Alytaus miesto šventėje – įspūdingas reginys, festivalio kulminacija ir rekordas

Alytaus miesto šventėje – įspūdingas reginys, festivalio kulminacija ir rekordas 1
Alytaus miesto savivaldybės nuotrauka.

Didžioji šių metų Alytaus miesto šventės kulminacija jau atskleista – vakaro koncerte šventės dalyviams įspūdingą šou su robotu dovanos SEL. Viešoje erdvėje pasirodė internautų komentarų, esą šios Lietuvos pramogų pasaulio megažvaigždės honoraras – 40 tūkstančių eurų. Šventės organizatoriai šių spėlionių atskleisti nepanoro, esą tai konfidencialu, tačiau pabrėžė, kad yra rėmėjas, kuris dengs didžiąją dalį honoraro, o savivaldybei atlikėjo pasirodymas kainuos ne daugiau nei praėjusiais metais koncertavusio Andriaus Mamontovo. Paaiškėjo ir daugiau šių metų šventės detalių.

Laukia įspūdingas reginys

SEL programa su robotu buvo parodyta tik dviejuose miestuose – Vilniuje ir Klaipėdoje, taigi Alytus bus trečiasis šio atlikėjo šou su robotu sulaukęs miestas.

„Su Egidijumi Dragūnu buvo aptartos vizualizacijos, tad iš to galima spręsti, kad tai bus išties įspūdingas reginys“, – kalbėjo Alytaus miesto šventės organizatorių atstovė Alytaus miesto teatro vadovė Inesa Pilvelytė. Pernai miesto gimtadienį taip pat organizavo teatro kolektyvas.

Visa šventė keliasi į vieną erdvę

Šiemet šventė vyks tik vienoje erdvėje – Dainų slėnyje. Čia vyks ir oficialioji miesto gimtadienio šventės dalis. Šiame žaliajame miesto kampelyje rikiuosis ir šventinė mugė, ir kitos pramogos bei šventinės erdvės.

Šiemet savivaldybė miesto šventei skyrė 70 tūkstančių eurų. Pernai ši suma buvo 20 tūkst. eurų didesnė. Dar prie šventės organizavimo išlaidų ženkliai, tiek finansiškai, tiek paslaugomis prisidėjo rėmėjai. Tikimasi, kad jų pagalbos bus sulaukta ir šiemet.

Fejerijos šiemet nebus

Ateinantį antradienį aptarti daugiau šventės detalių rinksis darbo grupė, tad ir programa kol kas iki galo nesudėliota.

„Kol kas žinomas tik šeštadienio vakarinis koncertas. Taip pat labai gražus akcentas – pasaulio alytiškių sambūris-klasių susitikimas. Kiek žinau, jie nori fiksuoti didžiausią klasių susitikimo rekordą. Tradiciškai bus ir kapelų vakarai, vaikų rytmetys. Galvojame apie visus šventės dalyvių segmentus. Žinom, kad bent dvi scenos tikrai bus. Šių metų išskirtinumas bus eisena, jos maršrutas bus kiek ilgesnis – tęsis iki pat Dailidės ežerėlio, o žiūrovų tribūna bus kitoje vietoje“, – pasakojo Alytaus miesto teatro vadovė Inesa Pilvelytė.

Šiemet žiūrovams įstabiųjų fejerijos šou išvysti neteks. Tai lėmė ir mažesnis finansavimas, be to nuspręsta padaryti nuo jos pertrauką, pailsėti.

Planuojama tartis ir su Alytaus viešojo transporto paslaugų teikėjais, kad jie alytiškiams šventės metu organizuotų nemokamus nuvežimus į Dainų slėnį ir iš jo išvežiotų po miegamuosius rajonus.

Kas padiktavo temą?

Šių metų šventės tema – „Namai suARTina“.

„Mes šią temą tikrai dar išplėtosime. Mūsų planuose jau yra ir įdomių instaliacijų bei interaktyvių veiklų Nemuno pakrantėje šia tema. Neabejoju, kad šiemet jos bus įdomesnės už praėjusių metų vainikus“, – teigė I. Pilvelytė.

Pasak jos, šią temą padiktavo projektas, kuris įvyks miesto dienų metu. Visą savaitę Alytuje vyks neofreskos arba kitaip „streetart“ menininkų festivalis. Planuojama, kad jie išpieš nuo 4 iki 5 senų, didelių, miesto centre esančių pastatų sienų. Šalia tų išpieštų sienų nuguls ir tų pastatų istorijos, tam jau pasitelkta istorikų pagalba. Šis festivalis sukurs kelių menų sintezę – neofreskų menininkus, scenos meno atstovus, performansus, istorikus. Šį projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba, o teikė Alytaus miesto teatras.

Planuojama, kad paskutiniąją miesto šventės dieną – sekmadienį įvyks visą savaitę trukusio festivalio kulminacija. Bus pristatyti menininkų sukurti kūriniai.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.