Alytaus miesto mero kreipimasis dėl švietimo

Alytaus miesto mero kreipimasis dėl švietimo 1
Meras N. Cesiulis. Alytaus miesto savivaldybės archyvo nuotr.

Mieli alytiškiai, nepasiduokite provokacijoms. Netikėkite aklai tais, kurie tikslingai siekia sukiršinti švietimo bendruomenę. Apie jokius prekybos centrus vietoje mūsų švietimo įstaigų, apie jokį darželių dovanojimą gerb. Landsbergienei ir t.t. niekada net kalbos nebuvo. Noriu aiškiai pabrėžti, kad visa tai yra pramanai – labiau graudūs nei juokingi.

Aš nesu švietimo ekspertas. Todėl pirmiausia norėjau išgirsti nuomonę tų, kurie švietimui atidavė visą savo gyvenimą. Nuomonės – kardinaliai skirtingos, skaičiai kalba patys už save. Priimti sprendimą – ne lengva. Ką jau čia… Be galo sunku. Net ir aršiausi kritikai pripažįsta – Likiškėlių progimnazija yra per didelė. Mokinių daugėja, bet jų vis tiek ženkliai per mažai. Tuščių mokyklos patalpų išlaikymas miestui per brangus. Tiesą sakant, šiuolaikiškos, modernios ir nedidelės mokyklos idėja Likiškėliuose mane sužavėjo. Kuris tėvas nenorėtų geriausio savo vaikui? Bet tai tik mano asmeninė nuomonė. Bendruomenė sako ką kita. Todėl geriau 10 kartų pamatuoti nei paskui gailėtis. Turime ieškoti būdų, kaip užpildyti tas tuščias patalpas. Likiškėlių progimnazija turi būti išsaugota! Toks bus mano sprendimas balsuojant.

Visi sutinkame – švietimo reforma būtina. Deja, rodome pirštais vieni į kitus – reikia uždaryti tą ir kitą, bet ne mane. Bet juk mes ne apie tai. Tikslas – ne uždaryti. Ne griauti ir naikinti. Šiandien turime didelę problemą. Mokyklos – pustuštės, o darželiai – perpildyti. Mokyklose mokosi dvigubai mažiau mokinių nei anksčiau (pvz. 2002 m. – 13 321, 2019 m. – 6718). Kad mūsų mokyklos augtų ir pilnėtų, privalome rūpintis nuo mažiausios grandies. Jei vaikas ateis į darželį – ateis ir į mokyklą. Tuo šventai tikiu. Aš vis raginu ir kviečiu jaunus žmones sugrįžti namo. Sugrįžti į gimtąjį Alytų. Ir jaunos šeimos grįžta. Grįžta jau ne dviese, o su vaikais. Pasiilgę artimųjų, pavargę nuo spūsčių, svetimos kalbos, žmonės tiesiog nori kokybiško gyvenimo. Nori, kad seneliai matytų, kaip auga anūkai. Nori ramybės, žalumos. Visa tai mes turime.

Į mane kreipiasi šimtai tėvų, kad jų vaikai negavo darželio. Kreipiasi netgi pikti seneliai, kad jų anūkų čia niekas nelaukia, kaip žadėta. Net ir mano sūnus darželio laukė ilgiau nei metus. Nes nebuvo vietos. Privalome užtikrinti darželius visiems vaikams. Kaip tai padaryti? Iš tikrųjų, turime daug savo funkcijų neatliekančių darželių patalpų. Dalis uždaryti, išdaužytais langais, privatizuoti, į kai kuriuos įkeltos kitos veiklos. Ar tai buvo geriausi ankstesnės valdžios sprendimai? Manau, kad ne. Sprendimams trūko argumentų ir logikos. Bet negalime dairytis atgal ir kaltinti kitų. Tai yra prarastos vietos mieste. Turime žiūrėti į priekį, kad tokie dalykai nepasikartotų. Dabar Alytuje yra darželių, kurie paversti pradinėmis mokyklomis.

Reformos tikslas – ne uždaryti, ne griauti ar naikinti. Reformos tikslas, kad darželiuose veiktų darželiai, o mokinukai mokytųsi mokyklose. Aš suprantu, kad kai kuriems tėvams argumentų nėra. Kad ir kokį reformos projektą parengtų administracija, kad ir už ką nubalsuotų taryba, vis tiek bus negerai. Visada atsiras ir tokių, kurie iš nepatenkintųjų mėgins išspausti didžiausią naudą. Sau, žinoma, o ne tiems, kam ir taip skauda. Švietimo reforma dėl reformos – ne sprendimas. Būtina kalbėtis ir surasti geriausią sprendimą visiems. Diskusija neturėtų būti apie pastatus. Jiems juk neskauda. Skauda vaikams, skauda darbuotojams. Nedaryti nieko – mes negalime. Nes nieko nedarėme jau dešimtmečius ir šiandien turime tai, ką turime.

Mačiau vaikų, jų tėvų, mokytojų ašaras. Patikėkite… Kaip dviejų vaikų tėvas aš jus puikiai suprantu. Todėl pirmiausia privalome tinkamai suremontuoti Vidzgirio mokyklą. Kol ten nebus sukurtos tinkamos sąlygos – niekas niekur nesikels. Čia mano garbės žodis. Yra daug neišspręstų klausimų. Bet mes privalome kalbėtis. Kitaip nieko nebus. Aš noriu matyti augantį miestą. Noriu, kad nuo Rugsėjo 1-osios visi alytiškiai gautų darželius. Tai yra mano svajonė. Ir dėl jos padarysiu viską.

Panašūs įrašai:

6 komentarai apie “Alytaus miesto mero kreipimasis dėl švietimo

 1. Kas uždarė darželius, Cesiuli? Kokią ankstesnę valdžią kaltini – Jurgio (socdemas), Česlovo (buvo socdemas) ar dar kokią? Juk tu buvai taryboje, balsavai už darželių uždarymą? Ar balsavai prieš?

 2. O kas nusprendė, kad pirmiausia reikia suremontuoti Vidzgirio progimnaziją ? Vidzgirio mikrorajone mokykla šalia mokyklos. Kodėl ne Likiškėlių progimnaziją nusprendėte remontuoti ? Juk tai VIENINTELĖ mikrorajono mokykla, kurioje, beje, mokosi dvigubai daugiau vaikų negu Vidzgirio progimnazijoje

  1. Labai nusivyliau šiuo žmogumi. Garbėtroška lipa per kraštus.
   Dar prašau kitame skambiame straipsnyje pateikti skaičius kiek yra grįžusių šeimų.
   O gal ir nėra, tik meras naudojasi emigrantais, kaip ir gaisru. Ugniagesiai ji ilgai,, prisimins”, nes pažadų buvo daug, o gavosi, kad vienas džiaugiasi, o kiti liūdi.

 3. Keista, kai kalbama apie darželių naudojimą pagal paskirtį, tačiau žinau bent tris darželius, kuriuose įsikūrę įmonės, visuomeninės organizacijos bei laidojimo namai…Juos gražinkite darželių veiklai ir nereikės uždarinėti įstaigų, kuriose puikus mikroklimatas tiek kolektyvui, tieks vaikams.
  Taip pat kitas klausimas… galbūt Vidzgirio progimnazijoje besimokančius perkelkite į Likiškėlius ir likviduokite Vidzgirio progimnaziją, kurioje yra mažiau mokinių. Nors Vidzgirio mokykla iš išorės atrodo geriau, bet viduje situacija panaši, kai kur likiškėliuose netgi geriau.

 4. Alytiskei kalbekities su meru raskite bendra sprendima kompromisa o ne pulkite jo, padekite merui, meras kalbasi su jumis ar daug ankstesniu meru su jumis kalbejosi. Juk patys budami jo vietoje speju nepuses tiek nepadarytute. Nesuprantu jusu alytiskei vel laukete kad viskas paduota ir sukramtyta butu. Prabalsavote karta metuse o dabar 4 metus reikalausite. Nematote zmogus stengesi dirba del jusu alytiskei parodykite mera kuris uz jy dirbo geriau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.