Nauji konteineriai kai kur pastatyti, bet dar neatidaryti. Nedraskykite jų!

Nauji konteineriai dar tik statomi, aikštelės aplink juos tvarkomos. Atliekų į šiuos konteinerius mesti dar negalima – reikia naudotis senaisiais

Senų ir jau gerokai nudėvėtų konteinerių Alytaus regiono miestuose ir miesteliuose greitai nebeliks. Jie keičiami naujais pusiau požeminiais ir antžeminiais konteineriais.

„Daugiau kaip dešimtmetį naudoti vadinamieji „varpo“ formos konteineriai, skirti stiklo, plastiko ir popieriaus atliekoms, prarado ir savo funkcinę, ir estetinę vertę. Atliekų rūšiavimas daugeliui gyventojų jau tapo ne iššūkiu, o įpročiu, kai atėjus prie konteinerių ramiai ir kruopščiai išrūšiuojamos surinktos atliekos. Tad konteineriai turi būti ir patogūs naudoti, ir patrauklūs savo išore, ir, žinoma, tvarkingi“, – sako Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas.

Tiesa, rūšiavimo įpročius tenka nuolat tobulinti ir šiek tiek keisti. Tą daryti teks ir pradėjus eksploatuoti naujus konteinerius, mat jų bus daugiau nei iki šiol. Šalia jau įprastų stiklo, plastiko, popieriaus ir mišrių atliekų konteinerių įrengiami ir atskiri konteineriai maisto atliekoms. Į šiuos konteinerius reikės mesti visus maisto likučius ir virtuvės atliekas: kavos bei arbatos tirščius, vienkartinius popierinius rankšluosčius, popierines servetėles, vaisių ir daržovių lupenas, kambarinius augalus ir kitas smulkias žaliąsias atliekas.

Bet visa tai reikės daryti, kai nauji konteineriai bus pilnai paruošti eksploatacijai ir  pradėti naudoti – apie tai gyventojams tikrai bus pranešta.

Šiuo metu Alytaus mieste yra įrengta apie pusšimtis naujų konteinerių aikštelių. Iš viso jų bus įrengta 134. Kur įmanoma, kur leidžia techninės aplinkybės, įrenginėjami pusiau požeminiai, kitose vietose – antžeminiai konteineriai. Pastarieji yra 60 cm įleidžiami į žemę, jų talpa – 3 kubiniai metrai. Pusiau požeminiai konteineriai į žemę įleidžiami  giliau – 175 cm ir yra 5 kubinių metrų talpos.

Naujos konteinerių aikštelės įrenginėjamos ir Alytaus rajono savivaldybėje. Jų atsiras Simne, Dauguose, Butrimonyse, Vaisodžiuose, Kančėnuose, Luksnėnuose, Norgeliškėse, Pivašiūnuose. Iš viso Alytaus rajone bus įrengta 42 konteinerinės aikštelės.

Šiuo metu Varėnos rajono savivaldybėje šiuo metu vyksta intensyvūs naujų aikštelių įrengimo darbai. Iš viso rajone bus įrengta 31 aikštelė: 4  antžeminų ir 27 pusiau požeminių konteinerių. Daugiausia naujų aikštelių bus Varėnos mieste – 26. Kitos bus įrengtos  Senojoje Varėnoje, Matuizose, Naujuosiuose Valkininkuose.

Visos aikštelės įrenginėjamos pagal savivaldybių tarybų patvirtintas schemas, laikantis jų įrengimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, išlaikant atitinkamą atstumą nuo daugiabučių pastatų, vaikų žaidimų aikštelių ir kitų objektų.

Tačiau nė viena naujų konteinerių aikštelė dar nėra eksploatuojama. Netgi tose vietose, kur konteineriai jau pastatyti, vyksta tvarkymo darbai  ir nauji konteineriai nėra ištuštinami. Todėl kol kas visiems privalu naudotis senais konteineriais ir nedraskyti naujų, dar užklijuotų konteinerių dangčių, nemesti jokių atliekų į jų vidų.

Apie konteinerių eksploatacijos pradžią visiems bus pranešta paskelbiant informaciją ir žiniasklaidos priemonėse, ir stenduose prie konteinerių, ir kitais būdais. O kol kas atliekas reikia mesti į senus konteinerius, kurie pradėjus eksploatuoti naujus, bus patraukti iš savo vietų, kad gyventojams būtų aišku – prasidėjo naujų konteinerių era.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *