Kas tie „Medžiai melagiai“, išgarsinę jaunus muzikuojančius alytiškius?

Alytiškių grupės „Velvet“ albumo nuotraukos.

Alytiškių grupės „Velvet“ populiarumas auga lyg ant mielių. Prie to prisidėjo ir vos prieš penkis mėnesius internetinėje erdvėje paskleistos dainos „Medžiai melagiai“ vaizdo klipas, šiuo metu turintis daugiau kaip 800 tūkstančių peržiūrų. Su šiuo kūriniu jaunieji muzikantai nusprendė laimę išbandyti ir nacionalinės televizijos LRT surengtame klipų konkurse. Ar jie tapo nugalėtojais, oficialiai bus paskelbta tik vasario mėnesio pabaigoje, o iki tol jie ir toliau kuria, planuoja ir ruošiasi artėjančiam koncertų sezonui.

Tik subūrę grupę, muziką atrado naujai

Prieš maždaug dvejus metus susibūrusios grupės „Velvet“ ištakos – Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija. Joje vis dar tebesimoko trys jos nariai – gitaristas ir vokalistas Tadas Gudzinevičius, būgnininkas Mykolas Zablackas ir saksofonistas Matas Krugelis. Jie – klasės draugai ir bendrą pomėgį tenka derinti su šiemet visų laukiančiais brandos egzaminais. Grupės vokalistė Saulė Blažaitytė mokyklą baigė pernai metais ir studijuoja Vilniuje. Į sostinę išvykęs ir  vyriausias šios grupės narys, bosine gitara grojantis Tomas Simanavičius.

Tadas Alytaus muzikos mokykloje mokėsi klasikinės muzikos ir nė nesvajojo savo gyvenimą sieti su muzika. Tačiau viskas pasikeitė, kai bendraminčiai nusprendė įkurti grupę.

Matas taip pat baigė Alytaus muzikos mokyklą, kur mokėsi groti saksofonu. „Tai man buvo labiau prievolė ir mano tėvų svajonė, kad lankyčiau muzikos mokyklą, o ne malonumas. Taip buvo iki tol, kol sutikau juos, dabartinius mūsų grupės narius. Tik tada pamačiau visiškai kitokią muzikos pusę ir supratau, kad apie muziką dar daug ko nežinau ir nemoku. Nuo tada į muzikos pamokas vaikščiodavau su dideliu noru ir užsidegimu. Grupė „Velvet“ man išties atvėrė galimybių toliau tobulėti“, – pasakojo Matas.

Saulė Alytaus jaunimo centre mokėsi vokalo, o Tomas Alytaus muzikos mokykloje grojo trimitu. Groti gitara, pianinu jis išmoko savarankiškai.

Mykolas groti būgnais septynerius metus mokėsi Alytaus jaunimo centre. Buvo laikas, kai jis buvo nusprendęs viską mesti, tačiau labai svajojo įkurti savo grupę. Būtent nuo šios Mykolo svajonės ir užgimė grupė „Velvet“.

Grupės pavadinimą pasiūlė vokalistė Saulė, o jo sąskambis visiems pasirodė patrauklus, todėl ir pasiliko ties juo.

Sunkiausias klausimas – apie stilių

Paklausti, kaip galėtų įvardyti savo atliekamos muzikos stilių, tarpusavyje susižvalgę grupės nariai tik nusijuokė ir patikino, kad tai sunkiausias klausimas, į kurį lig šiol atsakymo nesurado.

„Mes visada pasimetame ties šiuo klausimu, nes nesame nusibrėžę jokių ribų. Nesistengiame orientuotis į žanrą. Savo stilių bandėme įvardyti kaip psichodelinį, pop alternatyvų roką. Mūsų muzika yra skirtinga kaip ir mes patys. Negalime pasakyti, koks tiksliai yra mūsų muzikos stilius. Tai ir yra įdomu, nes kiekvieno mūsų jausmai susideda į kūrybą“, – sakė Mykolas.

Kurti savo dainas grupė pradėjo dar 11 klasėje. Pirmasis kūrinys pavadinimu „Tikrumas“ buvo sukurtas ruošiantis dalyvauti renginyje, skirtame pagerbti rašytojos Elenos Mezginaitės atminimą.

Pirmasis koncertas pranoko lūkesčius

„Labai norėjome suorganizuoti pirmąjį savo grupės koncertą vietiniame Alytaus bare. Tačiau teturėjome vos dvis ar tris savo dainas, o naujų kūrimas vis strigo, vis atidėliodavome. Tada nusprendėme, kad reikia paskelbti mūsų koncerto datą ir būdami įsprausti į rėmus, iki to laiko mes tikrai kažką sukursime. Likus iki koncerto maždaug dviem savaitėms, sugebėjome nuo trijų savo kūrybos dainų pakilti iki devynių“, – pasakojo Tadas.

Šiuo metu savos kūrybos dainų jie turi daug, suskaičiuoti būtų sunku, tačiau ne viena jų nebaigta ir dienos šviesos dar neišvydo.

Beje, pirmasis koncertas grupei buvo įsimintiniausias iš visų, mat tąkart jie nesitikėjo, kad sulauks tiek daug klausytojų ir kad jie taip audringai priims jų kūrybą.

„Atsimenu kvietėme savo draugus, pažįstamus. Galvojome, džiaugtumėmės, jeigu susirinktų bent pusšimtis žmonių, tačiau sugužėjo apie pustrečio šimto klausytojų, baras buvo sausakimšas. Vos tik pradėjome koncertuoti, žmonės tiesiog pašėlo, šokinėjo iškėlę rankas į viršų. Buvo kažkas nerealaus. Po to koncerto sulaukėme pakvietimų ir iš kitų miestų, susiradome draugų“, – įspūdžiais dalijosi Tadas.

Tai kas tie „Medžiai melagiai“?

Turbūt daugybė alytiškių jau gerai žino ir grupės dainą „Medžiai melagiai“. Šiuo metu tai vienas populiariausių grupės kūrinių. Internete galima rasti ir jos vaizdo klipą. Klausėme, kaip gimė šis kūrinys ir kokia jo prasmė.

„Tiesiog atėjau į repeticiją, pagrojau keletą akordų, visi supratom, kad iš to gali kažkas išeiti ir repeticijos metu žodis po žodžio sukūrėme ir pačią dainą“, – pasakojo Tadas.

Grupės nariai pabandė paaiškinti ir dainos prasmę. Esą tai jokios politinės potekstės neturintis kūrinys, mat būta ir tokių interpretacijų.

„Tiesiog medžiai nekalba, bet viską mato, girdi ir taip jie meluoja, nes nieko nesako. Visa kita mes paliekam spręsti klausytojui, kad kiekvienas suprastų savaip. Tame ir slypi visas dainos žavesys“, – paaiškino Tadas.

Visai neseniai panašiu būdu gimė ir dar vienas kūrinys. Po vieno koncerto sugrįžusius grupės narius nakties metu užplūdo kūrybinė mūza ir susėdę visi kartu vos per porą valandų sukūrė naują dainą. Dažniausiai dainų žodžius kuria vokalistė Saulė.

„Visos mūsų dainos – iš gyvenimo, patirties, sutiktų žmonių, problemų. Viskas iš gyvenimo ir širdies“, – sakė grupės nariai.

Konkurse surinko daugiausiai balsų

Visai neseniai alytiškių grupė ryžosi dalyvauti ir nacionalinės televizijos LRT septintą kartą organizuotame klipų konkurse KLIPVID. Tiesa, balsavimo metas jau pasibaigęs vasario 12 dieną, tačiau net paskutinėmis balsavimo minutėmis „Velvet“ pagal balsų skaičių pirmavo. Ar tai reiškia, kad jie tapo publikos simpatijų prizo laimėtojais, paaiškės vasario 25 dieną. Prizas – 1000 eurų. Juos grupė planuotų investuoti į naujojo dainos „Mėnulis“ vaizdo klipo filmavimą ir tolesnę muzikinę karjerą.

„Turime videomediją studijuojantį draugą Alaną, kuris mums padeda kurti, filmuoti dainų klipus. Tai buvo pirmas žmogus, apie kurį pagalvojome, kai nusprendėme dainai „Medžiai melagiai“ kurti vaizdo kilpą“, – pasakojo Matas.

Beje, artimiausiuose grupės narių planuose – bandyti laimę grupių konkurse „Garažas“.

Planuose – neišsiskirstyti

Nors vaikinų trijulė tebesimoko, grupė planuoja neišsiskirstyti net užvėrus mokyklos duris, o kartu keltis į Vilnių, kur šiuo metu apsistoję Saulė bei Tomas. Galbūt jie net kartu nuomosis būstą ir toliau sėkmingai vystys muzikinę grupės karjerą.

„Sunku ką nors planuoti, nes dar nežinom, ką norime studijuoti. Gal net svarstytume galimybę padaryti metų laiko pertrauką nuo mokslų. Bus matyti, kaip bus toliau“, – atviravo vaikinai.

Tiesa, grupės koncertus šiuo metu tenka retinti dėl labai atsakingo jų gyvenime periodo. Dabar abiturientai labiau susitelkę ties laukiančiais egzaminais, tačiau ateinanti vasara nusimato darbinga, planuose – daugybė koncertų.

Vaikinai pasakojo, kad visai neseniai net sulaukė pasiūlymo pasirodymą surengti vestuvėse, tačiau sprendimo dėl tokio pasiūlymo kol kas dar nepriėmė.

Šiuo metu grupė Alytaus kultūros centre turi išsinuomoję ir įsikūrę nedidukę studiją. Čia jie susitinka kelis kartus per savaitę ir po keletą valandų po pamokų praleidžia repetuodami arba kurdami.

Grupės „Velvet“ nariai už šiandienius savo pasiekimus jaučiasi dėkingi ir savo muzikos mokytojai Juretai Šametienei, kuri labai palaikė, skatino visur dalyvauti, kurti. Taip pat jaunieji atlikėjai dėkingumą jaučia ir savo tėvams, kurie labai tiki savo atžalomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *