Patvirtintas naujas mokestis: už darželius teks mokėti brangiau

Patvirtintas naujas mokestis: už darželius teks mokėti brangiau 1

Nuo ateinančių mokslo metų į Alytaus darželius atžalas leidžiantiems gyventojams už teikiamas paslaugas teks mokėti daugiau. Alytaus politikai pritarė siūlymui Alytuje įvesti fiksuotą 10 arba 15 eurų mėnesinį mokestį už ugdymo sąlygų ir edukacinės aplinkos gerinimą. Tiesa, bendras mokestis už darželį dėl tam tikrų priežasčių brangs daugiau nei 17 eurų.

Toks pasiūlymas ant Alytaus savivaldybės valdžios stalo nugulė dar praėjusių metų liepą.

Vaikų ugdomų pagal ikimokyklinio ugdymo programą tėvai nuo 2020 m. liepos 1 d. turės mokėti fiksuotą 15 Eur, o vaikų ugdomų pagal priešmokyklinio ugdymo programas tėvai – 10 Eur dydžio fiksuotą mokestį nepriklausomai nuo to, kiek dienų vaikas lankė ikimokyklinio ugdymo mokyklą.

Patvirtinus šį mokestį tėvams leidžiantiems vaikus į lopšelio grupes (iki 3 m.) paslaugų kaina išaugs 17,16 Eur ir sieks 65,56 Eur/ mėn., o darželio grupes nuo 3 m. iki 6 m., priešmokyklinio ugdymo ir savaitinių priešmokyklinių ugdymo grupes lankančių vaikų tėvams teks mokėti 18,92 Eur daugiau nei anksčiau – 72,16 Eur. (anksčiau – 53,24 Eur.).

Pusė fiksuoto mėnesinio mokesčio bus skiriama edukacinei aplinkai (baldams, ugdymo priemonėms, spaudiniams, žaislams, kanceliarinėms prekėms) kurti, o likusi pusė – aplinkos išlaikymo (komunalinių paslaugų, ilgalaikio turto eilinio remonto, ryšių, interneto paslaugų, interneto svetainės priežiūros, būtinųjų paslaugų ir patikrų) išlaidoms.

Bendras mokestis už darželį pabrangs ne tik dėl naujojo fiksuoto mokesčio įvedimo, bet ir dėl didėjančių maisto kainų, be to kilo ir mitybos plano reikalavimai. Šiuo fiksuotu mokesčiu tikimasi sudrausminti ir tėvus, kurie į darželius savo vaikų ilgą laiką neveda be pateisinamų ar menamų priežasčių ir taip užima vietą, kuri reikalinga eilėse vietų darželiuose laukiantiems vaikams. Tai būtų antra priemonė, kuri leistų padidinti vietų darželyje skaičių.

Sprendžiant šį klausimą taryboje taip pat neišvengta prieštaravimų. Kalbėta apie tai, kaip taip užkraunama dar didesnė finansinė našta tėvams. Kiti rėmėsi kitų miestų pavyzdžiu ir lygino jų įkainius. Šiuo metu Alytuje jie yra mažesni maždaug 15 eurų, o įvedus papildomą fiksuotą mokestį, kaina maždaug susivienodintų.

Posėdžio metu buvo svarstoma ir tarybos nario Gedimino Daukšio inicijuota sprendimo projekto alternatyva, pagal kurią siūlyta papildomai surinktas lėšas nukreipti darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Toks siūlymas buvo motyvuojamas tuo, kad atsakingą vaikų auklėjimo ir ugdymo darbą dirbančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų, jų padėjėjų ir kitų darbuotojų atlyginimai dažnai nesiekia Alytaus vidurkio. Dėl mažų atlyginimų jaunimas nesirenka šio labai svarbaus darbo, todėl netolimoje ateityje galime turėti rimtų problemų, nes nebus pakankamai patyrusių ir kvalifikuotų darbuotojų ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Esą tai būtina daryti ir siekiant strateginio mūsų valstybės tikslo – pedagogas yra prestižinė profesija.

Už pateiktą projektą balsavo 11 tarybos narių, už alternatyvą  – 3, o 7, nepritardami naujam fiksuotam mokesčiui, visai nebalsavo.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Patvirtintas naujas mokestis: už darželius teks mokėti brangiau

  1. Nesuprantama, kodėl už darželį tėvai privalo mokėti ir nuotal sekti pakitimus, o mokykla-visiems nemokama!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.