Padangos į aikšteles bus priimamos tik užpildžius deklaraciją

Dėl nesibaigiančių senų padangų tvarkymo problemų keičiasi šių padangų priėmimo tvarka Alytaus regiono atliekų surinkimo aikštelėse, kurios nuo šiol vadinamos rūšiavimo centrais.

Nuo šių metų kovo 1 dienos rūšiavimo centruose norintys priduoti lengvųjų automobilių padangas  gyventojai turės užpildyti deklaraciją, nurodydami,  kuris autoservisas  ar parduotuvė atsisakė priimti iš jų naudotas padangas.

Informacija apie senų padangų nepriimančias ir įstatymu numatytos prievolės jas tvarkyti nevykdančias įmones bus perduota aplinkosaugininkams.

„Tokių priemonių imamės, ieškodami būdų mažinti rūšiavimo centruose surenkamų padangų tvarkymo išlaidas, kurios gula ant gyventojų pečių, nes gamintojai-importuotojai ignoruoja pareigą finansuoti jų tvarkymą“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Rūšiavimo centrų veiklos organizavimo padalinio vadovas Linas Brazauskas.

Anot jo, nemažai žmonių, atvežančių padangas į rūšiavimo centrus, skundžiasi, kad įsigyjant naujas padangas, senąsias iš jų buvo atsisakyta priimti servise ar parduotuvėje. Tuomet žmonės tas nepriimtas padangas veža į rūšiavimo centrus, kurių galimybės priimti senas padangas yra labai ribotos.

Padangų atliekų tvarkymo problemos labai paaštrėjo po praėjusių metų rudenį Alytaus padangų perdirbimo įmonėje kilusio gaisro. Kontrolierių akiratyje atsidūrę perdirbėjai nebesurinkinėjo padangų, jomis perpildyti rūšiavimo centrai ribojo padangų priėmimą.

Įstatymas numato, kad nuo šių metų pradžios gamintojai ir importuotojai privalo surinkti padangas iš didelių gabaritų atliekų aikštelių ir iš dalies šias aikšteles finansuoti. Tačiau gamintojai importuotojai į šią įstatymo nuostatą numojo ranka – dėl Alytaus regione surenkamų padangų atliekų tvarkymo nė vienas jų sutarties nepasirašė.

„Daugelyje Europos Sąjungos valstybių padangos rūšiavimo centruose visai nėra surenkamos – jos paliekamos servisuose ir parduotuvėse, kur į perkamų padangų kainą yra įskaičiuotos ir jų sutvarkymo išlaidos“, – pastebėjo ARATC Rūšiavimo centrų veiklos organizavimo padalinio vadovas L. Brazauskas.

Alytaus regione veikiančiuose rūšiavimo centruose iš gyventojų nemokamai yra priimama po vieną lengvojo automobilio padangų komplektą. Nuo šių metų kovo pradžios jį priduoti bus galima tik užpildžius minėtą deklaraciją.

Už kiekvieną papildomą lengvųjų automobilių padangų komplektą, taip pat už sunkiasvorių automobilių ar kitos technikos (traktorių, krautuvų ir kt.) padangų pridavimą fiziniai ir juridiniai asmenys turi sumokėti pagal patvirtintus įkainius.

Šiuo metu galiojantis įkainis priduodant daugiau kaip vieną komplektą lengvųjų automobilių padangų yra 4, 24 euro už vienetą, sunkiasvorių – 17, 55 euro už vienetą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *