Alytaus mero pažadas Likiškėlių progimnazijai: po posėdžio galės švęsti

„Esu šimtu procentų įsitikinęs, kad po šio tarybos posėdžio, galėsite švęsti“, – trečiadienį vykusiame susitikime su Likiškėlių progimnazijos bendruomene sakė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Trečiadienio vakarą Likiškėlių progimnazijos bendruomenė iš paties Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio lūpų išgirdo paguodžiantį pažadą – mokykla nebus nei griaunama, nei parduodama, nei statomas naujas pastatas, mokykla paliekama tokia, kokia yra dabar. Šia žinią bendruomenė priėmė su ovacijomis, tačiau su abejonių gaidele.

Trečiadienio vakarą Likiškėlių progimnazijos bendruomenė pakvietė diskusijai ne tik miesto vadovą, bet ir Alytaus miesto tarybos narius. Į susitikimą atėjo vos penki politikai – Jurgis Krasnickas, Valius Micevičius, Gintautas Andriuškevičius, Dmitrij Kačiurin ir pats miesto vadovas.

Bendruomenė buvusioms valdžioms negailėjo priekaištų dėl nuolatinio Likiškėlių mokyklos ignoravimo, esą per trisdešimt jos gyvavimo metų taip ir nebuvo sulaukta didesnių investicijų, nesurasta pinigų įstaigos renovacijai, nors kai kurioms mokykloms pinigų iš biudžeto lėšų skiriama jau ne pirmą kartą.

Susitikime buvo pabrėžta, kad tikrovės neatitinka nuolatinis eskalavimas esą mokyklos būklė yra avarinė, nors niekur nematyti, kad nors viena plyta ar tinkas ant galvos kam nors galėtų užkristi. Be to, iš visų mokyklų Likiškėlių progimnazijos pastatas mieste yra jauniausias.

Bendruomenė miesto valdžiai turėjo argumentų ir dėl pernelyg didelio mokyklos ploto, kuris nėra užpildytas. Bendruomenė yra pasiruošusi po savo stogu priimti kitas įstaigas, tokias kaip biblioteka, psichologinė pedagoginė tarnyba ir pan. Dar visai neseniai valdžia buvo paskelbusi, kad į Likiškėlių progimnaziją iš Volungėlės darželio atkels biblioteką, tam net skyrė pinigų patalpų remontui.

Bendruomenė neslėpė apmaudo ir dėl to, kad paskelbus Alytaus švietimo tinko pertvarkos planą, kuriame nuskambėjo ir planai dėl Likiškėlių progimnazijos likimo, tai labai pakenkė pačiai mokyklai, nes dėl pasklidusios nežinomybės daugybė tėvų atsisakė planų leisti į šią mokyklą savo vaikus. Esą taip mokykla žlugdoma jau ne pirmą kartą.

Miesto meras N. Cesiulis pabrėžė, kad visi sutinka, jog švietimo tinklo pertvarkos reikia, tačiau pirštais badoma į kitus, tačiau tik ne į pačius save. Esą sudarinėjant prognozes ateinantiems trejiems metams, tendencijos išlieka neigiamos – kasmet mieste numatomas po maždaug 200 vaikų mažėjimas. Taip pat meras neteisino, kaip ir neieškojo kaltų dėl tokių atsiradusių Alytaus miesto švietimo tinklo pertvarkos sprendimų.

„Mes dabar siūlysime šios mokyklos nei griauti, nei parduoti, nei uždaryti ar likviduoti. Manau, kad iš sprendimų projektų išimsime sprendimą, kad su šia mokykla turėtų būti kažkas daroma, išskyrus, kad čia įsikurs saugaus eismo klasė, galbūt pedagoginė-psichologinė tarnyba“, – galiausiai ilgai lauktus žodžius bendruomenei ištarė meras.

Tiesa, visiems kilo klausimas, kuriam laikui mokykla paliekama ramybėje, tačiau meras negalėjo į jį atsakyti, argumentuodamas, kad jis negali žinoti, kokia mieste situacija bus po penkerių metų, kiek tuo metu mieste bus vaikų.

Laukti liko jau neilgai, tik iki vasario 27 dieną įvyksiančio lemtingojo tarybos posėdžio. „Esu šimtu procentų įsitikinęs, kad po šio tarybos posėdžio, galėsite švęsti“, – sakė meras N. Cesiulis.

Beje, mokyklos bendruomenė ir po tokio miesto vadovo pažado neatlyžo, o siūlė naujos mokyklos statybai numatytas lėšas skirti esamos mokyklos renovacijai. Tačiau meras šiuo klausimu toks nuolaidus nebuvo ir teigė, kad šiuo metu prioritetas yra numatytas steigti naujas grupes darželiuose, mat šiai dienai eilėje laukia 121 vaikas. Tikėtina, kad iki rugsėjo eilė bus dar didesnė, o laukti vietos darželiuose alytiškiams tenka nuo pusės metų iki pusantrų.

Tiesa susitikime buvo užsiminta, kad formuojasi kitoks sprendimas ir dėl „Drevinuko“ mokyklos-darželio. Norima tarybai siūlyti balsuoti už tai, kad būtų pakeistas šios mokyklos statusas į lopšelį-darželį. Aišku ir tai, jog Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos funkcijas turėtų perimti Alytaus profesinio rengimo centras.

3 komentarai apie “Alytaus mero pažadas Likiškėlių progimnazijai: po posėdžio galės švęsti

  1. Ar meras prisiima atsakomybę už neišmatuojamą žalą padarytą Likiškėlių mokyklai? Ne švęsti, o mišias užpirkti neatsakingam merui.

  2. Čia tikrai ne Cesiulio sprendimas. Norėjo pertvarkų, bet matomai po prezidento įsikišimo PRIVALĖJO pakeist nuomonę. Jau čia tikrai ne jo nuopelnas.
    “Pas prezidentą Gitaną Nausėdą atvyko : devynmetė Viltė, kuri mokosi Alytaus „Drevinuko“ mokykloje, kurią siūloma uždaryti. Prezidentas pažadėjo pasidomėti šia problema.”
    Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/zmones/tv-antena/2019/12/18/news/vaikai-lankesi-pas-gitana-nauseda-prezidentas-prisipazino-buves-padykes-12961993/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *