jėga. „Tai man leidžia neįmanoma padaryti įmanoma“, – sakė  Kristina.

Balsus dalijo tūkstančiais

Renkant šauniausias Dzūkijos moteris, iš viso buvo nominuotos šešios moterys trijose kategorijose.

„Metų moters“ nominacijoje nominuota buvo ir Alytaus miesto mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė. Į „Metų ambasadorės“ nominaciją pretendavo ir Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Loreta Gaižiuvienė. Ją skaitytojai nominavo už aktyvų darbą palaikant ir puoselėjant ryšius su Alytaus miestais-partneriais. Nominacijoje „Metų darbščioji bitelė“ nominuota buvo ir Alytaus soroptimisčių klubo prezidentė Daiva Pasaravičienė.

Neabejotinai visos šios trys moterys taip pat yra šauniausios Dzūkijos moterys, nes už jas savo balsą atidavė daugybė portalo „Dzūkijos veidas“ skaitytojų.

Renkant „Metų moterį“ už A. Skinkienę skaitytojai atidavė beveik 4,5 tūkstančio balsų (81 proc.). Už Alytaus vicemerę J. Šukevičienę balsuota daugiau kaip tūkstantį kartų (19 proc.). Už K. Dūdonytę balsavo 941 kartą (51 proc.), o už L. Gaižiuvienę – 887 kartus (49 proc.). Už R. Naujalienę atiduota per 9 tūkstančius balsų (53 proc.), o už D. Pasaravičienę – beveik 8 tūkstančiai (47 proc.).

 

[socialpoll id=”2607914″]

[socialpoll id=”2607916″]

[socialpoll id=”2607917″]

Vienas komentaras apie “Šauniausios Dzūkijos moterys: kas jų varomoji jėga?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *